Προς το περιεχόμενο

Χειρότερη Ταινία


wOOzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω ειστε:

 

http://www.imdb.com/title/tt1213644/

 

Οποιος καταφερει να την δει ειναι μεγαλος ηρωας

Αυτο ειναι cult και απο τις καλυτερες ταινιες τρομου.Το πρωτο βεβαια τα υπολοιπα εριξαν πολυ χαμηλα τον πηχη οπως εγινε και με το nightmare on elf street η το hannibal

 

 

Link.png Site: Disaster Movie

Κυριολεκτικα DISASTER.

Δε ξερω γιατι την ειδα ολοκληρη... 1μιση ωρα χαμενη απ τη ζωη μου...

 

Δεχομαι τα παρασημα, αλλα ακομα θελω πισω αυτη τη 1μιση ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 330
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα γραψω για μια πολυ περιεργη ταινια που δεν ειναι σε καμια περιπτωση  η χειροτερη,αλλα θα λεγα το πιο wasted potential....λεγεται The Man from the Earth και εχει να κανει με εναν ανθρωπο που ζει 10.000 χρονια.Διηγειται την ιστορια του οτι εζησε στην Βαβυλωνα,μαλιστα ταξιδεψε και με τον Χριστοφορο Κολομβο αργοτερα κλπ κλπ..

 

Το fail που ειναι? Οτι καθεται και διηγειται ολη την ιστορια της ζωης του μεσα σε ενα σαλονι.Αυτο ειναι.Πρακτικα ενα audiobook.Πως καταφεραν και καναν borefest ενα τοσο ενδιαφερον σεναριο δεν μπορω να καταλαβω.Φανταστειται π.χ στο Benjamin Button αντι να σου δειχνε σκηνες απτην ζωη του,να εχεις τον Brad Pitt σε μια καρεκλα μιαμιση ωρα και να σου διηγειται την ιστορια με λογια.

 

Κριμα διοτι ενω ειχα ενθουσιαστει στην αρχη πιστευοντας οτι θα υπηρχαν σκηνες απ'ολες τις φασεις τις ζωης του,πηρα ενα παρεακι σε ενα σαλονι και πολυ μπλα μπλα  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Οι αντρες που κοιτουσαν επιμονα κατσικες

 

Επικη μαλακια..ημασταν 14 χρονων οταν πηγαμε να το δουμε με 2 φιλαρακια και το ειδαμε μονο και μονο επειδη η ταινια που θελαμε να δουμε απο την αρχη δεν ειχε θεσεις (το twilight) και θελαμε οπωσδηποτε να δουμε κατι.

 

Τελικα γλυτωσαμε και το twilight xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hohoho shit storm inc :P

Στο foxhole σου φιλτατε...

λεγεται The Man from the Earth και εχει να κανει με εναν ανθρωπο που ζει 10.000 χρονια.Διηγειται την ιστορια του οτι εζησε στην Βαβυλωνα,μαλιστα ταξιδεψε και με τον Χριστοφορο Κολομβο αργοτερα κλπ κλπ..

 

Το fail που ειναι?

 

Δεν ειναι καν σιγουρο οτι οσα λεει ειναι αληθεια, χωρις να σημαινει οτι δεν θα μπορουσαν οντως να δειχνουν σκηνες απο την ζωη του.Οπως αναφερθηκε δεν ειχε κανενα νοημα να δειξει τετοιες σκηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Armageddon. H xειρότερη ταινία που 'χω δει ποτέ μου. Μετανιώνω τα λεφτά που έδωσα για να νοικιάσω την ταινία και τον χρόνο που σπατάλησα για να την δω. Την πάτησα επειδή ήμουν fan του Bruce Willis και των Aerosmiths που το τραγούδι τους "I Don't Want to Miss a Thing" ήταν από τις μεγαλύτερες επιτυχίες της εποχής που έπαιζε διαρκώς στα ραδιόφωνα και στην τηλεόραση. Κι εδώ που τα λέμε ήταν το μοναδικό θετικό στοιχείο της ταινίας. Βέβαια τι να περιμένεις όταν έχεις σκηνοθέτη τον Michael Bay;

 

Επίσης άλλη μια από τις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών που έχω δει κι έχει πάρει θετικές κριτικές τρομάρα του είναι το The Last Samurai ή αλλιώς Ο Τελευταιός Των Μοϊκανών Με Σαμουράι Σε Πιο Άθλια Εκδοχή. Το μόνο καλό που είχε ήταν τα κουστούμια του.

 

Τα αυτοκίνητα έφαγαν τους ανθρώπους

 

Ποιά είναι η ξένη ονομασία της;

 

 

τα οπίσ8ια του διαστήματος

Σαν ονομασία πορνό ταινίας ακούγεται. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα διαφωνήσω με το Man from Earth. Αυτό που θέλει το πετυχαίνει πολύ καλά. Δεν μπορείς να το κρίνεις σαν μια οποιαδήποτε ταινία.

 

Τα Disaster Movie, Epic Movie, Meet the Spartans εννοείται είναι πάτος. Ειδικά το Meet the Spartans που το κατέβασα σε τόρεντ γιατί μου φαινόταν ενδιαφέρον, το σταμάτησα στα πρώτα 20 λεπτά. Είχε μερικές στιγμές χιούμορ, αλλά ταυτόχρονα ήταν τόσο εμετικό που σε έκανε να αμφιβάλλεις για το μέλλον της ανθρωπότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Star wars: The Clone Wars, The Room, Prometheus και τα καινούρια transformers.

 

Το Clone wars είναι καταθλιπτικά κακό, ίσως βέβαια φταίει που δεν το είδα όσο ήμουν ακόμα παιδάκι. Μια ταινία που φτιάχτηκε ξεκάθαρα για να πουλήσει μινιατούρες.

 

Έχω δει και μια απο τις νέες ταινίες transformers, μου έβγαλαν περίπου τα ίδια συναισθήματα με τα SW prequels. Απογοητευτική και απίστευτα άσχημη. Αυτοί που σχεδίασαν τα transformers πρέπει να τα μισούν, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Το Prometheus με απογοήτευσε επειδή έχει πάρα πολλά πράγματα στο σενάριο που δεν βγάζουν νόημα. Το ίδιο το σενάριο είναι βαρετό. Οι χαρακτήρες είναι βαρετοί έως αντιπαθητικοί και η ιστορία ουσιαστικά κόβεται στην μέση γιατί θα βγεί νέο sequel. Τα Alien μου άρεσαν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...