Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση, υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή να μετράει υγρασία σε Android (έχω γκαλαξι σ7)?

 

Κατέβασα μια galaxy sensors αλλά είναι αλλού για αλλού.

 

Η παίζει να είναι θέμα hardware (όπως τα ραδιόφωνα πχ) και να μην υπάρχει στη συσκευή μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση, υπάρχει αξιόπιστη εφαρμογή να μετράει υγρασία σε Android (έχω γκαλαξι σ7)?

 

Κατέβασα μια galaxy sensors αλλά είναι αλλού για αλλού.

 

Η παίζει να είναι θέμα hardware (όπως τα ραδιόφωνα πχ) και να μην υπάρχει στη συσκευή μου

Θέλει internet και gps για να λειτουργήσει.

Από μόνο του δεν δουλεύει εκτός αν έχει ανάλογους αισθητήρες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα.Πρωην χρηστης ios και νυν κατοχος android ψαχνω εφαρμογες που ειχα και δεν μπορω χωρις αυτες.

 

1)Βλεπω πολλες σειρες/ταινιες και ψαχνω κατι σαν τα iTVShows/toDoMovies που ειχα στο ios για να παρακολουθω επεισοδια/release dates κλπ.Θελω να μπορω να τα συγχρονιζω με καποιο τροπο ειτε trakt ειτε καποιο cloud και δεν εχω προβλημα αν η αγορα ειναι επι πληρωμη.

2)Καποιο αξιολογο media player για μουσικη και Videos.Και 2 διαφορετικα app να ειναι δεν εχω προβλημα.

3)Το 1Password γιατι μου ζηταει συνδρομη στο Play Store?Εχει αλλαξει γενικοτερα τιμολογιακη τακτικη?Θυμαμαι στο Apple Store το ειχα πληρωσει μια φορα πριν απο αρκετα χρονια και μεχρι και σημερα δεν ειχα ξαναδωσει λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...)2)Καποιο αξιολογο media player για μουσικη και Videos.Και 2 διαφορετικα app να ειναι δεν εχω προβλημα.(...)

Για τα άλλα δυο δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά για μουσική συστήνω ανεπιφύλακτα "poweramp". Έχει μακράν τον πιο ανταποκρίσιμο ρυθμιστή equalizer απ' όσες εφαρμογές δοκίμασα οσο ψαχνόμουν που μέσω και συμβουλευτικών βίντεο στο youtube, θα ακούς Μουσική με "μ" κεφαλαίο!

 

Αν έχεις κρατήσει και τα ακουστικά της apple, θα χαζέψεις :P

Μιλάμε για τον τέλειο συνδυασμό.

 

Έχει δωρεάν απεριόριστη έκδοση για να δοκιμάσεις κι αν το αποφασίσεις, να τον αγοράσεις(θα το κάνεις, σου το λεω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα.Πρωην χρηστης ios και νυν κατοχος android ψαχνω εφαρμογες που ειχα και δεν μπορω χωρις αυτες.

 

1)Βλεπω πολλες σειρες/ταινιες και ψαχνω κατι σαν τα iTVShows/toDoMovies που ειχα στο ios για να παρακολουθω επεισοδια/release dates κλπ.Θελω να μπορω να τα συγχρονιζω με καποιο τροπο ειτε trakt ειτε καποιο cloud και δεν εχω προβλημα αν η αγορα ειναι επι πληρωμη.

Χρησιμοποιώ το terrarium tv premium που έχει και ελληνικούς υπότιτλους.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγκατεστησα το poweramp και φαινεται πολυ καλο.Θα το δοκιμασω μερικες μερες και απ'οτι φαινεται μετα θα το αγορασω.

 

@saruman123 Περασα το terrarium αλλα απ'οτι βλεπω δινει πιο πολυ εμφαση στην προβολη και οχι σε αυτο που θελω εγω.Θα το ψαξω λιγο ακομα αλλα αν υπαρχει και καποια αλλη προταση για να δω θα το εκτιμουσα.

Επεξ/σία από skarpelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατεστησα το poweramp και φαινεται πολυ καλο.Θα το δοκιμασω μερικες μερες και απ'οτι φαινεται μετα θα το αγορασω.

 

@saruman123 Περασα το terrarium αλλα απ'οτι βλεπω δινει πιο πολυ εμφαση στην προβολη και οχι σε αυτο που θελω εγω.Θα το ψαξω λιγο ακομα αλλα αν υπαρχει και καποια αλλη προταση για να δω θα το εκτιμουσα.

https://goo.gl/PCpsWw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατεστησα το poweramp και φαινεται πολυ καλο.Θα το δοκιμασω μερικες μερες και απ'οτι φαινεται μετα θα το αγορασω.

