Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξεκινησα προχτες,ειμαι στα μεσα του Act 2 μεχρι στιγμης. Ωραιο παιχνιδι,αλλα πανευκολο προς το παρον,δεν εχω πεθανει ουτε μια φορα. Αναρωτιεμαι αν ειναι απλα easy η εγω εχω φτιαξει γαματο build. Συγκεκριμενα παιζω witch με focus στο fire damage και στα minions. Ελπιζω να ανεβαινει η δυσκολια αργοτερα

μπα, το αλλαξανε, εποχης open beta - 3 acts etc, ητανε αρκετα δυσκολο εως απαλευτο αν δεν ειχες λιγο εμπειρια και δεν ψαχνοσουνα, τωρα το κανανε να μπαινεις στο κλιμα σιγα σιγα, ειναι αρκετα ευκολο αλλα μετα δυσκολευει, αναλογα και σε τι league παιζεις. Εγω θα σου προτεινα να παιζεις σε softcore που νομιζω εκει παιζεις, να μαθεις τα mechanics, και μετα να λιωσεις σε leagues

 

Γαματο build ολοι νομιζουν πως εχουν στην αρχη  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπα, το αλλαξανε, εποχης open beta - 3 acts etc, ητανε αρκετα δυσκολο εως απαλευτο αν δεν ειχες λιγο εμπειρια και δεν ψαχνοσουνα, τωρα το κανανε να μπαινεις στο κλιμα σιγα σιγα, ειναι αρκετα ευκολο αλλα μετα δυσκολευει, αναλογα και σε τι league παιζεις. Εγω θα σου προτεινα να παιζεις σε softcore που νομιζω εκει παιζεις, να μαθεις τα mechanics, και μετα να λιωσεις σε leagues

 

Γαματο build ολοι νομιζουν πως εχουν στην αρχη  :P

εγω αν θα ξαναεπαιζα τωρα θα ηταν melee build χωρις ascendancy, χωρις jewels, χωρις pantheon, και με classic items (lvl 45flasks,οχι top lvl items κλπ),,, οσο πιο κοντα γινεται πριν τα expansion. Ξερω οτι και παλι ευκολο θα ειναι, αλλα πιο πολυ για τον χαβαλε.

 

ειχα κανει αλλο ενα χαβαλε run στο breach hc, (αφου για μενα εχει "χαλασει" το game) οταν εφτασα χωρις gear, μονο με 2h mace+groundslam και passives απο tree, ουτε 1 defence..1.7k hp cruel act 4 και να ψοφησει απο fractured bug..... ισως αν εχω ορεξη το ξαναδοκιμασω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, το αλλαξανε, εποχης open beta - 3 acts etc, ητανε αρκετα δυσκολο εως απαλευτο αν δεν ειχες λιγο εμπειρια και δεν ψαχνοσουνα, τωρα το κανανε να μπαινεις στο κλιμα σιγα σιγα, ειναι αρκετα ευκολο αλλα μετα δυσκολευει, αναλογα και σε τι league παιζεις. Εγω θα σου προτεινα να παιζεις σε softcore που νομιζω εκει παιζεις, να μαθεις τα mechanics, και μετα να λιωσεις σε leagues

 

Γαματο build ολοι νομιζουν πως εχουν στην αρχη  :P

 

παιζω στο standard harbringer,μακαρι να δυσκολευει προς το τελος,πριν λιγο πηγα στα Vaal ruins στο act 2 και ειχε ενα difficulty spike κοντεψα 1-2 φορες να πεθανω,αλλα κατα τα αλλα ολα ευκολα.

 

Γενικα μολις τελειωσω το 10 act campaign δεν σκοπευεω να ξαναπαιξω το game,εκτος αν ασχοληθω με PvP τιποτα αν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω στο standard harbringer,μακαρι να δυσκολευει προς το τελος,πριν λιγο πηγα στα Vaal ruins στο act 2 και ειχε ενα difficulty spike κοντεψα 1-2 φορες να πεθανω,αλλα κατα τα αλλα ολα ευκολα.

