Προς το περιεχόμενο

Neverwinter


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιδιοι ειναι ολοι οι servers

Απ'οσο ξερω οι περισσοτεροι Ελληνες αν αυτο λεει κατι ειναι στον Dragon

 

Αν εννοεις class θα σου ελεγα να αποφυγεις Great Weapon Fighter που απλα το class ειναι για πεταμα κ Rogue που εχουν φτιαξει σχεδον ολοι ( παρολα αυτα ο Rogue κοβει απειρο dmg αλλα αργει να σε βαλει σε dungeon )

Τωρα για race κτλ το παιχνιδι ειναι βασισμενο σε DnD οποτε πριν επιλεξεις race,stats κτλ καλο θα ηταν να ριξεις μια ματια στο wiki

 

Μετα απο το tutorial , ναι μπορειτε ολοι να βρεθειτε μαζι αρκει να ειστε στο ιδιο instance

Αυτο γινεται αν απλα κανεις group και κανεις δεξι κλικ στο πορτραιτο του αλλου και πατησεις Move to instance

Για να farmαρεις/expαρεις με group θεωρω οτι δεν συμφερει για αρχη γιατι θα μεινεις πισω σε exp , θα εχεις μεγαλυτερου lvl quests δηλαδη απο οτι εισαι αλλα φυσικα και γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ιδιοι ειναι ολοι οι servers

Απ'οσο ξερω οι περισσοτεροι Ελληνες αν αυτο λεει κατι ειναι στον Dragon

 

Αν εννοεις class θα σου ελεγα να αποφυγεις Great Weapon Fighter που απλα το class ειναι για πεταμα κ Rogue που εχουν φτιαξει σχεδον ολοι ( παρολα αυτα ο Rogue κοβει απειρο dmg αλλα αργει να σε βαλει σε dungeon )

Τωρα για race κτλ το παιχνιδι ειναι βασισμενο σε DnD οποτε πριν επιλεξεις race,stats κτλ καλο θα ηταν να ριξεις μια ματια στο wiki

 

Μετα απο το tutorial , ναι μπορειτε ολοι να βρεθειτε μαζι αρκει να ειστε στο ιδιο instance

Αυτο γινεται αν απλα κανεις group και κανεις δεξι κλικ στο πορτραιτο του αλλου και πατησεις Move to instance

Για να farmαρεις/expαρεις με group θεωρω οτι δεν συμφερει για αρχη γιατι θα μεινεις πισω σε exp , θα εχεις μεγαλυτερου lvl quests δηλαδη απο οτι εισαι αλλα φυσικα και γινεται

ωραίος thnx! :D

κατι τελευταίο,για εξήγα λίγο αυτο που έχω σε bold,σε τι ακριβώς να ρίξω ματια που θα με βοηθήσει να επιλέξω race?

τώρα διαβάζω faq και wiki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα stats που χρειαζεται το καθε class και τι σου δινει το καθε race ως racial passive

Οταν θα πας να φτιαξεις χαρακτηρα θα σου ζητησει να "ριξεις τα ζαρια" για να ορισεις εσυ τα αρχικα σου stats

Οποτε κι εσυ αναλογα με το τι θες να εχει ο χαρακτηρας σου επιλεγεις τα αντιστοιχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα stats που χρειαζεται το καθε class και τι σου δινει το καθε race ως racial passive

Οταν θα πας να φτιαξεις χαρακτηρα θα σου ζητησει να "ριξεις τα ζαρια" για να ορισεις εσυ τα αρχικα σου stats

Οποτε κι εσυ αναλογα με το τι θες να εχει ο χαρακτηρας σου επιλεγεις τα αντιστοιχα

ok ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι έχει κάποια πολύ ωραία physics (π.χ mobs να πετάνε στον αέρα μετά από συγκεκριμένο killing blow κτλ). Κάποιες φορές συμβαίνουν και διάφορα κουλά π.χ η cloak που φοράω μου έγινε ποδιά :P

 

12707768.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τσακαλια για λιγο help :P

λοιπον το παιχνίδι μετράει! πολυ ωραιο ως τωρα απλα εχω μερικες αποριες,εχω φτιαξει human,tank και εχει στην δεξια μερια του character μου μια μπαρα? μπλε με μια ασπίδα,τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η μπαρα του block σου

