Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/12/2018 στις 9:42 ΠΜ, Federacion είπε

Τελικά γράψε λάθος/ Χωρίς ρουτ ή πληρωμή adblocker δεν δουλεύει σε galaxy s6 andoid 7

Δοκίμασε το adhell αφού έχεις Samsung. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΚ, το βρήκα το apk, ομως ακόμα και οι παλιότερες εκδόσεις δεν δουλεύουν πια. Ευχαριστώ για την πρόταση!

Ωπ βρήκα και τον τρόπο αλλά θέλει τρελή μανούρα. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καμια γνωμη για αυτο?
https://play.google.com/store/apps/details?id=se.ja1984.twee

Ψαχνομαι να αντικαταστησω το hobi που ειχα εδω και 1 χρονο σχεδον. Απο την εκδοση 2 και μετα εγινε bloated και απαιτει να εινια συνδεδεμενο στο ιντερνετ ακομα και για να δειξει οτιδηποτε. Ξαναεβαλα την 1 απο την οποια δεν ειχα παραπονω, αλλα λεει δεν μπορει να συνδεθει και δεν συνεχιζει, οποτε θα το ξηλωσω εντελως.
Απαραιτητες προϋποθεσιες
- να ειναι μικρη σε μεγεθος και καταναλωση μνημης
- να μην θελει λογαριααμο για να δουλεψει, σε οποιαδηποτε σελιδα ή υπηρεσια, πχ trakt
- να μην θελει περιεργες αδειες, γιατι καποιες που δοκιμασα θελουν πχ προσβαση στις επαφες ακομα και στην ΚΑΜΕΡΑ
- να μπαινει και σε android 4.3 για να τη βαλω και στο παλιο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιο apk που να μου επιτρεπει να οριζω οτι 10 απο τις 400 επαφες του κινητου μου θα καλουνται με την καρτα 1 και οι υπολοιπες 390 με την καρτα 2 ; θελω να αποφυγω την επιλλογη καθε φορα που κανω κληση γιατι γινονται λαθη απο απροσεξια που οδηγουν σε υψηλες χρεωσεις. Εψαξα τον dialer του κινητου (αυτον που ειχε απο την μανα του) αν μπορω να το κανω αυτο και δεν καταφερα να βρω κατι. Ας βαλω δευτερο dialer ή ας φτιαξω μια ομαδα με τα δεκα κινητα, με οποιονδηποτε τροπο κι αν γινεται ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2018 στις 10:22 ΜΜ, alfeios είπε

Υπάρχει καποιο apk που να μου επιτρεπει να οριζω οτι 10 απο τις 400 επαφες του κινητου μου θα καλουνται με την καρτα 1 και οι υπολοιπες 390 με την καρτα 2 ; θελω να αποφυγω την επιλλογη καθε φορα που κανω κληση γιατι γινονται λαθη απο απροσεξια που οδηγουν σε υψηλες χρεωσεις. Εψαξα τον dialer του κινητου (αυτον που ειχε απο την μανα του) αν μπορω να το κανω αυτο και δεν καταφερα να βρω κατι. Ας βαλω δευτερο dialer ή ας φτιαξω μια ομαδα με τα δεκα κινητα, με οποιονδηποτε τροπο κι αν γινεται ....

Μόνο σε ομάδα αν δεν βρεις κάτι να τις βάλεις έτσι ώστε να πατάς εκεί . Δεν βρήκα κάτι πάντος που να καλύπτει αυτό που θες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kostasrodos29 είπε

Μόνο σε ομάδα αν δεν βρεις κάτι να τις βάλεις έτσι ώστε να πατάς εκεί . Δεν βρήκα κάτι πάντος που να καλύπτει αυτό που θες . 

Σε ευχαριστω που ασχοληθηκες

Το true phone ειναι οτι πρεπει γι αυτη τη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την σημερινη ενημερωση του greenify (4.5.1 beta), μου βγηκε πανω αριστερα το εικονιδιο του greenify και μια μονιμη ειδοποιηση, ακομα και στη lockscreen, οτι τρεχει το service του greenify. Στην προσπαθεια μου να την διωξω, τα εκανα χειροτερα και τωρα το συστημα με σπαμμαρει με αυτο στην εικονα που ειναι τριπλασιο σε μεγεθος και παλι δεν φευγει με τιποτα. Καμια ιδεα?

Επιπλεον, ψαχνοντας εδω και εκει στις ρυθμισεις της εφαρμογης "συστημα android" (γιατι αυτης ειναι η νεα ειδοποιηση), πετυχα τα οσα φαινονται στις υπολοιπες εικονες. Οκ για τα οσα λεει για την opera και το τηλεφωνο, αλλα το swype και το kasetophono τα εχω απεγκαταστησει απο τον Ιανουαριο που τα εβαλα για δοκιμη, οποτε γιατι εχουν κατσικωθει εκει μεσα?

