Προς το περιεχόμενο

Κώδικας ενδυμασίας στα πανεπιστήμια


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί τέτοια «ψύχωση» με το κυριλέ ντύσιμο και το κόντρα ξύρισμα; Πώς και έχεις σχηματίσει τέτοια εικόνα για dressing code σε σχολές και εργασιακά περιβάλλοντα όντας 17 χρονών; Από περιέργεια...

Γιατί κάπως πρέπει να δικαιολογήσουμε το ότι δεν περάσαμε το μάθημα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδια γιατι ειναι ασεβεια της δημοσιας αιδους το shirtless;

Καθωσπρεπικες παπαριες να πουμε.

Έλα ντε.Θυμάμαι κάτι περιπτωσαρες εδω που είχαν όντως πολυ προκλητικό ντύσιμο κ στις διαλέξεις κ στα εργαστήρια.Σε εργαστήριο fMRI είχα σκάσει με κολλητό αμανικο συν οτι ειχα τοτε piercing στο φρυδι κ σκουλαρικι.Χεστηκαν!Φορεσαμε τις λευκές ποδιές κ ούτε γάτα ούτε ζημιά.Για να μην αναφέρω κάτι τρέλα χρώματα στα μαλλιά απο διάφορα παρταλια.Τυπικά κάποια πρόβλεψη πρεπει να υπάρχει έτσι για να χάμε να λέγαμε αλλα αμφιβάλλω ότι ειναι enforceable.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σχολή μου αν και έχουμε και μεγάλες ψωνάρες επικρατεί το συνηθισμένο ντύσιμο , τζιν , αθλητικό κ.λ.π. Εγώ είμαι κάπου ανάμεσα τζινάκι αλλά τα υπόλοιπα μέρη του ντυσίματος πιο κυριλέ . Πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να ντύνεσαι κουστουμαρισμένος για να παρουσιάσεις εργασία . Αλλά γιατι να μου κάνει εντύπωση όταν βλέπω εργοδότες να σε κρίνουν λες και έχεις πάει στο Next Top Model ...

 

Υ.Γ. Έχω ποστάρει ήδη στο topic , το είχα ξεχάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ειμαι ο πιο λετσογυφτας της υποθεσης εγω.

μονιμα φορμα,αθλητικα Shox με ελατηρια καλτσα michael jackson και φουτερ με κουκουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ειμαι ο πιο λετσογυφτας της υποθεσης εγω.

μονιμα φορμα,αθλητικα Shox με ελατηρια καλτσα michael jackson και φουτερ με κουκουλα

 

ΣΤΕΦίτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πάντως σε παρουσιάσεις εργασιών,αν δεν κάνει κάποιος καλό ντύσιμο δεν κάνει καλή εντύπωση στον καθηγητή.Δεν υπάρχει ωραιότερο από ένα φρεσκοξυρισμένο πρόσωπο.Για μένα ο αξύριστος πολλών ημερών,είναι βρωμιάρης,μέχρι 3 ημερών γένια είναι καλά.Μετά οπωσδήποτε περιποίηση με ξυριστική μηχανή,και σε ειδικές περιπτώσεις βαθύ κόντρα ξύρισμα.Όσο για το ντύσιμο,το υφασμάτινο είναι καλύτερο από το jean και πιο άνετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Δεν θεωρώ σωστό να ξυρίζει ο άντρας το υπόλοιπο σώμα του!Εκτός και αν είναι για θέμα υγιεινής και μόνο,και πιο μόνιμες λύσεις όπως laser!

Βέβαια εδώ το θέμα είναι για κώδικα ενδυμασίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Το καλό ντύσιμο απαιτεί ένα καλό ξύρισμα συνήθως!Έχω δει αρκετούς φοιτητές να ξυρίζονται κόντρα όταν είναι πιο καλοντυμένοι,ενώ είχαν μούσι πολλών ημερών πριν(συνήθως με καθημερινό ντύσιμο είναι με μούσια).

Στις σχολές γίνονται αρκετές εκδηλώσεις,που βέβαια δεν απαιτείται η συμμετοχή των φοιτητών πάντα,αλλά όταν συμμετέχουν συνήθως ντύνονται καλά.Για παράδειγμα σε ορκωμοσίες ντύνονται πιο επίσημα,(ακόμα και οι φοιτητές που έχουν πάει να δουν τους φίλους τους που ορκίζονται).Επίσημο ντύσιμο κάνουν και παρουσιάσεις εργασιών(πχ πτυχιακή,διπλωματική κλπ.Και σε εξεταστικές,κυρίως σε προφορικές εξετάσεις,είναι βασικός όρος των καθηγητών,να είναι ντυμένοι επίσημα οι φοιτητές,και φρεσκοξυρισμένοι.Τέλος πολλοί φοιτητές ντύνονται επίσημα στη σχολή επειδή θέλουν!Από Σεπτέμβρη που θα πάω Πανεπιστήμιο θα σας πω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Πάντως σε παρουσιάσεις εργασιών,αν δεν κάνει κάποιος καλό ντύσιμο δεν κάνει καλή εντύπωση στον καθηγητή.Δεν υπάρχει ωραιότερο από ένα φρεσκοξυρισμένο πρόσωπο.Για μένα ο αξύριστος πολλών ημερών,είναι βρωμιάρης,μέχρι 3 ημερών γένια είναι καλά.Μετά οπωσδήποτε περιποίηση με ξυριστική μηχανή,και σε ειδικές περιπτώσεις βαθύ κόντρα ξύρισμα.Όσο για το ντύσιμο,το υφασμάτινο είναι καλύτερο από το jean και πιο άνετο.

 

Λολ...ποσο καιρο εισαι εμπλοκη ειπαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Πάντως σε παρουσιάσεις εργασιών,αν δεν κάνει κάποιος καλό ντύσιμο δεν κάνει καλή εντύπωση στον καθηγητή.Δεν υπάρχει ωραιότερο από ένα φρεσκοξυρισμένο πρόσωπο.Για μένα ο αξύριστος πολλών ημερών,είναι βρωμιάρης,μέχρι 3 ημερών γένια είναι καλά.Μετά οπωσδήποτε περιποίηση με ξυριστική μηχανή,και σε ειδικές περιπτώσεις βαθύ κόντρα ξύρισμα.Όσο για το ντύσιμο,το υφασμάτινο είναι καλύτερο από το jean και πιο άνετο.

 

Καλα εσυ πεσε στα γονατα για να κανεις καλη εντυπωση στον καθηγητη. Που τις σκεφτεσαι αυτες τις πιπες? Και μετα τις 3 μερες γενια ειναι βρωμια? Να την χαιρεσαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...