Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω στις "ρυθμίσεις ειδοποιήσεων" για να μην μου έρχονται 300 emails κάθε 15 λεπτά;

 

Ναι τελικά η καθυστερημένη ειδοποίηση είναι οτι ακριβώς λέει: ηλίθια. :P

Αν είσαι online δεν έρχεται email, οποτε χάνεις την μπάλα. Τα Popups αποκλείονται ως απολύτως εκνευριστικά. Αν δεν είσαι online , λαμβάνεις 300 email.

 

Μου φαίνεται θα γυρίσω στην ημερήσια ειδοποιηση προς το παρον, αλλά αν δεν βρεθεί λύση σύντομα, θα χαθεί η αμεσότητα που είχε το παλιό συστημα.

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει πολύ δουλειά ακόμα για να έρθει στην λειτουργικότητα του παλιού forum και πιστεύω αν δεν το κάνουν άμεσα θα έχει την τύχη του pc-magazine gr site που σχεδόν εξαφανίστηκα όλοι οι χρήστες του με το που πέρασαν το forum τους σε τέτοια μορφή όπως το insomnia. Μερικά από τα λάθη του forum που έχω βρει μέχρι στιγμής

 

-Η αναζήτηση δεν δουλεύει και μου βγάζει ότι δεν έχω δικαιώματα για να κάνω αναζήτηση. Το συμαντικότερο όμως είναι ότι δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει αναζήτηση στο θέμα του forum που διαβάζεις.

-Αν είσαι σε ένα θέμα του forum δεν υπάρχει πουθενά κουμπί να σε πάει πίσω στο κεντρικό forum με τα θέματα αλλά υπάρχει μόνο κουμπί για να σε πάει στην αρχική σελίδα.

- Δεν υπάρχει σημείωση για τα νέα θέματα που έχουν ανέβει από την τελευταία σου επίσκεψη. Δεν ξέρω αν γίνετε αυτό πάντως γιατί όποια forum και αν έχω δει με παρόμοιο κέλυφος αυτή την δυνατότητα δεν την έχουν. Εύχομαι να κάνω λάθος γιατί όταν έχει ένα site που είναι κυρίως forum πρέπει να δίνεις την δυνατότητα σε κάποιον να παρακολουθεί τα νέα θέματα άμεσα και με την λειτουργικότητα του παλιού forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τελικά η καθυστερημένη ειδοποίηση είναι οτι ακριβώς λέει: ηλίθια. :P

Αν είσαι online δεν έρχεται email, οποτε χάνεις την μπάλα. Τα Popups αποκλείονται ως απολύτως εκνευριστικά. Αν δεν είσαι online , λαμβάνεις 300 email.

 

Μου φαίνεται θα γυρίσω στην ημερήσια ειδοποιηση προς το παρον, αλλά αν δεν βρεθεί λύση σύντομα, θα χαθεί η αμεσότητα που είχε το παλιό συστημα.

 

Εάν βρίσκεις τα popups εκνευριστικά μπορείς να δοκιμάσεις τις απλές εσωτερικές ειδοποιήσεις τα απενεργοποιήσεις και να εξακολουθήσεις να παίρνεις εσωτερικές ειδοποιήσεις. Εγώ το βρήκα πολύ βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Αν είσαι σε ένα θέμα του forum δεν υπάρχει πουθενά κουμπί να σε πάει πίσω στο κεντρικό forum με τα θέματα αλλά υπάρχει μόνο κουμπί για να σε πάει στην αρχική σελίδα.

Πάτα το "forum - κοινότητα" (πάνω αριστερά). Όχι το σπιτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, να θυμίσω ότι όταν λανσάραμε το 2κ7 design πάλι υπήρχαν θέματα και φωνές. Πολλά απο αυτά που είχαν ακουστεί ήταν απλά θέμα συνήθειας, αλλά κάποια ήταν όντως σημαντικά (κάποια πάρα πολύ) και αντιμετωπίστηκαν.

 

Ξαναλέω πως ως ιδιοκτήτες του site, κατανοητό πως προφανέστατα είχατε τους λόγους σας για αυτή τη ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ εμφανισιακή/λειτουργική αλλαγή. Εκτός κι αν κανείς είναι μωρός, δε νομίζω να πιστεύει άλλος πως ξυπνήσατε περασμένη βδομάδα και είπατε

"-Tί να κάνουμε την άλλη βδομάδα ρε παιδιά; Να πάμε κα'να Σ/Κ Μονεμβασιά;"

"-Μπα όχι ρε συ, εγώ λέω να κάτσουμε ν' αλλάξουμε πλατφόρμα στο Insomnia"

 

Και σίγουρα η συνήθεια που αναφέρεις είναι μεγάλη ιστορία - δεύτερη φύση κατά τους αρχαίους ημών και υμών.

ΟΜΩΣ, καμμιά φορά, το ζήτημα πάει πέρα απ' τη συνήθεια. Θέμα επιλογών. Θέμα γούστου. Θέμα άποψης. Θέμα ταιριάσματος. Αν πχ η σχέση μου θέλει να δοκιμάσει τις χαρές της σιλικόνης για δικούς της λόγους, εγώ δεν μπορώ να το δω ΑΠΛΑ ως "ε ο ίδιος άνθρωπος θα είναι, απλά θα τα ΄χει μεγαλύτερα, θα τα συνηθίσω", αλλά μάλλον θα είναι για 'μένα λόγος επαναπροσδιορισμού της σχέσης.

