Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Market Suggest

Αυτή η εφαρμογή σας προτείνει άλλες εφαρμογές σύμφωνα με αυτές που έχετε!

Καλό εεεεε;

app-xpzp.cs.png

 

 

details?id=com.magmamobile.app.androlib.suggest

 

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=gf4nIUt2v54[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να τσεκάρεις αυτή η οποία υπάρχει και για iphone.

 

http://www.quickoffice.com/

 

Κάποιος που έχει ασχοληθεί περισσότερο με επεξεργασία κειμένου και spreadsheets θα σε βοηθήσει περισσότερο. Εγώ δουλεύω μόνο με τον viewer της συσκευής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Documents to Go

 

details?id=com.dataviz.docstogo

 

Δωρεάν για να ανοίγεις word, excel αρχεία, αλλά επί πληρωμή για edit και σίγουρα πολύ ποιο πάνω απο απλά αξιοπρεπής.

 

επίσημο site για να δείς και αν θέλεις να πάρεις το key.

 

Σε free δεν μπορώ να βρώ κάτι, μια ενναλακτική θα ήταν να δουλεύεις σε cloud, π.χ χρησιμοποιόντας το skydrive τη microsoft που έχει ενσωματωμένα τα office tools για δημιουργία, editing κλπ

Επεξ/σία από damastes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν έχουμε πει για sms/mms το

 

Handcent SMS

 

iphone_style.png

 

 

Άκρως παραμετροποιήσιμο και φυσικά κλειδώνει τα μηνύματα για αδιάκριτα βλέμματα. Κλειδώνει και το default πρόγραμμα αν πάει κάποιος να τα δει απο εκεί.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα με κίνδυνο να πέσετε να με φάτε, ως καινούρια χρήστης android (sony ericsson xperia mini pro <3 ) πήγα και εγώ να δω τι παίζει με το market και πήρα δρόμο και έφυγα.

 

Γενικά είμαι λίγο security freak αλλά όταν βλέπω εφαρμογή "hello kitty wallpapers" (ε ναι λοιπόν μ'αρέσει η hello kitty) η και άλλες με backgrounds η γενικά custom-ιές να ζητάνε προσβαση σε phone call (read phones and identity), personal information, contact data κτλ, ε δεν ξέρω τρελαίνομαι λίγο. Χειρότερο από facebook. :P

Μπορεί να τα θεωρείτε δεδομένα τα παραπάνω εσείς αλλά εγώ έχω android εδώ και 3 μέρες μόνο, οπότε τώρα άρχισα να την ψάχνω περισσότερο.

 

Τώρα θα μου πείτε γκρινιάζω οκ. Το ερώτημά μου είναι, υπάρχουν εφαρμογές που να μη ζητάνε τέτοια πράγματα που απλά να προσφέρουν μια υπηρεσία, ένα παιχνιδάκι, μια μπούρδα βρε παιδί μου, χωρίς να ζητάνε ως και ΑΦΜ, η απλά εγώ έπεσα στις πιο δημοφιλείς που στοχεύουν σε αλύπητο data gathering? :P

Εκτός αν τελικά είμαι τόσο γκάου μπίου που δεν έχω καταλάβει καλά.

 

Σας ευχαριστώ και παρακαλώ αν θελήσετε να κράξετε κάντε το πολιτισμένα :P

 

 

υγ, πάντως αυτές τις office εφαρμογές θα τις ερευνήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα με κίνδυνο να πέσετε να με φάτε, ως καινούρια χρήστης android (sony ericsson xperia mini pro <3 ) πήγα και εγώ να δω τι παίζει με το market και πήρα δρόμο και έφυγα.

 

Γενικά είμαι λίγο security freak αλλά όταν βλέπω εφαρμογή "hello kitty wallpapers" (ε ναι λοιπόν μ'αρέσει η hello kitty) η και άλλες με backgrounds η γενικά custom-ιές να ζητάνε προσβαση σε phone call (read phones and identity), personal information, contact data κτλ, ε δεν ξέρω τρελαίνομαι λίγο. Χειρότερο από facebook. :P

Μπορεί να τα θεωρείτε δεδομένα τα παραπάνω εσείς αλλά εγώ έχω android εδώ και 3 μέρες μόνο, οπότε τώρα άρχισα να την ψάχνω περισσότερο.

 

Τώρα θα μου πείτε γκρινιάζω οκ. Το ερώτημά μου είναι, υπάρχουν εφαρμογές που να μη ζητάνε τέτοια πράγματα που απλά να προσφέρουν μια υπηρεσία, ένα παιχνιδάκι, μια μπούρδα βρε παιδί μου, χωρίς να ζητάνε ως και ΑΦΜ, η απλά εγώ έπεσα στις πιο δημοφιλείς που στοχεύουν σε αλύπητο data gathering? :P

Εκτός αν τελικά είμαι τόσο γκάου μπίου που δεν έχω καταλάβει καλά.

 

Σας ευχαριστώ και παρακαλώ αν θελήσετε να κράξετε κάντε το πολιτισμένα :P

 

 

υγ, πάντως αυτές τις office εφαρμογές θα τις ερευνήσω.

