Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου, πρόγραμμα-εφαρμογή αντίστοιχη του itunes για να κατεβάσω μουσική σε εκδοχή android ποιο είναι?

 

επίσης η εφαρμογή tapatalk που χρησιμοποιείτε είναι η δωρεάν ή κάποια άλλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι η pro και είναι επί πληρωμή. Στην απλή μπορείς μόνο να διαβάσεις.

 

Για μουσική μπορείς να δοκιμάσεις το Zedge νομίζω.

 

Edit: Γράψε λάθος για το Zedge. Είναι για ringtones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου, πρόγραμμα-εφαρμογή αντίστοιχη του itunes για να κατεβάσω μουσική σε εκδοχή android ποιο είναι?

 

επίσης η εφαρμογή tapatalk που χρησιμοποιείτε είναι η δωρεάν ή κάποια άλλη?

 

Για κατεβασμα μουσικης νομιζω ειχα δοκιμασει το tunee και είχα εντυπωσιαστεί.

Το ταπατοκ.. Το πληρωμένο χρησιμοποιούμε αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να γράψουμε! Το βρίσκεις στα μαγαζάκια. Εγώ προσωπικά το αγόρασα. Μόνο 2 ευρώ..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταπατοκ.. Το πληρωμένο χρησιμοποιούμε αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να γράψουμε! Το βρίσκεις στα μαγαζάκια. Εγώ προσωπικά το αγόρασα. Μόνο 2 ευρώ..

και εγώ αγορασμένο το έχω, αλλά μην ξεχνάμε οτι πολλοί δεν έχουν rooted συσκευή, συνεπώς δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το market enabler για να αγοράσουν εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αγορασμένο το έχω, αλλά μην ξεχνάμε οτι πολλοί δεν έχουν rooted συσκευή, συνεπώς δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το market enabler για να αγοράσουν εφαρμογές.

 

... όποιος μπορεί να μου εξηγήσει σε πμ, όποτε έχει λίγο χρόνο, τα βασικά για να φτιάξω λογαριασμό ή πού να τα βρω, θα μου έδινε μεγάλη βοήθεια.

 

εναλλακτικά, αν υποθέσουμε ότι συνέχιζα να κατεβάζω απ΄το itunes υπάρχει κάποιο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... όποιος μπορεί να μου εξηγήσει σε πμ, όποτε έχει λίγο χρόνο, τα βασικά για να φτιάξω λογαριασμό ή πού να τα βρω, θα μου έδινε μεγάλη βοήθεια.

 

εναλλακτικά, αν υποθέσουμε ότι συνέχιζα να κατεβάζω απ΄το itunes υπάρχει κάποιο θέμα?

 

από το itunes ότι "κατεβάζεις" δεν το έχεις σε αρχείο, αλλά μπορείς να το βάλεις σε όλες σου τις συσκευές apple από το account σου. Όλα αυτά για να αποφύγουν την πειρατεία φυσικά. Από το tunee βρίσκεις τα πάντα.

 

p.s. το tapatalk μπορείς να το βρεις και "σπασμένο" ή να το αγοράσεις από κάποιο site και μετά να το μεταφέρεις στο κινητό σου χωρίς να κάνεις root. (i think!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p.s. το tapatalk μπορείς να το βρεις και "σπασμένο" ή να το αγοράσεις από κάποιο site και μετά να το μεταφέρεις στο κινητό σου χωρίς να κάνεις root. (i think!)

 

 

You think right ;)

 

https://www.slideme.org/applications?text=tapatalk

 

Έχει αρκετές (επι πληρωμή) applications που δεν μπορείς να αγοράσεις από το paid market, δυστυχώς όμως όχι όλες :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το blog μου για το android.

http://greekandroid.blogspot.com/

 

οκ... μας πρίζωσες με το visual task switcher.. μόνο που εγώ που έχω launcherpro όταν βάζω στο home το VTS, στο δεύτερο πάτημα του home με πάει στον default launcher (έχω opendesire 4.0.4) το οποίο δεν μπορώ να σβήσω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω launcherpro + visual task switcher.

