Προς το περιεχόμενο

Κώδικας ενδυμασίας στα πανεπιστήμια


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μας μόνο που σπουδάζεις σε Νικεε17. Μετά από πολλά χρόνια στα πανεπιστήμια και χωρίς να μαι υπόδειγμα εμφάνισης (μαλλιάς, σκουλαρίκια, χύμα ρούχα) ποτέ κανείς σε πανεπιστήμιο δε μου είπε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν σπουδάζω,αλλά λογικά θα περάσω Νομική ή Οικονομικό Νομικής ή Πολιτικό Νομικής ή στη χειρότερη περίπτωση κάποια σχολή της Παντείου.Δεν με ενδιαφέρει τόσο το Πανεπιστήμιο,αυτό με το οποίο θέλω να ασχοληθώ είναι μουσική παραγωγή.Απλά στις σχολές αυτές που λέω,οι περισσότεροι φοιτητές είναι στην τρίχα.Πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο η εμφάνιση,πχ μια φίλη μου είπε ότι οι μαλλιάδες και οι αξύριστοι είναι βρωμιάρηδες,κι ας κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Από Σεπτέμβρη που θα πάω Πανεπιστήμιο θα σας πω τι παίζει συνέλθω και θα πάψω να λέω ο,τι να ΄ναι. Ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Σοβαρά τώρα 10 σελίδες;

 

Με σμόκιν, παπιγιόν και λουστρίνια να πας, θα ξεκινήσεις έθιμο που υπάρχει( ; ) στα αμερικάνικα με τους freshmen.

 

Και με μαγιό σκάνε τυπάκια γιατί μετά θα πάνε για μπάνιο και μου λες εσύ για κώδικα ενδυμασίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

.Πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο η εμφάνιση,πχ μια φίλη μου είπε ότι οι μαλλιάδες και οι αξύριστοι είναι βρωμιάρηδες,κι ας κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.

 

Το οτι η φιλη σου λεει ΠΙΠΕΣ δεν σημαινει οτι πρεπει να τις αναπαραγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Σοβαρά τώρα 10 σελίδες;

 

Με σμόκιν, παπιγιόν και λουστρίνια να πας, θα ξεκινήσεις έθιμο που υπάρχει( ; ) στα αμερικάνικα με τους freshmen.

 

Και με μαγιό σκάνε τυπάκια γιατί μετά θα πάνε για μπάνιο και μου λες εσύ για κώδικα ενδυμασίας;

 

Με μαγιό σκάνε καλοκαίρι,και όχι μέρες που ορκίζονται φίλοι τους.Και κανένας δεν σκάει με παπιγιόν και σμόκιν.Λουστρίνια ναι,ή μοκασίνια,ανάλογα,τα λεγόμενα loafers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σπουδάζω,αλλά λογικά θα περάσω Νομική ή Οικονομικό Νομικής ή Πολιτικό Νομικής ή στη χειρότερη περίπτωση κάποια σχολή της Παντείου.Δεν με ενδιαφέρει τόσο το Πανεπιστήμιο,αυτό με το οποίο θέλω να ασχοληθώ είναι μουσική παραγωγή.Απλά στις σχολές αυτές που λέω,οι περισσότεροι φοιτητές είναι στην τρίχα.Πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο η εμφάνιση,πχ μια φίλη μου είπε ότι οι μαλλιάδες και οι αξύριστοι είναι βρωμιάρηδες,κι ας κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.

 

Στην νομική ναι είναι λίγο δήθεν η όλη φάση, οικονομικό, πολιτικό όμως μια χαρά.

 

Καλοκαιρινή εξεταστική τουλάχιστον, στο παλιό κτήριο της Νομικής, χωρίς a/c, πηγαίναμε με μαγιό αμάνικο στην καλύτερη πόλο και σαγιονάρα :-D Οτιδήποτε άλλο ισοδυναμούσε με αυτοκτονία. Τώρα στο καινούργιο κτήριο, με τα a/c όλα καλά, να μην πω πολικό ψύχος το καλοκαίρι στο κτήριο.

 

Το μαλλί και η τρίχα στο πρόσωπο απλά αποτελούν στιλιστικές επιλογές, δεν έχουν να κάνουν με την καθαριότητα (αν και ομολογώ πως όταν το μαλλί έφτανε μέχρι τον κώλο, δεν λουζόμουν καθημερινά....μαρτύριο xaxaxa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σπουδάζω,αλλά λογικά θα περάσω Νομική ή Οικονομικό Νομικής ή Πολιτικό Νομικής ή στη χειρότερη περίπτωση κάποια σχολή της Παντείου.Δεν με ενδιαφέρει τόσο το Πανεπιστήμιο,αυτό με το οποίο θέλω να ασχοληθώ είναι μουσική παραγωγή.Απλά στις σχολές αυτές που λέω,οι περισσότεροι φοιτητές είναι στην τρίχα.Πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο η εμφάνιση,πχ μια φίλη μου είπε ότι οι μαλλιάδες και οι αξύριστοι είναι βρωμιάρηδες,κι ας κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.

Έτσι φίλε μου.

Στην εποχή του φαίνεσθαι ποιος το γαμάει το είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

πχ μια φίλη μου είπε ότι οι μαλλιάδες και οι αξύριστοι είναι βρωμιάρηδες,κι ας κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.

 

εεε, αμα το είπε η φίλη σου τότε πάμε πάσο!

γκόμενο είπαμε έχει?

γιατί αν δεν έχει ok, την δικαιολογώ, αν έχει όμως τότε υπάρχει πρόβλημα!

 

έπρεπε να την γνωρίσω πριν 3-4 χρόνια που είχα το μαλλί και να μου έλεγε κανένα τέτοιο κουλό...!

 

πάω να ξυριστώ γιατί συγχύστηκα και έχω να παρουσιάσω και μια εξαμηνιαία εργασία αύριο! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Ναι και εμενα θα μου αρεσε να φοραω διαστημικη στολη στη σχολη μου... Χαλαρωστε παιδια,δε παμε για πασσαρελα,για μαθημα παμε υποτιθεται. Δηλαδη σε ενα γαμο τι θα φορουσατε;

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εμενα θα μου αρεσε να φοραω διαστημικη στολη στη σχολη μου... Χαλαρωστε παιδια,δε παμε για πασσαρελα,για μαθημα παμε υποτιθεται. Δηλαδη σε ενα γαμο τι θα φορουσατε;

 

iphone.png

 

Μαύρο υφασμάτινο παντελόνι,πουκάμισο λευκό ή γαλάζιο,μαύρα πιο καλά παπούτσια και μαύρο δερμάτινο σακάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...