Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones Season 1- (χρησιμοποιήστε spoilers)


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να δω λιγη συμμετοχή!

ερωτηση: ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτήρας? (έναν-δυο να αναφερουμε μονο γιατι ειναι πολλοί σιγουρα!)

εγω μεχρι ωρας,στο πρωτο κυκλο,εχω ξεχωρισει Τζόν Σνόου και Άρυα Σταρκ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για να δω λιγη συμμετοχή!

ερωτηση: ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτήρας? (έναν-δυο να αναφερουμε μονο γιατι ειναι πολλοί σιγουρα!)

εγω μεχρι ωρας,στο πρωτο κυκλο,εχω ξεχωρισει Τζόν Σνόου και Άρυα Σταρκ!

 

Βγάζοντας τον Τυριον που ειναι υπερευνοημένος από το σενάριο και κρίνοντας μονο από την 1η σεζον χωρίς να λαμβανω υπόψιν τα βιβλια, θα επέλεγα τον Τζον Σνοου και τη Σερσι (τη συμπάθησα τη ρουφιανα, τι να κανουμε; :P) και τον Ντρογκο. Από τους 2ους ρόλους τον Μειστερ Ειμον και τον πατέρα Μορμοντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ελληνικη μεταφραση των βιβλιων μεταφέρθηκε ως Σερσει, οπως και ακουστηκα στη σειρα Σερσει την φωναζαν, εκτος και αν δεν ακουω καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εχω διαβασει το 1ο βιβλιο και εχω δει την πρωτη σεζον)

 

απο τους δευτερευοντες στην σειρα μου αρεσε ο Syrio Florel (αν και στο βιβλιο μπορεις να τον πεις απλα ενα συμπληρωματικο χαρακτηρα αλλα στην σειρα αναδειχτηκε περισσοτερο)

 

απο τους κεντρικους η αρυα σταρκ

(μια προβλεψη : η αρυα θα γινει η βασιλισσα του βορρα, θα ερθει η νταινερυς με τους δρακους θα γινει μαχη μεταξυ τους θα πεθανουν και οι δυο στην μαχη , και μετα απο ολον αυτον τον πολεμο δεν θα εχει απομεινει τιποτα στα 7βασιλεια, και θα πλακωθουν οι Αλλοι με τους Δρακους :mrgreen: )

 

 

στα σοβαρα τωρα πιστευω οτι η αρυα θα παιζει ρολο και στα 7 βιβλια τωρα ποσο μεσα πεφτω θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βαζεις σε ενα σποιλερ την προβλεψη καλου κακου;

Επίσης ο Μαρτιν έχει εναν δυσαρεστο τρόπο να

Πεθαινει, βγαζει από τη μέση, καταστρέφει, βαζει στην ακρη τους ηρωες του όταν πιστευεις ότι θα παιξουν καποιο σημαντικό ρόλο ή οταν απλα τους συμπαθεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βαζεις σε ενα σποιλερ την προβλεψη καλου κακου;

Επίσης ο Μαρτιν έχει εναν δυσαρεστο τρόπο να

Πεθαινει, βγαζει από τη μέση, καταστρέφει, βαζει στην ακρη τους ηρωες του όταν πιστευεις ότι θα παιξουν καποιο σημαντικό ρόλο ή οταν απλα τους συμπαθεις.

 

 

Ναι μεν αλλά...

 

 

Τους μικρούς (σε ηλικία) χαρακτήρες πιστεύω πως τους αναπτύσσει απο τώρα για μεγάλα πράγματα. Δεν ξέρω αν τα έχεις διαβάσει όλα, αλλα Arya και Bran, που πήραν παντελώς διαφορετικούς δρόμους, και δεν τους βλέπουμε πολύ στα βιβλία down the line για παράδειγμα, όταν τους βλέπουμε, έχουν προχωρήσει αρκετά και κάνουν σημαντικές προόδους.

 

Δεν θυμάμαι τι προβλέψεις έκανα για την Arya όταν τα διάβαζα για να τα γράψω τώρα εδώ, αλλα

για να την πηγαίνει απο αυτό το path σίγουρα πιστεύω θα παίξει κάποιο σημαντικό ρόλο. Λογικά θα βοηθήσει στο kill off αρκετών στην συνέχεια. Αργούμε να μάθουμε όμως :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...