Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, omghi2u είπε

δεν εχω παιξει πολλες ωρες και χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου , νομιζω ειναι μονο online-multi με quests κτλ... οποτε δεν ξερω αν θεωρειται ταυτοχρονα online/multiplayer-campaign ή μόνο το πρώτο.

 

Λάθος, σε γενικές γραμμές :)

Είναι online-only αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να είσαι σε party, είτε στο campaign είτε στο endgame content. Ανά πάσα στιγμή μπορείς να μπεις ή να βγεις από γκρουπ και να παίξεις μόνος σου, ακόμα και χωρίς να αγοράζεις αντικείμενα από άλλους αν θες. Από modes υπάρχουν τα εκάστοτε leagues που έχουν κάποιο καινούριο μηχανισμό gameplay και αποκλειστικά αντικείμενα, ίσως και κάποιες περιοχές ανάλογα με το υλικό, και το στάνταρ league που έχουν ενσωματωθεί τα μη αποκλειστικά χαρακτηριστικά των προηγούμενων. Από πλευράς υλικού και τα μεν και τα δε έχουν τις ίδιες περιοχές, που περιλαμβάνουν ένα - πλέον - πολύ μεγάλο campaign μετά το οποίο υπάρχει ακόμα πλουσιότερο endgame content με ό,τι θα περίμενε κανείς. Δεν υπάρχει διαχωρισμός solo/ multiplayer, αν αποφασίσεις να φτιάξεις party ή να μπεις σε άλλο το κάνεις επιτόπου και για όσο θες. Προφανώς μπορείς να παίξεις όσο και ό,τι solo θες.

Από πλευράς ποιότητας είναι το καλύτερο στην ιστορία του είδους, και το μόνο online παιχνίδι που όσο περνάει ο καιρός δεν εκφυλίζεται αλλά γίνεται καλύτερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο το Online το ειπα καθως παντα καποιον/καποιους θα δω οπου βρισκομαι ή σε κεντρική πόλη! δεν είμαι ποτέ για την πάρτι μου όπως πχ στο diablo campaign :P οχι με την έννοια οτι πρεπει να ειμαι σε παρτι! ευχαριστω για την απαντηση οπως και να εχει χρησιμη και για εμενα! (αυτο με τα ρισετ καθε τρεις και λιγο με ξενερωσε η αληθεια ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2018 στις 10:01 ΜΜ, omghi2u είπε

Αυτο το Online το ειπα καθως παντα καποιον/καποιους θα δω οπου βρισκομαι ή σε κεντρική πόλη! δεν είμαι ποτέ για την πάρτι μου όπως πχ στο diablo campaign :P οχι με την έννοια οτι πρεπει να ειμαι σε παρτι! ευχαριστω για την απαντηση οπως και να εχει χρησιμη και για εμενα! (αυτο με τα ρισετ καθε τρεις και λιγο με ξενερωσε η αληθεια ειναι)

Στις πολεις βλεπεις και εναν περιορισμενο αριθμο αλλων παικτων για να δειχνουν  οτι κυκλοφορει κοσμος,στην πραξη το παιχνιδι μπορεις να το παιξεις full single player οπως το παιξα εγω,οι πιστες ειναι instances. Οσον αφορα το reset,αν εννοεις τα leagues,ο χαρακτηρας γυριζει στο standard league οποτε δεν χανεται η προοδος σου.

Στις 14/5/2018 στις 5:15 ΜΜ, SPANK είπε

Μιάς και το Diablo πλέον έχει πεθάνει σαν παιχνίδι δυστηχώς μέχρι να βγάλουν καινούργιο ειπα να δώσω μια ευκαιρία και στο Path of Exile , απο game modes εχει όπως στο diablo campaign κανονικά και multiplayer ?

Αν το ξεκινησεις,νομιζω θα ξεχασεις ευκολα το Diablo. Εχει κανονικοτατο τουμπανο campaign απτα καλυτερα που εχω παιξει στο ειδος και multiplayer για co-op,trade ακομα και PvP αν και δεν ειναι το focus του παιχνιδιου. Τρελο βαθος το combat του παιχνιδιου με αρκετα διαφορετικα playstyles και subclasses. Επισης εχει και πολυ καλο endgame μετα το campaign, αν και δεν ασχοληθηκα γιατι ηθελε αρκετο χρονο. Με αλλα λογια ξεκινα το χθες

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το path of exile μπορει να τερματιστει??  εινε beta το παιχνιδι??