 

Το λοιπόν, μακάρι οι όσοι θεωρούμε ότι η προηγούμενη κατάσταση...άγγιζε την τελειότητα (που έλεγε κι ο Τόκος - πού χάθηκε αυτός αλήθεια...; ), να βρούμε και στην παρούσα, ψήγματα της "τελειότητας" αυτής.

 

 

Καλό σας κουράγιο, και καλή μας υπομονή στο μεταξύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους να διορθωθεί το "εμφάνιση νέου περιεχομένου" και η παρακολούθηση των θεμάτων μας... Είναι αδύνατο να παρακολουθήσουμε το φόρουμ. Απλά δεν λειτουργεί το φόρουμ ακόμα έτσι.

 

Εμένα μου βγάζει κάτι θέματα απο το 2008 και δεν μπορώ να δώ τα θέματα που παρακολουθώ και ποιά έχουν νέα μηνύματα.

 

Αυτό ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν βρίσκεις τα popups εκνευριστικά μπορείς να δοκιμάσεις τις απλές εσωτερικές ειδοποιήσεις τα απενεργοποιήσεις και να εξακολουθήσεις να παίρνεις εσωτερικές ειδοποιήσεις. Εγώ το βρήκα πολύ βολικό.

 

Οκ το δοκιμάζω τώρα όπως είπες και θα αφήσω feedback αργότερα.

(απενεργοποιώ το "Εμφάνιση popup όταν λαμβάνω μια εσωτερική ειδοποίηση" σωστα; )

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

washcloud, τα ευκόλως εννοούμενα δεν πρέπει να παραλείπονται στην Ελλάδα...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε εντάξει βρε Χάρη, ήδη δηλώθηκε από υπεύθυνα πληκτρολόγια, πως συγκεκριμένα features είναι απλά θέμα χρόνου να ενεργοποιηθούν/διορθωθούν.

Δεν είναι κι ό,τι καλύτερο όμως, πάνω στην αναμπουμπούλα, κάθε τρεις και λίγο να φορτώνονται το "τί θα γίνει με την εμφάνιση περιεχομένου", ξανά και ξανά......

 

 

(εκτός κι αν ξέρεις τπτ και δεν το λες :ρ)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Αν είσαι σε ένα θέμα του forum δεν υπάρχει πουθενά κουμπί να σε πάει πίσω στο κεντρικό forum με τα θέματα αλλά υπάρχει μόνο κουμπί για να σε πάει στην αρχική σελίδα.

Υπάρχει το κουμπί Μετάβαση στο κάτω μέρος, το οποίο έχει προεπιλεγμένο to forum στο οποίο βρίσκεσαι.

Επίσης, κάτω απο την κεντρική μπάρα υπάρχει το path που έχεις ακολουθήσεις, άρα μπορείς να δεις σε ποιό forum είσαι και είσαι ένα κλικ μακρυά απο το να βρεθείς στον κατάλογο των θεμάτων.

 

Άρα υπάρχουν δυο τρόποι γι'αυτό που λες, αλλά δεν τους έχεις ανακαλύψει ακόμα. :-)

 

 

- Δεν υπάρχει σημείωση για τα νέα θέματα που έχουν ανέβει από την τελευταία σου επίσκεψη. Δεν ξέρω αν γίνετε αυτό πάντως γιατί όποια forum και αν έχω δει με παρόμοιο κέλυφος αυτή την δυνατότητα δεν την έχουν. Εύχομαι να κάνω λάθος γιατί όταν έχει ένα site που είναι κυρίως forum πρέπει να δίνεις την δυνατότητα σε κάποιον να παρακολουθεί τα νέα θέματα άμεσα και με την λειτουργικότητα του παλιού forum

 

Το link "Εμφάνιση νέου περιεχομένου" δεν κάνει αυτό ακριβώς που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε εντάξει βρε Χάρη, ήδη δηλώθηκε από υπεύθυνα πληκτρολόγια, πως συγκεκριμένα features είναι απλά θέμα χρόνου να ενεργοποιηθούν/διορθωθούν.

Δεν είναι κι ό,τι καλύτερο όμως, πάνω στην αναμπουμπούλα, κάθε τρεις και λίγο να φορτώνονται το "τί θα γίνει με την εμφάνιση περιεχομένου", ξανά και ξανά......

 

 

(εκτός κι αν ξέρεις τπτ και δεν το λες :ρ)

 

το ξέρω ότι έχει αναφερθεί πως θα φτιαχτεί και ότι θα φτιαχτεί, απλά δεν είναι αυτονόητο για όλους για αυτό είπα ότι πρέπει να αναφέρονται τα ευκόλως εννοούμενα...

 

Το link "Εμφάνιση νέου περιεχομένου" δεν κάνει αυτό ακριβώς που λες?

 

θα το κάνει, δεν το κάνει ακόμα :P

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...