Το 2ο πάτημα του home κάνει το κλασικό expose που έχει η htc. Για δοκίμασε μήπως είναι καμία ρύθμιση μέσα από το launcherpro.

 

Με το rootexplorer δεν μπορείς να μπεις στο system/app (υποθέτω ότι εκεί είναι) και να σβήσεις τον default έτσι ώστε να έχει μόνο το launcherpro?

Έχεις ορίσει στο search button το visual ts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το team viewer ακόμα το βγάζουν.

Είναι η μόνη εφαρμογή που ζηλεύω από το apps store.

 

Ελπίζω να το βγάλουν σύντομα.

 

Εγώ έχω launcherpro + visual task switcher.

Το 2ο πάτημα του home κάνει το κλασικό expose που έχει η htc. Για δοκίμασε μήπως είναι καμία ρύθμιση μέσα από το launcherpro.

 

Με το rootexplorer δεν μπορείς να μπεις στο system/app (υποθέτω ότι εκεί είναι) και να σβήσεις τον default έτσι ώστε να έχει μόνο το launcherpro?

Έχεις ορίσει στο search button το visual ts?

 

Εμένα πρώτο με πάει στο VTS και μετά Stock Launcher ο οποίος στο Home switcer τον έχει σαν com.android.launcher και δεν υπάρχει στο system/app.. υπάρχει όμως ο Launcher2. Αυτός είναι;

 

Πως ρυθμίζεις τον vts να πάει στο search button..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

system/app εννοώ το folder. 99% o launcher2.apk είναι, μην τον σβήσεις κάντο rename σε launcher.bak για μια ώρα ανάγκης.

 

Για να πας στα settings του vts ενώ είσαι στν οθόνη με τα tumbnails απλά πάτα το κουμπί menu (ο 1 από τα 4 κουμπιά δηλαδή) εκεί έχει και να επιλέξεις default home screeen άλλα δεν σε ενδιαφέρει άμα το βάλεις το search button.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πας στα settings του vts ενώ είσαι στν οθόνη με τα tumbnails απλά πάτα το κουμπί menu (ο 1 από τα 4 κουμπιά δηλαδή) εκεί έχει και να επιλέξεις default home screeen άλλα δεν σε ενδιαφέρει άμα το βάλεις το search button.

 

Νιώθω σαν την πρώτη μέρα που πήρα το desire... έψαχνα συνεχώς πάνω στην οθόνη να βρω κάποιο κουμπί για ρυθμίσεις (iPhone-like)...

 

Θενξ και σόρρυ που δεν το σκέφτηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους χρήστες του Ubuntu ήρθε το Android Notifier.

 

The application is simple in premise: when your phone receives texts, incoming calls, media messages, voice-mail or other relevant alerts it pushes these notifications to your Ubuntu screen via Bluetooth or WiFi so that you don’t miss them.

 

Πληροφοριες, οδηγίες εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι εννοείς στην homescreen. Αν ναι, τότε δεν είναι πρόβλημα. Σε όλους έτσι γίνεται.

 

 

Έαν homescreen ονομάζεται η κεντρική οθόνη με τις 4 εφαρμογές στις γωνίες, όχι δεν εννοώ αυτή.

 

Εννοώ την οθόνη που εμφανίζεται στην φωτό που έχω ποστάρει.

 

Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-1.jpg

 

(αν όντως αυτή είναι η homescreen, οκ τότε)

Παράδειγμα, εδώ φαίνεται οι οθόνη με καποιες default apps, αλλα αν πχ θέλω να απεγκαταστήσω το gmail θα μείνει εκεί ένα κενό και δεν ξέρω πως να το διορθώσω (αν διορθώνεται δηλαδή εφόσον λες οτι δεν είναι πρόβλημα και σε όλους έτσι γίνεται, απλά το θεωρώ λίγο κουλό).

 

Επίσης, δεν χρησιμοποιώ custom themes, και δεν εχω βρει ακομα καμια εφαρμόγη για να το κάνει. Ψάχνω όμως μπας και διορθωθεί ..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...