 

Γενικα μολις τελειωσω το 10 act campaign δεν σκοπευεω να ξαναπαιξω το game,εκτος αν ασχοληθω με PvP τιποτα αν αξιζει

βασικα θα χασεις το νοημα του παιχνιδιου, η φαση ειναι να κανεις mapping, gear up, etc. Εισαι αρκετα αρχη ακομα, θα δεις μετα το 3ο πως δυσκολευει ψιλοαποτομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μολις τελειωσω το 10 act campaign δεν σκοπευεω να ξαναπαιξω το game,εκτος αν ασχοληθω με PvP τιποτα αν αξιζει

 

Τελειώνοντας μία φορά το campaign δεν έχεις δει απολύτως τίποτα από το παιχνίδι και τους μηχανισμούς του.

 

PvP πρακτικά δεν υπάρχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τι αλλο εχει να δω. Τι σημαινει mapping? 

θα πας σε end-game μονοπατια, στην ουσια αν δεν παρακολουθεις καποιο build θα δοκιμασεις και θα μαθεις, θα τσεκαρεις τι χρειαζεσαι ακριβως για να παιζεις το συγκεκριμενο build, τι σου λειπει και πως να το φαρμαρεις οπως καθε grinding game

 

https://www.youtube.com/watch?v=PPZroSk8tU8

 

ενα απο τα ωραιοτερα βιντεο του ζιγκ, εξηγει σε βαθος, αν εχεις χρονο τσεκαρε το 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είναι με διαφορά το καλύτερο Action RPG Online (solo ή Party up to 6 people). Το μόνο που το κοντράρει και απ' το οποίο έχει αντιγράψει άπειρα πράγματα, είναι το Grim Dawn (κυρίως offline, αλλά έχει online co-op, up to 4 players, όχι όμως ladders + trading).

 

Αλλά αν θέλετε ladders, Leagues (season) trading κλπ, δεν το πλησιάζει καν τίποτα άλλο και απ ότι φαίνεται θα μείνει το ίδιο για πολυ καιρό ακόμα. Δεν βλέπω κάτι στον ορίζοντα να μπορεί να το χτυπήσει άμεσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας θελω να αρχιζω  να παιζω το  

Path of Exile  πως με  συμβουλευετε να το ξεκινισω???

 

το εχω  κατεβασει απλα δεν  γνωριζω απο που να αρχισω??  εινε δυσκολο το  παιχνιδι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας θελω να αρχιζω  να παιζω το  

Path of Exile  πως με  συμβουλευετε να το ξεκινισω???

 

το εχω  κατεβασει απλα δεν  γνωριζω απο που να αρχισω??  εινε δυσκολο το  παιχνιδι??

Οπως ξεκινας ολα τα αλλα παιχνιδια, διαλεγεις ενα class και ξεκινας σιγα σιγα...με λιγη βοηθεια και απο το poe.wiki.

 

Οσοι παιζουν καντε με add -> Balantakos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας θελω να αρχιζω  να παιζω το  

Path of Exile  πως με  συμβουλευετε να το ξεκινισω???

 

το εχω  κατεβασει απλα δεν  γνωριζω απο που να αρχισω??  εινε δυσκολο το  παιχνιδι??

 

μεχρι στιγμης παιζω Witch ειμαι στην αρχη του Act 3 και δεν εχω πεθανει ουτε μια φορα. Βεβαια καποια παιδια λενε πως ανεβενει η δυσκολια αρκετα μετα,αλλα μεχρι στιγμης το παιχνιδι ειναι πολυ fun,αν και σχετικα ευκολο για μενα.Εχει ενα μηνα που το σταματησα λογω εξεταστικης,αλλα απο next week θα το λιωσω. Ειναι ενα free2play Diablo,με την ποιοτητα του Diablo και με πολυ content

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...