Screenshot_20181220-164223.png

Screenshot_20181220-164230.png

Screenshot_20181220-195959.png

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινήσω με το τι ψάχνω :

Ψάχνω android dialer που στο ιστορικό κλήσεων να φαίνεται ο αριθμος κουδουνισμάτων στις αναπάντητες κλήσεις (βλ εικονες παρακάτω μεσα στο spoiler)

 

Spoiler

5RQBbu.jpg

7S6NID.jpg

Λεπτομέρειες :

Τα παραπάνω ειναι απο τον dialer του miui που φοράνε τα xiaomi κινητά και ειναι φοβερά βολικό (για κάποιους λόγους ) . Εχω λοιπον στα χέρια μου δυο xiaomi (ενα redmi 3 και ενα redmi note 3) τα οποια φοράνε miui rom, αλλά για ειδικούς λογους ΠΡΕΠΕΙ να πάρουν android 7 ή 8, πράγμα που δεν μπορει να γινει με miui roms, οποτε τους περάστηκε με επιτυχία Resurrection Remix (android 8 oreo που πατάει στο lineageOS). Τα κινητά δουλευουν ρολόι και κάποια μικρά θεματάκια αντιμετωπιστηκαν με ευκολία, αλλά για το ζητουμενο feature του dialer λύση δεν βρήκα. Ειδικά στο ένα κινητό αυτό το feature ειναι άκρως αναγκαίο λόγως της χρήσης που θα γινει.

Για να μην αναγκαζομαστε να αγοράζουμε κινητά μονο για αυτή τη λεπτομέρεια, ξέρει κάποιος κάποιο dialer που να δείχνει τον αριθμο των κουδουνισμάτων στις αναπάντητες; Αν ειναι και στα ελληνικα ακομα καλύτερα (προς το τέλειο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, isay είπε

Θα ξεκινήσω με το τι ψάχνω :

Ψάχνω android dialer που στο ιστορικό κλήσεων να φαίνεται ο αριθμος κουδουνισμάτων στις αναπάντητες κλήσεις (βλ εικονες παρακάτω μεσα στο spoiler)

  Απόκρυψη περιεχομένων

5RQBbu.jpg

7S6NID.jpg

Λεπτομέρειες :

Τα παραπάνω ειναι απο τον dialer του miui που φοράνε τα xiaomi κινητά και ειναι φοβερά βολικό (για κάποιους λόγους ) . Εχω λοιπον στα χέρια μου δυο xiaomi (ενα redmi 3 και ενα redmi note 3) τα οποια φοράνε miui rom, αλλά για ειδικούς λογους ΠΡΕΠΕΙ να πάρουν android 7 ή 8, πράγμα που δεν μπορει να γινει με miui roms, οποτε τους περάστηκε με επιτυχία Resurrection Remix (android 8 oreo που πατάει στο lineageOS). Τα κινητά δουλευουν ρολόι και κάποια μικρά θεματάκια αντιμετωπιστηκαν με ευκολία, αλλά για το ζητουμενο feature του dialer λύση δεν βρήκα. Ειδικά στο ένα κινητό αυτό το feature ειναι άκρως αναγκαίο λόγως της χρήσης που θα γινει.

Για να μην αναγκαζομαστε να αγοράζουμε κινητά μονο για αυτή τη λεπτομέρεια, ξέρει κάποιος κάποιο dialer που να δείχνει τον αριθμο των κουδουνισμάτων στις αναπάντητες; Αν ειναι και στα ελληνικα ακομα καλύτερα (προς το τέλειο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Αυτό λογικά πρέπει να παίζει ρόλο τις miui.

Αλλά δες το Truecaller.

Έχει και Premium έκδοση που ίσως κάνει περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο app που να δείχνει ιστορικό κλήσεων αναλυτικά;

Εννοώ εισερχόμενες κλήσεις, εξερχόμενες / διάρκεια αυτών κλπ 

Έχω το phoneanalyzr εδώ και καιρό αλλά τελευταία δεν λειτουργεί όπως στην αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσα νωριτερα πανω σε αυτο
https://www.androidpolice.com/2018/12/21/psa-quickpic-disappeared-from-the-play-store-following-cheetah-debacle-and-you-should-uninstall-it-if-youre-still-using-it/

και σαν πρωην χρηστης του quickpic λεω να ενημερωσω για οποιον εχει ακομα την εφαρμογη. 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...