Εαν εχεις κρατημενο shift , ο χαρακτηρας σου κανει block χτυπηματα μεχρι η μπαρα να φτασει στο μηδεν , τοτε πρεπει να περιμενεις για να ξανακανεις block

Ανοιξε τα Powers και κανε mouseover στα skills σου , τα γραφει αναλυτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η μπαρα του block σου

Εαν εχεις κρατημενο shift , ο χαρακτηρας σου κανει block χτυπηματα μεχρι η μπαρα να φτασει στο μηδεν , τοτε πρεπει να περιμενεις για να ξανακανεις block

Ανοιξε τα Powers και κανε mouseover στα skills σου , τα γραφει αναλυτικα

λολ δεν το ηξερα αυτο και καθωμουν και ετρωγα arrows σαν το χαζό :P

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας εδώ τα σχόλια το ξεκίνησα κ εγώ πριν κάτι μέρες.

 

Κερδίζει τις εντυπώσεις so far αλλά θα είναι pay2win το παιχνίδι στο endgame.Είναι προφανές.

Παράδειγμα τα enchants,τα οποία είναι πολύ OP σε σχέση με το υπόλοιπο gear που έχει μικροδιαφορές.Το max level στα enchants είναι νομίζω 7.Από το 6 στο 7 τώρα μπορείς να πας και χωρίς να πληρώσεις ΑΛΛΑ...έχει γύρω στο 99% chance για miss...

Με λεφτουδάκια όμως BOOM αμέσως το upgrade.

 

Mπορείς τελοσπάντων να παίξεις και χωρίς λεφτά ΑΛΛΑ για να τα ισορροπήσεις αυτά θα πρέπει να κάνεις time investment.

Να φαρμάρεις δηλαδή και να ψιλοκαείς αν θες να κάνεις catch up.Αλλιώς αν πλερώσεις,μπορείς να παίζεις casual και να μετράς!

 

Πέρα απο αυτό,μου αρέσει πολύ το DnD theme,τα animations,τα dungeons,το fast paced action αν κ θα προτιμούσα το UI να είναι λίγο πιο απλουστευμένο για να μπαίνεις στο πνεύμα αμέσως.

 

Επίσης τα stats δεν είναι όσο απλά φαίνονται.Oι περισσότεροι rogues που βλέπω είναι ψιλοχάλια..

Θέλει theorycrafting το game οπωσδήποτε και έχουν όλα τη σημασία τους,ακόμα και το race/class combination και τα αρχικά stats που θα ρολάρει κανείς.

 

Aυτά σαν πρώτες εντυπώσεις..

 

Α! Και κάτι τελευταίο που θυμήθηκα...το shield του cleric παίζει να είναι το πιο imba spell μέχρι τώρα...

Δεν χρειάζεσαι καν tank σε dungeons και αργότερα παίρνει shield x2 οπότε άντε γειά εντελώς,δεν πεθαίνεις με τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι όπως τα λες όμως δεν είναι τόσο ανταγωνιστικό το παιχνίδι οπότε δεν είναι απαραίτητο να τα σκάσεις και να κάνεις pay2win. Λες και αν βγάζεις T2 dungeon επειδή τα έσκασες ή βγαίνεις πρώτος στο pvp που είναι καθαρά για πλάκα(αν και θα προστεθούν battlegrounds/raids αργότερα) σε ένα f2p παιχνίδι θα είσαι κάποιος.

 

Έχει κάποια πολύ ενδιαφέρον στοιχεία και στα dungeons και foundry και γενικά. Μέχρι να φτιάξουν όλα τα προβλήματα για να επικεντρωθούν σε νέο περιεχόμενο θα έχουν πάρει όλοι τα top gear χαλαρά οπότε τσάμπα το κλάψιμο που πέφτει.

 

Εδώ έφτιαξα full pvp set σε ούτε μια μέρα αφού πήγα 60, το παιχνίδι είναι casual, όποιος θέλει ανταγωνισμό ας πάει στο WoW με τις arenas/ratings ή το GW2(το οποίο είναι over-hyped κατά την γνώμη μου και σιγά το pvp).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...