Προς το περιεχόμενο

Sherlock - BBC TV Series


privateer

  

173 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας αστυνομικής λογοτεχνίας?

    • Ηρακλής Πουαρώ (Αγκάθα Κρίστι)
    • Σέρλοκ Χολμς (Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόυλ)
    • Αρσέν Λουπεν (Μορις Λεμπλαν)
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο manuel ´η ο Χ manuel αποφασιζει να δει τη σειρα 2 χρονια μετα

Δεν ειναι παραλογο το σποιλερ, ειναι απλη κοινη λογικη

(Ειδικα για μια ongoing σειρα που βγαζει 3 επισοδεια τον εναμιση χρονο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που βάζεται spoiler tag για επεισόδια που προβλήθηκαν πριν 2 + χρόνια

 

Κι εμενα μ'αρέσει γιατι δεν αναγκάζομαι να σβηνω μηνύματα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μ αρέσει που βάζεται spoiler tag για επεισόδια που προβλήθηκαν πριν 2 + χρόνια

Και σε μένα αρέσει. 

Είναι επίσης επίσημος κανόνας που εφαρμόζεται γενικά στο section του Κινηματογράφος & Τηλεόραση, και καλό θα είναι να μην τον παραβλέπουμε. 

 

Edit: Με πρόλαβε ο ninja Sellers. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις σκοπό να δεις ποτέ τίποτα από ότι έχει βγει 2+ χρόνια πριν; Τέλεια. Θέλεις να σου σποϊλεριάσω όλες τις ανατροπές από το 2014 και πριν; Μου αρέσει να αφηγούμαι ταινίες και σειρές.

 

ΥΓ. Το να βάζεις spoiler tag ή να προειδοποιείς για spoiler δεν είναι και κανένας σπουδαίος κόπος, 2 δευτερόλεπτα υπόθεση είναι και δείχνει σεβασμό στον άλλο, απορώ γιατί υπάρχει ακόμη αυτό το θέμα. Και το να ανοίξεις το spoiler tag είναι ένα κλικ. Αλλά εδώ θα μου πεις κάποιοι δεν ανάβουν το φλας του αυτοκινήτου, αυτό το πρόβλημα θα λύναμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις σκοπό να δεις ποτέ τίποτα από ότι έχει βγει 2+ χρόνια πριν; Τέλεια. Θέλεις να σου σποϊλεριάσω όλες τις ανατροπές από το 2014 και πριν; Μου αρέσει να αφηγούμαι ταινίες και σειρές.

 

ΥΓ. Το να βάζεις spoiler tag ή να προειδοποιείς για spoiler δεν είναι και κανένας σπουδαίος κόπος, 2 δευτερόλεπτα υπόθεση είναι και δείχνει σεβασμό στον άλλο, απορώ γιατί υπάρχει ακόμη αυτό το θέμα. Και το να ανοίξεις το spoiler tag είναι ένα κλικ. Αλλά εδώ θα μου πεις κάποιοι δεν ανάβουν το φλας του αυτοκινήτου, αυτό το πρόβλημα θα λύναμε;

Τα έχω δει όλα, δεν μου χαλάς τίποτα.

Απλά κάποιος που φίλος της σειράς που παρακολουθεί το thread έχει δει την σειρά.

Από την άλλη κάποιος που ξεκίνησε τώρα να την βλέπει δεν θα ασχοληθεί με το thread χωρίς να έχει δει τουλάχιστον τα μισα επεισοδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη κάποιος που ξεκίνησε τώρα να την βλέπει δεν θα ασχοληθεί με το thread χωρίς να έχει δει τουλάχιστον τα μισα επεισοδια

 

Ενδιαφέρουσα η θεωρία σου, αλλά δεν είναι έτσι. Πολλοί μπαίνουν και χωρίς να έχουν δει καθόλου τη σειρά για να πάρουν γνώμες. Και μπορούν να το κάνουν αυτό χωρίς να ανησυχούν για spoilers, γιατί υπάρχει κανονισμός στο φόρουμ που τα απαγορεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά φανταστικό το έξτρα επεισόδιο. Βάζει τα πράγματα στη θέση τους, κάνει hommage και σχολιάζει το αυθεντικό υλικό το οποίο φέρνει δίπλα στο εκμοντερνισμένο, είναι κάτι διαφορετικό και πρωτότυπο, εκπληκτικά σκηνοθετημένο, βγάζει νόημα, έχει ωραίους συμβολισμούς...

 

Spoilers:

 

Μα καλά, εσένα snake_plissken2112 που σε χάλασε η "ανάσταση" του Moriarty στο τελευταίο επεισόδιο του 3ου κύκλου, έπρεπε κανονικά να σε ενθουσιάσει το επεισόδιο αυτό, αφού εξηγεί ξεκάθαρα ότι κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί ποτέ. Οπότε όλα τα παράπονα που αναφέρεις για κομιξ-ιστορίες και σούπερ-ήρωες απλά δεν συνέβησαν ποτέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κραταω πολλες πισινες γτ ο μοφφατ εχει αποδειξει στις τελευταιες σεζον του ντοκτορ χου οτι αυτο που περιγραφεις στο σποιλερ, δεν το τηρει και ριχνει σταχτη στα ματια :P οποτε δε μου φαινεται διολου απιθανο να κανει μπαχαλο και τον σερλοκ τωρα πια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει όλα, δεν μου χαλάς τίποτα.

Απλά κάποιος που φίλος της σειράς που παρακολουθεί το thread έχει δει την σειρά.

Από την άλλη κάποιος που ξεκίνησε τώρα να την βλέπει δεν θα ασχοληθεί με το thread χωρίς να έχει δει τουλάχιστον τα μισα επεισοδια

συγνώμη που στο λέω αλλά κάνεις λάθος...εγώ ξεκίνησα να τη βλέπω προχθες...έχω φτάσει μέχρι το επεισόδιο 1 της 2ης σεζόν...Μπήκα να διαβασω το thread για να δω τι άποψη έχει γενικά ο κόσμος στην Ελλάδα για τη σειρά.

Άρα πρέπει να μπαίνουν spoiler alert άσχετα με το πόσο παλλιά ή καινούρια είναι μια ταινία ή σειρά, δε μπορείς να ξέρεις τι έχει δει ο καθένας αλλα και με ποια λογική θα μπει να διαβάσει ένα thread.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Και το κράξιμο που κάνανε, με το ζόρι προσπάθησαν να το βγάλουν. Έλεος, όλοι στα σχόλια γράφουν πως οι σκηνές από το The Office βγάζανε μάτι.

 

Γενικά τα Honest Trailers είναι πολύ hit or miss για μένα. Και ίσως είναι και λίγο περισσότερα τα miss...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Mια μικρη βοηθεια οποιος γνωριζει...

 

Θελω να ξεκινησω την σειρα. Ειναι 3 σεζον μεχρι τωρα με 3 επεισοδια η καθε μια. Οπως καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχουν και καποια special episodes. Αυτα με τι σειρα τα βλεπουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σπέσιαλ είναι μόνο και αυτό στο τέλος. Δλδ βλέπεις τις 3 σεζόν και μετά το 4x00 Τhe Abominable Bride

Έτσι. Και μετά απλά περιμένεις τα νέα επεισόδια. :)

 

Edit: Αααα ρε ζωάρα θα κάνουμε το '17... Δε γαμιέται κι η αφραγκία. .. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...