Προς το περιεχόμενο

Απατη απο αγγελια


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι νομικά κολάσιμο να γραφεί τι όνομά του; Ο μηνυτής δεν μπορεί να το πει; Πρέπει να οριστεί δικάσιμος και τοιχοκολληθεί πρώτα;

Καλό είναι να αποφεύγεται η αναφορά οποιουδήποτε ονόματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να αποφεύγεται η αναφορά οποιουδήποτε ονόματος.

 

Ναι, το καταλαβαίνω αυτό. Νομικά όμως... Αν εγώ σου κάνω μήνυση και μετά γράψω στο forum, "Έκανα μήνυση στον τάδε για τον παρακάτω λόγο". Υπάρχει πρόβλημα; Αν ναι, για ποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το καταλαβαίνω αυτό. Νομικά όμως... Αν εγώ σου κάνω μήνυση και μετά γράψω στο forum, "Έκανα μήνυση στον τάδε για τον παρακάτω λόγο". Υπάρχει πρόβλημα; Αν ναι, για ποιον;

Ναι υπαρχει προβλημα για σενα γιατι μπορει να σου κανει μηνυση για συκοφαντικη δισφημιση...

ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΩΟΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

π.χ. Εγω κανω μηνυση στον Α οτι μου εχει κλεψει το μαγαζι...Και βγαινω σε ολα τα φορουμ και αρχιζω να λεω εκανα μηνυση στον Α γιατι μου εκλεψε το μαγαζι και αν αυριο στην δικη δεν μπορω να το αποδειξω πως το βλεπεις???

 

Δηλαδή δυο μήνες τώρα δεν τον έχουν πιάσει κυκλοφορεί κανονικά;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Πιασαν δυο φορες τον 27-28χρονο Α.Ι. απο Θεσ/νικη για την απατη με τα iPhone...

 

Αλλα ο γνωστος-αγνωστος σε ολους πλεον εδω αλλα και σε αλλες σελιδες georarg κυκλοφορει και ''πυροβολει'' ησυχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όλα αυτά ρε παιδιά αλλα πάνω απ'όλα να έχουμε λίγο το μυαλό στο κεφάλι μας.. Δηλαδή απορώ με όλους αυτούς που έδωσαν έτσι τα λεφτά τους σε έναν άγνωστο χωρίς καν να μπορούν να ελέγξουν το προϊόν. Πολλοί πήραμε τηλ για αγορά και το θέμα βρώμαγε απο μακριά.. Ας μην είμαστε λοιπόν τόσο ευκολόποιστοι.. Ούτε εμπιστοσύνη επειδή ακούμε 2 δικαιολογίες! 500 ευρώ είναι αυτά, ας σεβαστούμε πρώτα απόλα τον εαυτό μας πριν ρισκάρουμε.. Γιαυτό υπάρχει κ η αξιολόγηση σε κάθε forum να ξέρεις κ Τί σου γίνεται!

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Δεκάδες μηνύσεις γίνονται και τις διαβάζουμε σε περιοδικά και τις βλέπουμε στα κανάλια.

Είναι ένα γεγονός.Δεν είναι δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι υπαρχει προβλημα για σενα γιατι μπορει να σου κανει μηνυση για συκοφαντικη δισφημιση...

ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΩΟΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

π.χ. Εγω κανω μηνυση στον Α οτι μου εχει κλεψει το μαγαζι...Και βγαινω σε ολα τα φορουμ και αρχιζω να λεω εκανα μηνυση στον Α γιατι μου εκλεψε το μαγαζι και αν αυριο στην δικη δεν μπορω να το αποδειξω πως το βλεπεις???

Έτσι ακριβώς.

Το ότι έκανα μήνυση στον Χ δεν είναι κάτι που δικαιούμαι να κοινοποιώ σε όποιον βλέπω μπροστά μου. Επειδή μήνυση δεν ισοδυναμεί με καταδίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^^

Οπότε μου φαίνεται πως το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουν όλοι πως η μήνυση δεν ισοδυναμεί με καταδίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ήταν φυσικό ο Μυνηόμενος Ι.Α απο τη θεσσαλονίκη απο την κυριακή κιόλας αφέθηκε ελεύθερος αφού με ακριβή στοιχεία απο τα 28000 ευρώ που είχε κλέψει απο την απάτη στο διαδύκτιο μέσα σε ελάχιστες ώρες πριν οδηγηθεί σε τακτικό ανακριτή επέστρεψε τα 19700 και φυσικά το αδίκημα του έπεσε σε σοβαρότητα λόγου το οφειλόμενου ποσού ,πράγμα το οποίο σημαίνει οτι μέσα σε μια μέρα είδη το 80% των ταχα εξαπατημένων δέχτηκαν να πάρουν χρήματα και να αποσύρουν τις μηνύσεις τους ,και βαση νόμου (12/2010/Καστανίδης) είναι είδη πλημμέλημα ενώ αν πέσει κάτω και απο 3000 δηλαδή επιστρέψει αλλές 5000 που λογικά θα γίνει θα θεωρειθεί πτέσμα άρα τίποτα. Συνολικά λοιπον 2-3 εξαπατημένοι που θα αρνηθούν να πάρουν χρήματα πίσω μπορεί να έχουν το ηθικό δίκαιο μαζί τους αλλά ουσιαστικά θα είναι ένα μικρό ποσοστό το οποίο εύκολα η δύσκολα δεν θα έχει πιθανων ιδιαίτερη σημασία στην έκβαση της δίκης ,γιατί όταν το 90% υπογράφει και δέχεται αυτήν την πράξη τελικά σαν εμπόριο και αυτή δεν θεωρείται πια κακούργημα λόγω ποσού! κοινώς οι εξαπατημένοι βγάλαν τα μάτια τους μόνοι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...