 

@saruman123 Περασα το terrarium αλλα απ'οτι βλεπω δινει πιο πολυ εμφαση στην προβολη και οχι σε αυτο που θελω εγω.Θα το ψαξω λιγο ακομα αλλα αν υπαρχει και καποια αλλη προταση για να δω θα το εκτιμουσα.

Πες μου κάποια σειρά θες να δεις να σου πω γιατί πρέπει να πας εκεί που λέει SEASON.

Επίσης στις ρυθμίσεις πρέπει να βάλεις για υπότιτλους Ελληνικά.

Θέλει λίγο ψάξιμο.

post-330623-0-69336200-1509469971_thumb.png

post-330623-0-48491600-1509470037_thumb.jpg

post-330623-0-30542500-1509470131_thumb.jpg

post-330623-0-52747700-1509470193_thumb.jpg

post-330623-0-83572400-1509470254_thumb.jpg

Πες μου κάποια σειρά θες να δεις να σου πω γιατί πρέπει να πας εκεί που λέει SEASON.

Επίσης στις ρυθμίσεις πρέπει να βάλεις για υπότιτλους Ελληνικά.

Θέλει λίγο ψάξιμο.attachicon.gif Screenshot_2017-10-31-19-12-14-799_com.nitroxenon.terrarium.png

attachicon.gif IMG_20171031_191334.jpg

attachicon.gif IMG_20171031_191516.jpg

attachicon.gif IMG_20171031_191618.jpg

attachicon.gif IMG_20171031_191719.jpg

post-330623-0-51520400-1509470611_thumb.png

post-330623-0-88466100-1509470512_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπιζω τα εξης θεματα με το ημερολόγιο του κινητου,το youtube και την σιγαση του κουδουνισματος.

 

Ημερολόγιο: γραφω πχ 20:00 εφυγα απο την δουλεια, μπορει να το χω γραψει 19:50 μετα απο δυο ωρες εξαφανίζεται χωρις να το χω σημειωσει καθολου. Υπάρχει αλλη εφαρμογη που να σημειωνω εκει τα γεγονοτα που θελω και να συγχρονίσετε με το ημερολόγιο του κινητου;

 

Το youtube: εκει που παιζει ενα βιντεο, σταματαει απο μονο του και πρεπει να ξαναπατησω το play.

 

Με την σιγαση μετα απο αναβαθμιση, οποτε το βαζω στην δονηση, μετα απο λιγα λεπτα μπαινει μονο του στο δυνατο, αυτο με δημιουργει προβλημα στην δουλειά γιατι ακουγονται οι ειδοποιήσεις, υπαρχει καποια εφαρμογη που να ρυθμιζεις το προφιλ των ηχων.

 

Κινητο huawei p8 lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την σημερινη αναβαθμηση του hobi σε 1.3.1, η εφαμρογη δεν ανοιγει καν. Καθαρισα την cache, καθαρισα και τα δεδομενα, την επανεγκατεστησα αλλα και παλι τιποτα. Το εχει κανεις αλλος?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hobi.android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την σημερινη αναβαθμηση του hobi σε 1.3.1, η εφαμρογη δεν ανοιγει καν. Καθαρισα την cache, καθαρισα και τα δεδομενα, την επανεγκατεστησα αλλα και παλι τιποτα. Το εχει κανεις αλλος?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hobi.android

Βάλε την παλιά..... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που? Μην μου πεις απο το apk mirror, γιατι μετα δεν θα παιρνει ενημερωσεις απο το store, μιας και θα ειναι sideloaded.

Επισης, το πρωι που κοιταξα, δεν την βρηκα στο apk mirror.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που? Μην μου πεις απο το apk mirror, γιατι μετα δεν θα παιρνει ενημερωσεις απο το store, μιας και θα ειναι sideloaded.

Επισης, το πρωι που κοιταξα, δεν την βρηκα στο apk mirror.

Εεε από εκεί.

Πάντως με το Terrarium TV είμαι ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πραγμα ειναι το terrarium (closed source εφαρμογη, fork του opensource popcorntime) και αλλο πραγμα το hobi (series tracker, εφαρμογη που σου λεει πχ "μεθαυριο παιζει το gotham s04e06").

 

Δεν το εχει λοιπον το apk mirror, το ξαναεβαλα και περιμενω ενημερωση. Επισης, μιας και ειχα κανει "εγγραφη" για να παιρνω και beta εκδοσεις, πως μπορω να "ξεγραφτω"? Σε ολα τα υπολοιπα που εχω κανει επισης εγγραφη για beta (greenify, kore, nova launcher, connectbot και αλλα τοσα ακομα που δεν τα θυμαμαι) μου βγαζει την επιλογη για αποχωρηση απο την beta, και λεει και πανω πανω οτι ειμαι στην beta. Στο hobi δεν την βγαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...