Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ όπως και να τους σώσω τους υπότιτλους τίποτα δεν μου βγάζει.Έχει ένα Subtitle μόνιμα κατά την προβολή στη θέση των υποτίτλων και αυτο..

 

Είναι γιατί τους είχες σώσεις σαν unicode.

Έχε τους κανονικούς σαν ansi όπως τους κατεβάζεις και θα τους παίξει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Subtitle Encoding εκεί που λέει Select Encode Mode στη λίστα επέλεξε το ISO-8859-7 και τώρα θα βλέπεις στα ελληνικά υπότιτλους χωρίς να πρέπει πια να τους σώσεις σαν unicode. B)

 

Αυτό συμβαίνει μόνο στην τελευταία έκδοση του rockplayer;Εγώ εχω την 1.0.41v_7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γιατί τους είχες σώσεις σαν unicode.

Έχε τους κανονικούς σαν ansi όπως τους κατεβάζεις και θα τους παίξει μια χαρά.

 

Μπα και με ansi μια από τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σίγουρα ξανακατέβασε τον υπότιτλο και περίμενε μερικά δευτερόλεπτα να για να ξεκινήσει να τους δείχνει.

 

Παίζει μια χαρά, το δοκίμασα χωρίς να έχω πειράξει κάτι άλλο πέρα από αυτή τη ρύθμιση, αυτή είναι η κωδικοποίηση για ελληνικά στις γραμματοσειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HotelsByMe

Eιναι δωρεαν και μπορειτε να τη κατεβασετε απο το Android Market.

Η εν λογω εφαρμογη μας παρουσιαζει τα ξενοδοχεια που βρισκονται γυρω μας με φωτο, κατηγορια,τιμη και δυνατοτητα online κρατησης.

 

παρτε μια γευση απο το γαλαξια

j7w51z.jpg

Επεξ/σία από FFighter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φαίνεται :)

 

 

έλεος 640€ την βραδιά :shock:

 

η καλυτερη ειναι ομως η εφαρμογη tripadvisors

οι συχνα ταξιδευοντες γνωριζουν καλα ποσο σημαντικη ειναι...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους χρησιμοποιούνε το XBMC, το οποίο δεν παίζεται :), βγήκε το XBMC remote , το οποίο βολεύει αφάνταστα αν έχετε το pc, media server σας σε απόσταση

details?id=org.xbmc.android.remote&.png

 

v0.6.1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά.. το skyfire έσπασε το φράγμα των 1.000.000 downloads. Τόσο καλό είναι; Ξέρω ότι μετατρέπει το flash και το παίζει, αλλά αξίζει;

 

---------- Προσθήκη στις 14:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:47 ----------

 

SOUNDHOUND

Description

What's that song? Use SoundHound. It's a revolution in music search:

 

○ The world's fastest music recognition on tunes playing from a speaker

○ The world's only singing and humming search

 

Highlights

Blazing fast music identification

Sing & Hum recognition

Voice-directed music search

In-app lyrics

Special on iPad:

Big, beautiful lyrics and music videos

The SoundHound Ticker

 

Έκανα ένα search και δεν βρήκα να έχει ειπωθεί και επειδή μου αρέσει να σπάω το μονοπώλιο, προτείνω το Soundhound. Δεν δοκίμασα το paid shazam στο ανδροιδ αλλά το Soundhound με εντυπωσίασε γιατί τα βρίσκει πιό γρήγορα τα κομμάτια... (την πρώτη φορά με το που το έβαλα να ακούσει το βρήκε σε 3 δευτερόλεπτα). Όσο καταγράφει, ψάχνει ταυτοχρόνως.

 

search?q=pname:com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω την 1.1.42 το έχει πάντως.

 

Εγώ έμεινα στην παλιά γιατί υποστηρίζει το apptosd.Η καινούρια περιέργως εγκαθίσταται στην μνήμη μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά.. το skyfire έσπασε το φράγμα των 1.000.000 downloads. Τόσο καλό είναι; Ξέρω ότι μετατρέπει το flash και το παίζει, αλλά αξίζει;

 

---------- Προσθήκη στις 14:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:47 ----------

 

SOUNDHOUND

 

 

Έκανα ένα search και δεν βρήκα να έχει ειπωθεί και επειδή μου αρέσει να σπάω το μονοπώλιο, προτείνω το Soundhound. Δεν δοκίμασα το paid shazam στο ανδροιδ αλλά το Soundhound με εντυπωσίασε γιατί τα βρίσκει πιό γρήγορα τα κομμάτια... (την πρώτη φορά με το που το έβαλα να ακούσει το βρήκε σε 3 δευτερόλεπτα). Όσο καταγράφει, ψάχνει ταυτοχρόνως.

 

search?q=pname:com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium

 

To εχω και βρισκει τα κομματια ακομα και αν το τραγουδας εσυ ή μουρμουριζεις τον ρυθμο. απιθανο ειναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά δε μπορώ να βρω το SoundHound ούτε με Scan ούτε όμως και με αναζήτηση στο Market =/

 

Edit: Οκ, το βρήκα! =D

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω το rockplayer έκδοση 1,0,31,v7 όταν βάζω τους κανονικούς υπότιτλους μου τους εμφανίζει αυτόματα αλλά στα κινέζικα,αν τους κάνω αποθήκευση ως unicode στο σημειωματάριο δεν μου τους εμφανίζει καθόλου, επίσης ενώ γενικά παίζει πολύ καλά κάποιες φορές μου κάνει κάτι ψιλό σπασίματα και κάτι ψιλό πιξελιάσματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω το rockplayer έκδοση 1,0,31,v7 όταν βάζω τους κανονικούς υπότιτλους μου τους εμφανίζει αυτόματα αλλά στα κινέζικα,αν τους κάνω αποθήκευση ως unicode στο σημειωματάριο δεν μου τους εμφανίζει καθόλου, επίσης ενώ γενικά παίζει πολύ καλά κάποιες φορές μου κάνει κάτι ψιλό σπασίματα και κάτι ψιλό πιξελιάσματα....

 

Επειδή το σημειωματάριο το srt το σώζει ως txt μην ξεχάσεις μετά να κάνεις rename το αρχείο σε srt πάλι.Πρέπει να έχεις ενεργοποίημενο να φαίνονται οι καταλήξεις των αρχείων στα Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...