Προς το περιεχόμενο

Sherlock - BBC TV Series


privateer

  

173 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας αστυνομικής λογοτεχνίας?

    • Ηρακλής Πουαρώ (Αγκάθα Κρίστι)
    • Σέρλοκ Χολμς (Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόυλ)
    • Αρσέν Λουπεν (Μορις Λεμπλαν)
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα  το επεισοδιο ηταν κατω των προσδοκιων. Σιγουρα εξηγηθηκαν οι αποριες του φιναλε του 2ου κυκλου, αλλα το υπολοιπο στορι ηταν τελειως αγευστο.

Ελπιζω σε ανακαμψη την επομενη Κυριακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και μενα δεν μ'αρεσε πολυ.. περισσότερο έχτισε για τη συνέχεια

 

 

ποιος ήταν ο τύπος στο τέλος, εχει καμια σχεση με τους ηρωες των βιβλιων;  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω πάντως το γούσταρα τρελά το τρολλάρισμα στους θεατές με τις θεωρείες.

Και είχε και γενικά πολύ γέλιο για Σερλοκ. Η υπόθεση οντως ηταν λιγο χαλαρή αλλά πολύ καλό γενικά το επεισόδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερο επεισοδιο βγηκε πριν λιγο.Μετα απο 4 μερες απο οταν παιχτηκε το πρωτο.Δεν φαινετε να ειναι leaked παντως πρεπει να το επαιξε το bbc κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι μιλάμε για σειρά με μόνο 3 επεισόδια ανά κύκλο και ένα κύκλο στα δύο χρόνια, είμαι απογοητευμένος που χρειάστηκε να περάσουν 2:30 ώρες στον 3ο κύκλο για να δούμε μισή ώρα πραγματικής εξιχνίασης υπόθεσης. Το πρώτο επεισόδιο ήταν αναμενόμενο ότι θα αργούσε να ρολλάρει λόγω της επιστροφής του Sherlock, αλλά και το 2ο μια από τα ίδια με εξαίρεση το τελευταίο μισάωρο. H σειρά αποπνέει ένα κλίμα reunion παλαίμαχης rock μπάντας.

 

Πλέον ο κύκλος σώζεται μόνο αν δούμε κάτι εκπληκτικό στο τρίτο επεισόδιο, τουτέστιν θα πρέπει να είναι καλύτερο και από το Scandal in Belgravia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγωγη του BBC   ειναι σε κορυφαια επιπεδα ,σειρα πολυ καλη με κλασικο φλεγματικο χιουμορ και τονους αυτοσαρκασμου  ,ο Σερλοκ   συμβαδιζει με την εποχη  και γενικα προκειται για ενα αρτιο αποτελεσμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομίζω είναι σχετικά προφανές το με τι θα ασχοληθεί το τελευταίο επεισόδιο του κύκλου, μετά το φινάλε στο πρώτο επεισόδιο (και, όσον αφορά τους χαρακτήρες, δεδομένης της νέας δυναμικής στη σχέση τους μετά το δεύτερο).

 

Μου άρεσε πολύ το 2ο επεισόδιο, και χαίρομαι που δοκιμάζουν διάφορες αναλογίες μεταξύ χιούμορ, αλληλεπίδρασης χαρακτήρων, και εξιχνίασης μυστηρίων. Δεδομένου του κυρίως θέματός του ήταν εξαιρετικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά είναι προφανές με το τι θα ασχοληθεί το 3ο επεισόδιο (κυκλοφορεί άλλωστε και trailer). Το θέμα είναι ότι αναλώθηκαν 2 επεισόδια σε χαζομαρούλες, και θα προσπαθήσουν να στριμώξουν νέο nemesis τύπου Moriarty στο season finale. Αυτό σημαίνει πως ή θα πρέπει να είναι ΤΟ επεισόδιο (με τρελή πλοκή για να καλύψει το χαμένο έδαφος) ή θα αφήσει το storyline στη μέση με cliffhanger τύπου season 1 finale.

 

Δοκιμές και fillers είναι για σειρές που έχουν 20 επεισόδια τη σεζόν, όχι τρία με το σταγονόμετρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με kostool13 εν μερη, με τη διαφορά οτι εγω την διασκεδαζω ακομα τη σειρα και ετσι, δν μου λειπει κατι αλλα καταλαβαινω το κολλημα σου...τελευταιο επεισοδιο εχει Moffat ομως, αναμενουμε παρα μα παρα πολλα

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δοκιμές και fillers είναι για σειρές που έχουν 20 επεισόδια τη σεζόν, όχι τρία με το σταγονόμετρο.

"Δοκιμές" όμως που μεταφράζεται ως "κάνουν κάτι διαφορετικό", για να μη βλέπουμε την ίδια formula σε κάθε season.

Αλλιώς, θα είχαμε Dexter-like resets στο status quo σε κάθε season, και ξανα μανά μια από τα ίδια.

Δεν συμφωνώ με τον χαρακτηρισμό filler για τα δύο επεισόδια που είδαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...