Προς το περιεχόμενο

Δημοσκόπηση web browsers 27/9/10-27/1/11 και γενική συζήτηση


parsifal

Ποιον web browser προτιμάτε;  

173 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Epiphany
      0
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel,Bon Echo κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Konqueror
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ χρησιμοποιώ Firefox λόγω συνήθειας πια και ότι και να δοκίμασα δεν μπορώ να αλλάξω.Ακόμα και την beta 4 του ff που είδα το design της δεν μου άρεσε καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Αν και τελευταία χρησιμοποιώ αρκετά συχνά Chrome Canary, ο βασικός μου browser εξακολουθεί και παραμένει ο Firefox, κυρίως λόγω firebug αλλά και γενικότερα γιατί μου δίνει μεγαλύτερα περιθώρια παραμετροποίησης (αλλά και γιατί βαριέμαι να παραμετροποιώ από την αρχή τον Chrome).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σε υπολογιστη του εργαστηριου της σχολης

P4 3ghz (αλλα specs δεν μπορω να ξερω λογω μη προσβασης)

 

Firefox(v3.5.3) Scored:

985 Points

 

βάλε latest version ffs :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ Firefox. Κατά καιρούς, δοκιμάζω chrome ή opera, αλλά κανένας δεν έχει καταφέρει να με κάνει να αντικαταστήσω τον FF.

 

Ο Chrome, παρότι πιο γρήγορος, δεν έχει σωστό ad-blocking, πράγμα απαραίτητο για μένα. Όταν το αποκτήσει, ίσως με κάνει να αλλάξω στρατόπεδο.

 

Ο opera από την άλλη, επίσης ΠΟΛΥ γρήγορος και με βελτιωμένο ad-block απ' ότι παλιότερα, μου καταναλώνει πολλαπλάσια ram από τον firefox. 250 mb με 2 tabs ανοιχτά είναι too much.

 

Μέχρι νεωτέρας λοιπόν, FIrefox! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιω firefox την βασικη/τελευταια παντα εκδοση με καποιες μικρες επεκτασεις.

περιστασιακα δουλευω κ σε Opera...αλλα σαν 1η επιλογη παντα εχω τον Firefox. με βολευει πιο πολυ...ισως επειδη τον εχω μαθει κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται να μπει ενα λινκ προς τη δημοσκοπηση στο φορουμ του λινουξ?

 

Καλο θα ηταν να ειναι πολλαπλων επιλογων, γιατι πρεπει να παω στο λαπτοπ για να ψηφισω ff :P

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να ειναι πολλαπλων επιλογων...

 

Όχι, γιατί η ερώτηση είναι «Ποιον web browser προτιμάτε;», όχι «Ποιους web browsers χρησιμοποιείτε;». Μεταξύ Opera που έχεις ψηφίσει ήδη και FF που θέλεις κι εκεί να δώσεις ψήφο, δεν προτιμάς κάποιον περισσότερο από τον άλλον; Είσαι ακριβώς στο 50-50;

 

 

...γιατι πρεπει να παω στο λαπτοπ για να ψηφισω ff :P

 

Και πώς ακριβώς θα το κάνεις αυτό, χωρίς δεύτερο Insomnia account... ; :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει έχω μείνει μακάκας απο τις διαφορές λόγω πλατφόρμας αφού το hardware είναι το ίδιο.

με την canary bulid του Chrome το 7000+,fuck yeahh,θα σκαγα αν δε το πέρναγα

 

MacBook Pro late 2010-Windows 7

 

6zldsy.jpg

 

 

MacBook Pro late 2010-Mac OS 10.6.4

 

10rr3o0.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...