Προς το περιεχόμενο

Two and a half men


petros_samurai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται. Αυτά που λέγονται τώρα είναι η κλασική αντιμετώπιση σε τέτοιες περιπτώσεις, επειδή υπάρχει πάντα το φαινόμενο όπου συγκρίνουμε μια τεράστια πορεία με μια πολύ πολύ μικρή ακόμη.

 

Είναι ο λόγος που όσοι βλέπουν σε μια σειρά μαζεμένα επεισόδια δεν αντιλαμβάνονται τα "μέτρια", ενώ όσοι τα βλέπουν ένα-ένα έχουν συχνά αρνητισμό ακόμη και για καλά επεισόδια.

 

Δε λέω ότι το επεισόδιο ήταν τίποτα ιδιαίτερο. Μέτριο ήταν. Αλλά τα μισά επεισόδια του Two and a half men είναι μέτρια. Τώρα άμα όλη η σεζόν είναι 20 τέτοια επεισόδια, ε, ναι, θα είναι πρόβλημα. Όχι, όμως, ότι άλλαξαν τα πάντα και η σειρά χάθηκε και πρέπει να της αλλάξουν το όνομα και epic fail και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τουλάχιστον μια χαρά καταλάβαινα και τα κακά επεισόδια πιο πρίν και αυτό ήταν αν όχι το χειρότερο ένα από τα χειρότερα που έχω δεί.Και ο Κούτσερ μου είναι συμπαθής.Και πίστευα ότι τόσο μεγάλη παραγωγή θα φρόντιζε η συνέχεια να είναι καλή κόντρα στις προβλέψεις.Τελικά δεν έγινε αυτό.Το αποτέλεσμα ήταν τελείως μάπα.Πρόκειται για μια νέα εντελώς σειρά η οποία αν συνεχίσει σε αυτό το επίπεδο θα πατώσει 1000%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν το Two and a Half Men συνέχιζε στο επίπεδο του πρώτο επεισοδίου (για να μη σου πω της πρώτης σεζόν) που έβγαλε, δε θα είχε πατώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε Νίκο πολύ ανάλυση κάνεις και δεν αξίζει τον κόπο. Μην τρελαίνεσαι. Είπαμε, έφυγε ο Τσάρλη αλλά σιγά μην πέσουμε να πεθάνουμε για μία sitcom...

 

Edit: Μόλις το είδα, καλό σαν εισαγωγή, περιμένω περισσότερα...

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει βλεποταν ευχαριστα το επεισοδιο χωρις να ειναι κατι το ιδιαιτερο.

 

Μην περιμενουμε χημεια τοσων σαιζον μεταξυ Τσαρλυ/Αλλαν να συνεχιστει αμεσως.

 

Απο how i met your mother και τις χαζο-χαριτωμενιες κλασεις πανω ειναι το 2,5 men

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο λόγος που όσοι βλέπουν σε μια σειρά μαζεμένα επεισόδια δεν αντιλαμβάνονται τα "μέτρια", ενώ όσοι τα βλέπουν ένα-ένα έχουν συχνά αρνητισμό ακόμη και για καλά επεισόδια.

 

 

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου γιατί τον περασμένο μηνα κάθισα και είδα και της 8 seasons μαζεμένες μιας και δεν την είχα ξανά δει καθόλου την σειρά.

Είχε πολλά κενά κατά καιρούς,εξαφανιζόταν η roouz για τεραστια διαστήματα,είχε καταντήσει τόσο προβλέψιμη η κάθε μαλακια που θα γινόταν στον alan που το ff ήταν μόνιμη λύση :-(

Επίσης έκανε καρα μπαμ όλη η season 8 ότι δεν είχε τίποτα καινούριο να μας δείξει και φυσικά δεν έβγαζε καθόλου γέλιο σαν της περασμένες seasons...

Τώρα όσο για το καινούριο επεισόδιο-season πιστεύω ότι αν δεν βρεθεί γρήγορα κάτι καινούριο στο σενάριο η δεν βρούνε επιτέλους κανένα καινούριο αστείο, δεν βλέπω να κάνει ούτε παρέλαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, γενικά η γνώμη μου για τη σειρά δεν είναι και ότι καλύτερο. Και εσύ πάντως, παρατηρώ πως λες ότι είχε κενά κατά καιρούς. Είναι διαφορετικό από "το τάδε συγκεκριμένο επεισόδιο δε βγήκε καλό".

 

Ίσως και να έχεις δίκιο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Ρόουζ τον σκότωσε δηλαδή; Ή θα μας δείξουν στην 12η season ότι τα είχαν κανονίσει μαζί για τους Χ λόγους;

 

Παράξενο,θλιβερό,η σειρά δεν είναι η ίδια. Ο Κούτσερ και που έβγαλε τον λώλο του στην tv Τσάρλι δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Ρόουζ τον σκότωσε δηλαδή; Ή θα μας δείξουν στην 12η season ότι τα είχαν κανονίσει μαζί για τους Χ λόγους;

 

Παράξενο,θλιβερό,η σειρά δεν είναι η ίδια. Ο Κούτσερ και που έβγαλε τον λώλο του στην tv Τσάρλι δεν γίνεται.

 

 

Η σειρά δεν είναι η ίδια εδώ και δυο σεζόν. Απλά τώρα το "κράζετε" όλοι λόγω της αλλαγής. Η σειρά δεν έχει τι να κάνει πλέον κι αναλώνει όλο τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια... Ο μόνος λόγος που συνεχίζει φυσικά είναι τα νούμερα. Εγώ πιστεύω πάντως ότι όταν κατασταλάξουν οι σεναριογράφοι σε τι θέλουν ακριβώς να κάνουν τον Kutcher θα δούμε ένα πιο ωραίο Two And A Half Men απ' ότι η 7η κι η 8η σεζόν. Πάντως το πρώτο επεισόδιο όντως ήταν κάπως άνευρο αλλά δε σημαίνει ότι ήταν και κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί αλλά ο Ashton Kutcher είναι πολύ αχώνευτος για μένα, δεν τον έχω δει στην σειρά και ούτε θέλω.

Αυτός και ο Νίνο :eek:

 

Κάτι πήρε το μάτι μου ότι ο Charlie τα βρήκε με την παραγωγή, ξέρει κανείς τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...