Προς το περιεχόμενο

Neverwinter


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψιλή κουβέντα για το PVP 5v5

5-6 παιχνίδια έχω κάνει... αλλά τα πάντα κρινόντουσαν από τον cleric

ισχύει? 

επίσης, 1v1 με wizard, δεν με είχε εύκολα (είμαι guardian fighter), μάλιστα τον κατάφερα στο τέλος να τον ρίξω... μήπως ήταν πολύ μικρότερο lvl?

(κάτω των 19 παίζαμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι στην αρχη μου αρεσε πολυ μετα στην συνεχεια ειδα καποια πραγματα που αρχισαν να μου αποσπουν την προσοχη απο το παιχνιδι..
εχω cleric για να κανω target εναν μου βγαινει η παναγια..
οταν εχει καποιος 8κ Life και εμενα το heal Μου του δινει 1500 life αργα και βασανιστηκα πιστευω οτι δεν ειναι ωραιο...

εμφανισιακα ειμαι σχεδον παντα με τα ιδια ρουχα και weapon θα προτιμουσα να αλλαζαν λιγο περισσοτερο τα ρουχα και τα οπλα σε εμφανιση,τωρα ολα τα οπλα ειναι ιδια απλα με διαφορετικα stats..

να λιωνεις συνεχεια στα quesτ για να παρεις exp εμενα δεν με τρελενει θα ηθελα να υπηρχε μια ισσοροπια να κανεις και φαρμινγκ με αναλογο exp..μετα τα 60 δεν ξερω τι παιζει αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καμια στρατηγικη για το πως θα ριξεις ενα raid..μεχρι τωρα βουρ στον πατσα πηγαινουμε οποτε εχω παρτυ..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα high end instance είναι πολύ δύσκολα εδώ άλλοι παραπονιούνται για να τα κάνουν πιο εύκολα. Αυτό με το targeting φαντάζομαι επίτηδες το έχουν κάνει έτσι για να δυσκολεύει ακόμη περισσότερο όπως λες. Για τα armors έχεις δίκιο φαντάζομαι θα αλλάξει αυτό. Να δούμε και το μελλοντικό content και μεγάλα update όταν θα βγάλουν και κρίνουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργότερα θα πάρεις heals που δε χρειάζονται targetting. Είναι όλα aoe. Ο cleric μέχρι το 50 και μετά το 50 έχει τεράστια διαφορά λόγω του astral shield.Το πρόβλημα του cleric και εκεί είναι που ίσως δυσκολευτείς μέχρι να συνηθήσεις είναι το threat. Αν κάνεις heal/buff/whatever πριν κάνουν οι άλλοι dmg θα έρθουν όλα τα adds για αγκαλίτσες και εσύ αυτό δεν το θες γιατί μυρίζουν οι μασχάλες τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw guys επειδή και εγώ σκεφτόμουν να αρχίσω το game έψαξα στα forums όσον αφορά το wipe ! Αναφέρουν ότι θα υπάρξει character wipe πριν το headstart! ( Το αναφέρω διότι κάποιος στο thread , απάντησε ότι δεν θα υπάρξει) . Εδώ και το λινκ του extended faq - http://nw-forum.perfectworld.com/showthread.php?18401-Neverwinter-Extended-FAQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι παλιό, από Open Beta που είναι τώρα σε Live είπαν πως δεν θα υπάρξει wipe. Βέβαια έχουν βρεθεί κάτι exploits και λέγονται πολλά, οπότε δεν ξέρουμε σίγουρα τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον δεν θα υπάρξει wipe ξεκινάω και εγώ ! Στον dragon είστε guys ? Ξεκίνησα τώρα , με ενθουσίασε ευχάριστα !

Επεξ/σία από Gongor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,μόλις το κατεύασα και φαίνεται τρομερό!

απλα θέλω να ρωτήσω,αμα φτιάξω ένα χαρακτερ και ξεκινήσω έτσι για να δώ πως είμαι,μπορώ να τον διαγράψω και να φτιάξω μετά άλλον?

είμαστε παρεα και θέλουμε να αρχίσουμε όλοι μαζί αλλά εγω είμαι ανυπόμονος και αφού το κατευασα θέλω να παίξω :P

 

επίσεις κανα walkthrough ή καμια συμβουλή για το game?

είμαι τελείως άσχετος με το είδος και δεν ξέρω που πάνε τα 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις 2 slots σε ενα account οποτε εισαι οκ

Δεν υπαρχει και κατι , απλα κανεις τα quests σου και σε οδηγει το παιχνιδι μονο του

Αν χρειαστεις εξτρα exp μετα το 10 μπορεις να μπεις για pvp

 

Απο skills κτλ στην αρχη τα παιρνεις ολα ετσι κι αλλιως

Μετα το 20 θα χρειαστει να ανησυχησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις 2 slots σε ενα account οποτε εισαι οκ

Δεν υπαρχει και κατι , απλα κανεις τα quests σου και σε οδηγει το παιχνιδι μονο του

Αν χρειαστεις εξτρα exp μετα το 10 μπορεις να μπεις για pvp

 

Απο skills κτλ στην αρχη τα παιρνεις ολα ετσι κι αλλιως

Μετα το 20 θα χρειαστει να ανησυχησεις

ρε μαν να σε ρωτησω κατι ειδα οτι έχει 3 shard? τι είναι αυτά και ποιο να επιλέξω?

επίσης κανας καλος-ωραιος χαρακτηρας να αρχίσω?(ή είναι ολοι το ίδιο σε ευκολία και να πάρω όποιον μου κάνει κλικ?)

τέλος επειδή θα το ξεκινήσω με παρέα,με το που φτιαξουμε characters μας κάνει spawn όλους μαζι και ξεκινάμε? πως πάει ?

μπόρουμε να μπουμε σε party και να φαρμαρουμε/expαρουμε ολοι παρεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...