απλα θα ειθελα να μου πειτε σας παρακαλω..

σε  ποσες ωρες  μπορει να  τερματιστει το παιχνιδι αυτο.. .  σαν παιχνιδι εινε αρκετα  δυσκολο..?

επισης θελώ να ρωτησω υπαρχει  καποιος οδηγος για να μαθω πως παιζετε αυτο το παιχνιδι/?

εινε σαν το diablo πχ/?

Επεξ/σία από captain gold
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

26 λεπτά πριν, captain gold είπε

το path of exile μπορει να τερματιστει??  εινε beta το παιχνιδι??

απλα θα ειθελα να μου πειτε σας παρακαλω..

σε  ποσες ωρες  μπορει να  τερματιστει το παιχνιδι αυτο.. .  σαν παιχνιδι εινε αρκετα  δυσκολο..?

επισης θελώ να ρωτησω υπαρχει  καποιος οδηγος για να μαθω πως παιζετε αυτο το παιχνιδι/?

εινε σαν το diablo πχ/?

Μπορεις να τερματισεις την ιστορια, μετα εχει πολυ end-content . Ειναι του στυλ Diablo 3. Παιξε το και αμα σου αρεσει καλως. Αμα δε σου αρεσει απλα το αφηνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω 20-25 ωρες πρεπει να ναι και τα 10 acts του campaign μαζι με καποια ascendancy labyrinths(ειδικες πιστες,αναγκαιες για να αναπτυξεις το subclass σου). Προς το φιναλε ζοριζει αρκετα η δυσκολια σε σχεση με την αρχη. Το endgame content ειναι διαφορα maps prodedurally generated τα οποια εχουν level scaling και οσο ξεκλειδωνεις τα πιο δυσκολα,τοσο προχωραει και ο χαρακτηρας σου σε xp και loot.Υπαρχει και ενα υποτυπωδες story στο endgame,αλλα προφανως δεν το παιζεις για αυτο.Περισσοτερο για το challenge.

Ξεκινα το και μην ρωτας πολλα πολλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NT1G είπε

Tencent has Invested in Grinding Gear Games

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2147313

καιρος ηταν να μεγαλωσει η εταιρεια, χρειαζοταν ενα σπονσορα δυνατο και εκανε σωστη κινηση, και απ οτι καταλαβα δε θα πολυασχοληθουν οι κινεζοι με το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σχετικά καινούριος στο παιχνίδι, (δύο chars γύρω στα 40 level) και αναρωτιόμουν τι παίζει με τα guilds στο παιχνίδι. Έχουν κάποια χρησμότητα, όπως σε άλλα mmo, ή το στυλ του παιχνιδιού τα κάνει ψιλοάχρηστα; Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο ενεργό ελληνικό guild;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, roscar9 είπε

 Σχετικά καινούριος στο παιχνίδι, (δύο chars γύρω στα 40 level) και αναρωτιόμουν τι παίζει με τα guilds στο παιχνίδι. Έχουν κάποια χρησμότητα, όπως σε άλλα mmo, ή το στυλ του παιχνιδιού τα κάνει ψιλοάχρηστα; Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο ενεργό ελληνικό guild;

Ειμαι εγω σε ενα ελληνικο guild...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, roscar9 είπε

 Σχετικά καινούριος στο παιχνίδι, (δύο chars γύρω στα 40 level) και αναρωτιόμουν τι παίζει με τα guilds στο παιχνίδι. Έχουν κάποια χρησμότητα, όπως σε άλλα mmo, ή το στυλ του παιχνιδιού τα κάνει ψιλοάχρηστα; Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο ενεργό ελληνικό guild;

μπορείς να βοηθηθείς απο το guild  όταν ξεκινάει καινούργιο league οσον αφορά τα challenges (αν στοχεύεις σ'αυτά για τοτέμ στο hideout σου), να κάνετε maps μαζί και να έχεις πρόσβαση σε κάποια items που μπορεί να σου χρειαστούν από το shared guild stash.

Όλα εξαρτώνται από το guild που θα διαλέξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...