Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο,τι ειπαν τα παιδια παραπανω για το ασπρο φοντο που κουραζει παρα πολυ στα ματια. Επισης με ενοχλει ο τροπος που δειχνει τα καινουρια thread, σε ποια υπαρχει νεο ποστ και σε ποια οχι. Τελος δε μου αρεσει που βγαλατε κατω απο καθε κατηγορια, τους χρηστες που ηταν μεσα εκεινη τη στιγμη.

 

Επιπλεον, ειναι πιο αργο κατα την υποβολη ενος μηνυματος σε σχεση με παλαιοτερα.. Δε ξερω γιατι.

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγιές, είναι λίγο χάσιμο ακόμα αλλά που θα πάει θα το μάθουμε. Συμφωνώ και εγώ για το άσπρο φόντο, κάτι πρέπει να γίνει. :unsure:

 

 

Α! και κάτι ακόμα που ξέχασα, τι γίνεται με τις θετικές ψήφους ;

Επεξ/σία από finch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω πολλούς να γκρινιάζουν για το λευκό φόντο, προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου, αντιθέτως (το έχω ξανα αναφέρει κάπου νομίζω) τα BOLD σε όλους τους τίτλους των thread με μπερδεύουν πολύ.

 

Σε σημείο να μη μπορώ να τα ξεχωρίσω στο scrolling, να έχω τσεκάρει δηλαδή ένα subforum και βλέποντάς το μετά δεύτερη φορά να παρατηρώ thread που δεν είδα καν πως υπήρχαν την πρώτη.

 

Το παθαίνει και κάνας άλλος ή να πάω σε γιατρό; :P

Επεξ/σία από liopyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολλούς να γκρινιάζουν για το λευκό φόντο, προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου, αντιθέτως (το έχω ξανα αναφέρει κάπου νομίζω) τα BOLD σε όλους τους τίτλους των thread με μπερδεύουν πολύ.

 

Σε σημείο να μη μπορώ να τα ξεχωρίσω στο scrolling, να έχω τσεκάρει δηλαδή ένα subforum και βλέποντάς το μετά δεύτερη φορά να παρατηρώ thread που δεν είδα καν πως υπήρχαν την πρώτη.

 

Το παθαίνει και κάνας άλλος ή να πάω σε γιατρό; :P

 

Μάλλον χρειαζόμαστε και οι 2 γιατρό. Same τhing here.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πισω παλι , και μετα απο ενα προβλημα που λυθηκε (thanx στους υπευθυνους ). :D

Συγχαρητηρια για την δουλεια που εχει γινει.

Και οι δικες μου παρατηρησεις , που εχουν βεβαια ηδη ειπωθει...

Ενα skin, αυτο το ασπρο πολυ κουραστικο...Κανα χρωματακι απο τα παλια (γαλαζιο και ετσι ), η γιατι οχι και το ασπρο και κανα δυο ακομα σκιν .Βασικα αυτο και ολα τα αλλα συνηθιζονται (αντε και λιγο χρωμα στα γκρι φακελακια ) :P

Τα bold στα θεματα που λενε τα παιδια πιο πανω .Επισης ειναι απαραιτητο να υπαρχουν τα ονοματα των topic starter και να πιανουν χωρο ? Μηπως ειναι δυνατο να υπαρχει καποια επιλογη ''αποκρυψης '' για οποιον επιθυμει και να ''ανοιγουν'' ετσι λιγο τα θεματα ?

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Πειραματιζόμενος και έχοντας ως μπούσουλα μερικά από τα παράπονα που ακούστηκαν σε αυτό το thread, σκάρωσα ένα user style που αλλάζει ελαφρώς την εμφάνιση του forum. Προς το παρόν, έχει τα ακόλουθα οπτικά αποτελέσματα (λίγο πιο σκούρο background και normal αντί για bold weighted fonts στη λίστα θεμάτων):

 

[TABLE]

|

Πριν

|

Μετά

Αρχική σελίδα

| userstylearxikhprin.th.png | userstylearxikhmeta.th.png

Κεντρικός κατάλογος forum

| userstylekentrikoskatal.th.png | userstylekentrikoskatal.th.png

Κατάλογος ενός subforum

| userstylesubforumprin.th.png | userstylesubforummeta.th.png

[/TABLE]

 

 

Όποιος χρησιμοποιεί έναν από τους εξής δύο δημοφιλείς web browsers:

 

  • Mozilla Firefox
  • Google Chrome

...και θέλει να τεστάρει το εν λόγω user style, μπορεί να το κάνει ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

 

  1. Εγκαθιστούμε την αντίστοιχη έκδοση του Stylish add-on για τον browser μας (Stylish for Firefox - Stylish for Chrome)
  2. Κάνουμε restart τον browser για να ενεργοποιηθεί το Stylish (ο Chrome δε θυμάμαι τώρα αν χρειάζεται αυτό το βήμα, ο Firefox όμως το απαιτεί σίγουρα)
  3. Επισκεπτόμαστε την homepage του user style: Insomnia.gr - 2009 look, οπότε και θα μας ρωτήσει το ίδιο το Stylish αν θέλουμε να εγκαταστήσει αυτόματα το user style

 

Σχόλια ευπρόσδεκτα! Επίσης, αν κάποιοι έχετε κρατήσει στο αρχείο σας (ή έχετε ανεβάσει εδώ σε μήνυμά σας ως συνημμένα ή σε Imageshack κλπ.) screenshots από το παλιό forum, στείλτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

 

Πειραματιζόμενος και έχοντας ως μπούσουλα μερικά από τα παράπονα που ακούστηκαν σε αυτό το thread, σκάρωσα ένα user style που αλλάζει ελαφρώς την εμφάνιση του forum. Προς το παρόν, έχει τα ακόλουθα οπτικά αποτελέσματα (λίγο πιο σκούρο background και normal αντί για bold weighted fonts στη λίστα θεμάτων):

 

 

Σχόλια ευπρόσδεκτα!

 

 

Εγω προσωπικα το προτιμω , κυριως οσο αφορα την normal γραμματοσειρα .

Οσο αφορα τα χρωματα , θα ελεγα να τα τσιμπησουμε και αλλο , αρκετα . :P

Τωρα δεν ξερω, φταιει και το πολυ πιο (μπλε) σκουρο skin γυρω γυρω ,η ασπριλα βγαζει ματι :blink:

(επισης το add reply-preview post δεν ειναι υπερβολικα χαμηλα ? Δεν θα επρεπε να ηταν κατω ακριβως απο το πλαισιο ?)

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά σχετικά με το theme, μπορεί η ομάδα να φτιάξει ένα secondary και να το δίνει ως επιλογή στο Control Panel. Δηλαδή να υπάρχει το λευκό που έχουμε τώρα ως default και ένα άλλο (ή μια ποικιλία) που να ονομάζεται Old-School που να έχει τα χρώματα του προηγούμενου forum, ή Dark Theme (με μαύρο αντί για άσπρο). Λύσεις κοινώς υπάρχουν αρκετές για τα χρώματα ;)

 

 

Edit: Θεωρώ bug το ότι όλα τα Threads είναι με bold. Κανονικά έπρεπε να είναι με bold μόνο όσα έχουν νέα απάντηση και δεν έχεις μπει. Επίσης, δεν μου δουλεύει το "show spoiler" στον IE8. Πατάω να δω το spoiler και δεν γίνεται τίποτα. Οπότε fix these too ;)

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...