 

Και τι είναι ασφαλές πλέον?Όλα αυτά που έχεις στο pc σου ξέρεις τι κάνουν,τι είναι και τι στέλνουν ή τι μαζεύουν?Το ίδιο γίνετε και με τα κινητά πλέον (και ποιος μας λέει πως δεν γίνοταν τόσα χρόνια - βλέπε υποκλοπές κλπ κλπ κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι είναι ασφαλές πλέον?

Όχι και πολλά.

 

Όλα αυτά που έχεις στο pc σου ξέρεις τι κάνουν,τι είναι και τι στέλνουν ή τι μαζεύουν?

Αμέ γι' αυτό και είμαι τόσο φρικαρισμένη :P

Η φρίκη μου άρχισε από τότε που είχα πρόσβαση σε βάση δεδομένων στη παλιά μου δουλειά και είχαμε φακελωμένη τη μισή Ελλάδα.

 

Το ίδιο γίνετε και με τα κινητά πλέον (και ποιος μας λέει πως δεν γίνοταν τόσα χρόνια - βλέπε υποκλοπές κλπ κλπ κλπ)

μωρέ καλά τα λές, οπότε απλά τα πράγματα γίνονται χειρότερα, και χειρότερη γίνεται και η φρίκη μου :P

αλλά οκ ας μην το τραβήξω εντελώς οφφ τόπικ το θέμα.

 

Πάω να δοκιμάσω να δω αν μπορώ να stream-αρω ελληνικό ραδιόφωνο.

Το έχει δοκιμάσει κανείς; υπάρχει τρόπος; κάποιο θέμα στο ινσομνια που μου διέφυγε;

να' στε καλά:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να αγοράσεις πολλά apps από τις ιστοσελίδες τους.

 

 

 

 

app-qqmD.cs.png Apps Organizer

 

Το απόλυτο εργαλείο για να οργανώσετε όλες τις εφαρμογές σας μέσα σε 5 λεπτά και να τις βρίσκετε εύκολα

details?id=com.google.code.appsorganizer

[ame]

[/ame]

 

Εμένα μου έλυσε τα χέρια που έχω πολλά.

 

 

==========================================================================

 

app-jwBAj.cs.png RockPlayer

Ένας media player που παίζει τα πάντα, υποστηρίζει υπότιτλους άλλα όχι ελληνικούς ακόμα! (Άκυρο, υποστηρίζει αλλά πρέπει να είναι σε unicode encoding για να δείξει ελληνικά )

It supports almost all video formats including DivX, avi, mkv, rmvb, etc. This version runs on processor supporting ARMv7 instruction set.

details?id=org.freecoder.android.cmplayer.v7

 

 

jfecbucsv.jpg

 

 

 

 

 

 

Έχει αρχίσει να παίζει γερά το market :P

Επεξ/σία από Nomedor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και το wifi onoff για να ανοιγοκλεινεις το wifi με μια κίνηση μέσω ενός widget στο desktop, αλλά και το task manager για να κάνετε kill οποία εφαρμογή τρέχει από πίσω ελευθερονοντας πόρους από την μνήμη.

 

Για browser ποιον χρησιμοποιείτε;

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και το wifi onoff για να ανοιγοκλεινεις το wifi με μια κίνηση μέσω ενός widget στο desktop, αλλά και το task manager για να κάνετε kill οποία εφαρμογή τρέχει από πίσω ελευθερονοντας πόρους από την μνήμη.

 

Για browser ποιον χρησιμοποιείτε;

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

 

εγω εχω βαλει το power widget το οποιο υπηρχε ηδη μεσα στο desire και εχει wifi,bluetooth,gps,sync(νομιζω),brightness onoff ... πολυ βολικο! :-)

 

χρησιμοποιω τον default browser δλδ τον internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και το wifi onoff για να ανοιγοκλεινεις το wifi με μια κίνηση μέσω ενός widget στο desktop, αλλά και το task manager για να κάνετε kill οποία εφαρμογή τρέχει από πίσω ελευθερονοντας πόρους από την μνήμη.

 

Για browser ποιον χρησιμοποιείτε;

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

 

Task manager ΔΕΝ χρειάζεται το android παρά μόνο για εφαρμογές που έχουν κολλήσει.

Ακόμα και να κλείνεις εφαρμογές το android θα καταναλώσει παραπάνω μπαταρία για να τις ξαναφορτώσει μόνο του, γιατί φορτώνει αυτόματα τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς πιο συχνά. Όταν χρειαστεί μνήμη αποφασίζει μόνο του να κλείσει εφαρμογές.

 

Το android ΔΕΝ είναι windows που όσοι μνήμη έχεις τόσο καλύτερα τρέχει. Αντιθέτως από μόνο του καταναλώνει όση περισσότερη μπορεί για να cacheάρει. Όσο περισσότερο δουλεύετε task manager τόσο χειρότερα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω οτι τρεχουν και εφαρμογες που δεν εχω ανοιξει ποτε οπως το footprint,peep,stock κλπ...

 

πως μπορω να τα κανω να μην ανοιξουν καν η ακομα καλυτερα να τα σβησω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...