Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό πρόβλημα στον υπολογιστή προκαλεί η τελευταία ενημέρωση του AVG antivirus


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρό πρόβλημα στον υπολογιστή τους αντιμετωπίζουν οι χρήστες της δωρεάν έκδοσης του AVG antivirus που αφορά το λειτουργικό σύστημα Windows 7 64bit. Πιο συγκεκριμένα, η ενημέρωση με αριθμό 271.1.1/3292 (432/3292) αφού εγκατασταθεί, «εξουδετερώνει» τον υπολογιστή με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει εκκίνηση των Windows. Επίσης, παρουσιάζεται μπλε οθόνη με κωδικό c0000135.Η ομάδα ανάπτυξης του προγράμματος έχει απενεργοποιήσει τη συγκεκριμένη ενημέρωση και προτρέπει τους χρήστες που την έχουν εγκαταστήσει να χρησιμοποιήσουν το εργαλείο AVG Rescue CD/USB για να μετονομάσουν τα προβληματικά αρχεία έτσι ώστε να μη λαμβάνονται υπόψιν κατά τη διαδικασία εκκίνησης του υπολογιστή. Εναλλακτικά, το ίδιο μπορεί να γίνει εφόσον είναι δυνατή η εκκίνηση μέσω ασφαλούς λειτουργίας. Αναλυτικότερες οδηγίες, υπάρχουν στο forum του AVG antivirus.

 

Link.png Site: http://downloadsquad.switched.com/2010/12/03/avg-free-update-cripples-windows-7-64-bit/'>downloadsquad.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τραγικο...τωρα ειναι που δε προκειται ποτε να στησω AVG...οχι οτι το ειχα σε εκτιμηση απλα μου ειχε περασει απο το μυαλο να το χωσω στο netbook... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ μου δεν συμπάθησα το εν λόγω αντιβιοτικό.Δεν είναι η πρώτη φορά που δημιουργεί προβλήματα.Αν θυμάστε παλαιότερα έσβηνε κάποια DLL των Windows και ο υπολογιστής καπούτ.

Το καλύτερο Free Antivirus για μένα είναι το Avira.Κάνει πολύ καλά τη δουλειά του χωρίς να δημιοιυργεί προβλήματα.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βλακεία είναι πως μόλις το εκανα... Αλλα ακόμα δεν έκανα το reboot που ζητάει.. τώρα??

 

A) If you did not restart yet (due to AVG after-update request)

- delete all .prepare files from AVG program directory:

 

For 64bit operating system:

C:\Program files (x86)\AVG\AVG10

 

- open AVG -> menu Tools -> Advanced Settings -> Update -> Manage and use the button to remove temporary update files

- reboot computer

- run AVG 2011 repair installation to restore AVG to previous functional state - this may actually not be necessary in most cases

- everything should be working fine

 

http://forums.avg.com/ww-en/avg-free-forum?sec=thread&act=show&id=132999

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τη free eκδοση μονο ε?

Οι υπολοιποι με την κανονικη ειμαστε κομπλε?γτ χτες εκανα

να update χειροκινητα

Επεξ/σία από FaRMaKhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A) If you did not restart yet (due to AVG after-update request)

- delete all .prepare files from AVG program directory:

 

For 64bit operating system:

C:\Program files (x86)\AVG\AVG10

 

- open AVG -> menu Tools -> Advanced Settings -> Update -> Manage and use the button to remove temporary update files

- reboot computer

- run AVG 2011 repair installation to restore AVG to previous functional state - this may actually not be necessary in most cases

- everything should be working fine

 

http://forums.avg.com/ww-en/avg-free-forum?sec=thread&act=show&id=132999

 

Ευχαριστώ το δα!! Βέβαια δε βρίσκω κατι στο φάκελο που λέει, μάλλον μπερδευτηκα! εγώ έκανα update avg_free_stb_all_2011_1170_upgrade μάλλον άλλο είναι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ότι έλεγα να το εγκαταστήσω στο λαπτοπ μου το πρόγραμμα αυτό μιας και έλειξε το McAffee. Στο δε σταθερό υπολογιστή που έχουμε εγκατεστημένη την δωρεάν έκδοση -windows xp έχει ο σταθερός- το AVG δουλεύει ρολόι.

 

Τώρα εγώ τι δωρεάν αντιβιωτικό να εγκαταστήσω στο λάπτοπ μου; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικο...τωρα ειναι που δε προκειται ποτε να στησω AVG...οχι οτι το ειχα σε εκτιμηση απλα μου ειχε περασει απο το μυαλο να το χωσω στο netbook... :angry:

 

Άσε γιατί το έχω εδώ και καιρό σε ένα Asus 1000άρι και πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα. Όποτε κάνει update, το netbook σέρνεται για κανα 5λεπτο. Έφτασε η ώρα του avira.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...