Προς το περιεχόμενο

Χειρότερη Ταινία


wOOzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 330
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο statham μου αρεσε φυσικα και το crank οπως και το the bank job!!! αλλα οι κανες και το snatch ειναι top...

 

λιγο απογοητευση ηταν το parker Και το safe που ειδα τελευταια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες φορες παντως σκεφτομαι οτι ισως ειναι λιγο gay που γουσταρω statham, αλλα zero fucks given! τα κλωτσιδια να βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχιζει και κατασταλαζει η λιστα:

 

- Eternal sunshine of the spotless mind

- Inception

- Brasil

- Ghost dog

 

:X

Ποιανού είναι η λίστα; Ποιος το έβαλε το Brazil σε αυτήν;;  :angry:

 

Γκαρσόν, ένα μπαν παρακαλώ με μπόλικο ινφράκτσιον :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε λίγο offtopic βέβαια, καθώς το νήμα είναι για τις χειρότερες :Ρ

lol ναι, μπαίνω κατευθείαν στη τελευταία σελίδα, διαβάζω το παρακάτω και τρελάθηκα...

 

 Οπα ναι την είχα ξεχάσει ...επίσης και το snatch   :)

 

 

 

 

Ποιανού είναι η λίστα; Ποιος το έβαλε το Brazil σε αυτήν;;  :angry:

 

Γκαρσόν, ένα μπαν παρακαλώ με μπόλικο ινφράκτσιον :rolleyes:

+10000000!!!

Μη τα πετάμε έτσι αυτά παιδιά, είναι δυνατόν χειρότερη ταινία το Brazil;  :confused:  Προσωπικά την έχω στο top 5 των αγαπημένων μου ταινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να βγάλεις άκρη σε αυτό το θέμα.

 

Αν διαβάσεις κριτικές στο IMDb, θα δεις να κράζουν το The Shawshank Redemption. Φυσικά αυτοί που την κράζουν δεν είναι φτασμένοι κριτικοί, απλά άμπαλοι, οπότε η γνώμη τους έχει μηδενική σημασία.

 

Παίζει πολλή μπάλα το επιχείρημα της υποκειμενικότητας, με το οποίο προσωπικά διαφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απλά προσωπικά διαφωνείς και δεν μπορείς να το τεκμηριώσεις, λυπάμαι που στο λέω, αλλά τα περί άμπαλων έχει μηδενική σημασία. :)

 

Τουλάχιστον νομίζω συμφωνούμε όλοι ότι οι γνωστές "κακές" ταινίες δίνουν ζωή στο τόπικ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε man, δεν είμαστε όλοι κριτικοί κινηματογράφου, ούτε όλοι το ίδιο σχετικοί σε όλα, τι να κάνουμε τώρα.

 

Πες μας ποιες σου αρέσουν και ποιες θεωρείς καλές ταινίες να δούμε αν έχει νόημα να συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το pulp fiction πολλοι το θεωρουν χειριστη ταινια για δικους τους λογους. μην ψαχνετε λογικη.

υ.γ ακριβως οι ιδιοι ανθρωποι (σαπιοκουλτουριαρηδες) θεωρουν μουφα και το fight club

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λογική για να την ψάξουμε.

 

Σκεφτόμουν ένα ακραίο παράδειγμα για να παραθέσω, την τριλογία του Νονού, και googlαρα πριν λίγο. Ε λοιπόν όπως το φανταζόμουν, υπάρχει κόσμος που θεωρεί καλύτερη την τελευταία της τριλογίας.

 

Δέχομαι (δύσκολα ομολογουμένως) το να άρεσε σε κάποιον περισσότερο για κάποιους λόγους (συνήθως αμελητέας σημασίας, π.χ. έπαιζε η τάδε ηθοποιός, ή οι άλλες είναι παλιές), αλλά όχι να τη θεωρεί καλύτερη σε επίπεδο σκηνοθεσίας, απόδοσης χαρακτήρων, φωτογραφίας κ.λπ..

 

Απλά δε γίνεται.



και το pulp fiction πολλοι το θεωρουν χειριστη ταινια για δικους τους λογους. μην ψαχνετε λογικη.

υ.γ ακριβως οι ιδιοι ανθρωποι (σαπιοκουλτουριαρηδες) θεωρουν μουφα και το fight club

 

Είναι συνήθως οι τύποι που κοιτάνε να δουν τι θα γίνει στο τέλος. Ούτε το στήσιμο της ταινίας, σκηνοθεσία, φωτογραφία, υποκριτική, τίποτα από αυτά.

 

Και αν δεν τους ικανοποιήσει το τέλος, αυτό ήταν. Τη βγάζουν άκυρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phanispal,

αν δεν είσαι έτοιμος, ή δεν έχεις διάθεση να επιχειρηματολογήσεις γιατί αυτή η άνεση να προσδώσεις

τόσο εύκολα χαρακτηρισμούς;

Έχεις την εντύπωση ότι η επίκληση στην αυθεντία ισχυροποιεί τη θέση σου; 

 

Επέτρεψε μου να σου αναφέρω ένα περιστατικό που μου συνέβη.

Ανέφερα σε φίλο πρόσφατα ότι μου φαίνεται αστείο που το dark knight είναι στις κορυφαίες του imdb

και συμφώνησε κουνώντας καταφατικά το κεφάλι του.

Ξέρεις τι θα γινόταν αν λάμβανε στα σοβαρά την πρόταση μου και μου ζήταγε να την τεκμηριώσω;

Θα την έπαιρνα απλά πίσω.

Έτσι και τώρα δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ότι το brazil είναι εξαιρετική ταινία, παρότι το λατρεύω

και παρότι ομολογουμένως θέλω πολύ να το κάνω.

Θα σου πω και το ποιό αστείο. Ακόμη και αν μπορούσα να αποδείξω ότι τα επιμέρους κομμάτια μιας

ταινίας, όπως η σκηνοθεσία, είναι τέλεια, αυτό δεν θα μου αρκούσε για να ορίσω την ταινία ως τέλεια,

γιατί απλά η ταινία είναι η ταινία, όχι το σύνολο των μερών της.

Στο δικό μου βιβλίο ως βαρετή θα χαρακτηριζόταν, αλλά αν με βάλεις να το αποδείξω θα το πάρω πίσω. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
για μενα οι χειροτερες ταινιες

 ME MY SHELF AND  IRENE      με τον τζιμ καρει πριν παιξει σε σοβαρους ρολους, εκανε εκτρωματα και αυτο ηταν ενα απ αυτα καθολου αστειο και ΕΚΤΡΩΜΑ

 meet the spartans              καθολου αστειο

    the disaster movie                   εκτρωμα και μδιαχ

    vimpires suck      καθολου αστειο κοροιδευε το twilight αλλα εκανε το twilight  να μιαζει με αριστουργημα

     eat pray love        βασισμενη σε βιβλιο με ενα σεναριο το οπιο σε καιρο μαλιστα κρισης μονο εκνευρισμο μπορει να δημιουργησει..και με μια εκνευριστικη τζουλια οχι αυτη της βιντεοκασετας  χιχι   να παιζει αθλια και να την αντιπαθεις για τον τροπο που βλεπει τη ζωη...

Επεξ/σία από star12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...