Προς το περιεχόμενο

Sherlock - BBC TV Series


privateer

  

173 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας αστυνομικής λογοτεχνίας?

    • Ηρακλής Πουαρώ (Αγκάθα Κρίστι)
    • Σέρλοκ Χολμς (Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόυλ)
    • Αρσέν Λουπεν (Μορις Λεμπλαν)
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό το επεισόδιο αλλά το τέλος ήταν όλα τα λεφτά 

 

 

Είχα και ένα φιλαράκι που μου έλεγε συνέχεια ότι ήταν 100% σίγουρος ότι ο Moriarty ήταν νεκρός.

Εγώ από την πλευρά μου πίστευα ότι ζούσε και για την ακρίβεια ότι όταν πυροβόλησε η κάννη του όπλου βρισκόταν στο μάγουλο του οπότε και το διαπέρασε και δεν πέθανε. 

Δεν γνωρίζουμε ακόμα εάν όντως έγινε έτσι αλλά τουλάχιστον ξέρουμε ότι ζει.

 

 

 

 

Miss me???

Επεξ/σία από papahlamidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο σκηνοθέτης σε συνέντευξη του μετά το δεύτερο κύκλο είχε πει ότι ο μοριάρτυ είναι σίγουρα πεθαμένος .

 

 

2vSCHeU.jpg

 

 

Επίσης έχει 2 δευτερολεπτα ακόμα μετά απ'τα credits.  ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ψιλοαπογοητεύτηκα.. (ημοτικον θλιμμένης φατσούλας)  (χωρίς τις παρενθέσεις). Περίμενα περισσότερα από ολη τη σεζόν και όπως ειπώθηκε ήθελα να δω να λύνονται περισσότερα μικρά μυστήρια και όχι όλη η σειρά να αναλώνεται στη σύλληψη ενός master villain.. Θα μπορουσε να δοθεί μια καλύτερη εξήγηση στην αρχη της 3ης σεζον και να μην το παιζει ο Sherlock  σωτήρας της Αγγλίας, τωρα δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσει όπως κινειται η σειρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το βρηκα αρκετα καλο. Πολυ καλυτερο απο τα προηγουμενα 2 που πραγματι δεν ηταν πολυ καλα. 

 

Η σειρα ηταν τοσο καλη τα προηγουμενα χρονια και επειδη εχει τρια επεισοδια, οι απαιτησεις ειναι μεγαλες. Πιστευω οτι απο την επομενη θα επανελθουν στα υψηλα στανταρ.

 

Απλα μην ξεχναμε οτι οπως τελειωσε η προηγουμενη (με φανταστικο τροπο), πιστευω οτι και να μας εδειχναν πολυ δυσκολα θα γινοταν topped.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι και πιασουμε τις αναλυσεις δεν προκειται να τελιωσουμε ποτε.

 

επισης

 

το θεμα με το mind palace κουρασε. 

 

 

Υγ το 3ο επ ξεκινησε ετσι οπως θα επρεπε να ξεκινησει η σεζον και τελιωσε οπως τελιωσε ο dexter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε μου αρεσε καθολου το φιναλε. Δε γινεται να εισαι σερλοκ και μετα απο ολοκληρο ψαξιμο, απλα να του χωνεις μια με το πιστολι. Αυτα τα κανει ο Jack Bauer οχι ο sherlock. επρεπε να αφιερωσουν καποια λεπτα ακομη να κανουν λιγο πιο περιπλοκη τη συλληψη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε μου αρεσε καθολου το φιναλε. Δε γινεται να εισαι σερλοκ και μετα απο ολοκληρο ψαξιμο, απλα να του χωνεις μια με το πιστολι. Αυτα τα κανει ο Jack Bauer οχι ο sherlock. επρεπε να αφιερωσουν καποια λεπτα ακομη να κανουν λιγο πιο περιπλοκη τη συλληψη.

 

 

πάντα την ιδια τύχη εχει ο συγκεκριμένος villain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν με ενόχλησε τόσο η "λύση" στο φινάλε όσο το

ότι τους άφησαν με όπλο/χωρίς να τους ελέγξουν να μπουν στη βίλα, ενώ νωρίτερα στη Baker Str τους έψαξαν κανονικά.

 

Επίσης, για κάποιο λόγο (σκηνοθεσία; ) είχα προετοιμαστεί να την βρει ο Mikkelsen από τον Mycroft. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...