Προς το περιεχόμενο

OCZ Vertex 2 Series 60GB στα 109 ευρώ (Πλαίσιο)


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τώρα έχω σε raid 0 2x320. Γρήγορο μεν αλλά το γουργούρισμα με τρελαίνει...

Αν βάλω λειτουργικό και office στον 60ρη (έτσι κι αλλιώς λέω να εγκαταστήσω τα 7 αντί για βιστα που έχω τώρα) θα γλυτώσω από το θόρυβο;

 

ναι αλλα θα ακους περισσοτερο την δικια σου

 

choose ur poisonbiggrin.gif

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ κοπελα σε forum με pc... και αν ξερει τι ειναι οι ssd.... OMG i've found my ideal mate!!!

 

Δεν έχω και πολλά πάρε δώσε με τους νέους κυρίους call them SSD. Δε μου λες μία γνώμη; Να τσακώσω αυτόν ή να πάω σε μεγαλύτερο; Έτσι και αλλιώς ντούμπανο pcaki έχω, απλά θα είναι σα να του βάλω nitro. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω και πολλά πάρε δώσε με τους νέους κυρίους call them SSD. Δε μου λες μία γνώμη; Να τσακώσω αυτόν ή να πάω σε μεγαλύτερο; Έτσι και αλλιώς ντούμπανο pcaki έχω, απλά θα είναι σα να του βάλω nitro. :P

Ειναι οντως σαν να βαζεις νιτρο στο απο οτι ειδα τουρμπατο pcακι σου (να υποθεσω πως τη quadro την θες για σχεδιαση η κατι τετοιο εε γιατι αλλιως νομιζω πως εκανες βλακεια αν το πηρας για οποιοδηποε αλλο λογο)... απο οτι βλεπω στην αγορα ο συγκεκριμενος συμφρει αρκετα σε σχεση με τους υπολοιπους ssd.. τωρα αν γενικα αξιζει να παρεις ssd προσωπικο θεμα της τσεπης του καθενος, μπορεις να ζησειςκαι χωρις αυτο αλλα ανεβαζει την αποδοση αρκετα. εγω τον παραγγειλα παντως.. ουτε εγω δεν το εμπιστευομαι το μαγαζι παντως με αυτα που διαβαζω απλα προσωπικα δεν ειχα ακομη προβλημα (φτου γτου φτου μην εχω ποτε :P ) και ειπα να τον χτυπησω μιας ετοιμαζομουν για raid που ουτος η αλλος μιση δουλεια θα εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οντως σαν να βαζεις νιτρο στο απο οτι ειδα τουρμπατο pcακι σου (να υποθεσω πως τη quadro την θες για σχεδιαση η κατι τετοιο εε γιατι αλλιως νομιζω πως εκανες βλακεια αν το πηρας για οποιοδηποε αλλο λογο)... απο οτι βλεπω στην αγορα ο συγκεκριμενος συμφρει αρκετα σε σχεση με τους υπολοιπους ssd.. τωρα αν γενικα αξιζει να παρεις ssd προσωπικο θεμα της τσεπης του καθενος, μπορεις να ζησειςκαι χωρις αυτο αλλα ανεβαζει την αποδοση αρκετα. εγω τον παραγγειλα παντως.. ουτε εγω δεν το εμπιστευομαι το μαγαζι παντως με αυτα που διαβαζω απλα προσωπικα δεν ειχα ακομη προβλημα (φτου γτου φτου μην εχω ποτε :P ) και ειπα να τον χτυπησω μιας ετοιμαζομουν για raid που ουτος η αλλος μιση δουλεια θα εκανε.

 

Υποθέσεις με μένα μη κάνεις θα χάσεις :P

Η quadro ήτανε δωράκι χοχοχοχχο

Λοιπόν σκέφτομαι τον ssd για το λόγο που είπα πιο πάνω. Δουλεύω μεγάλα αρχεία excel και access σε 2-3 παράθυρα ταυτόχρονα (να και ο λόγος για τη μεγάλη οθόνη). Το πρόβλημα είναι ότι αργεί κάπως να τα ανοίξει και το χειρότερο είναι στην αποθήκευση (κάνει 1-2 λεπτά). Ότι η τιμή είναι μια χαρά το ξέρω, αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα με καλύψει η χωρητικότητά του. Για να αποδίδει και τα μέγιστα θέλει και ένα 25-30% Free space σωστά; Αν τον γεμίσω ε δεν θα έχει την ίδια απόδοση. Εκτός και αν κάνω λάθος εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ κοπελα σε forum με pc... και αν ξερει τι ειναι οι ssd.... OMG i've found my ideal mate!!!

 

 

στον ssd εισαι ακομα

 

μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται να χρειαζεται βοηθεια μεσω teamviewer και οταν τελειωνω να βρισκομαι με wallpaper αρκουδακια και κειμενο Karmen owns you too?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψεύτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη. Άκου αρκουδάκια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ πλακιτσα

 

εννοειται οτι ειναι αθορυβοι και φυσικα γρηγοροτεροι απο οποιαδηποτε μηχανικη συστοιχια raid (μηδενικο access time),ξεχνας και τα defrag γιατι δεν χρειαζονται,μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ πλακιτσα

κοιμάται όταν δουλεύω...

 

 

 

αν μείνει η συστοιχία για data μόνο φαντάζομαι δεν θα δουλεύει όλη την ώρα παρα μόνο στην αποθήκευση και άνοιγμα αρχείων. Σωστα;

Οπότε λειτουργικό, εφαρμογές και pagefile στον OCZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιμάται όταν δουλεύω...

 

 

 

αν μείνει η συστοιχία για data μόνο φαντάζομαι δεν θα δουλεύει όλη την ώρα παρα μόνο στην αποθήκευση και άνοιγμα αρχείων. Σωστα;

Οπότε λειτουργικό, εφαρμογές και pagefile στον OCZ.

 

 

 

ναι και το pagefile θα το μειωσεις

 

δες περισσοτερα εδω http://www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/page__p__3144445__fromsearch__1?do=findComment&comment=3144445

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...Αν δεν πρόκειται για ανέκδοτο ή κάποιο μπέρδεμα η τιμή είναι σούπερ!...

 

Καλη φαινεται μεσω του skroutz η τιμη για Ελλαδα, αλλα σιγουρα δεν ειναι ανεκδοτο ή μπερδεμα αφου τοσο κανει τουλαχιστον στη Γερμανια και ακομα φτηνοτερα

http://www.amazon.de...8&condition=new

wink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φαινεται μεσω του skroutz η τιμη για Ελλαδα, αλλα σιγουρα δεν ειναι ανεκδοτο ή μπερδεμα αφου τοσο κανει τουλαχιστον στη Γερμανια και ακομα φτηνοτερα

http://www.amazon.de...8&condition=new

wink.gif

 

Μα εκεί είναι το θέμα αγαπητέ, σε σχέση με το Ελλάντα.

Για pixmania, zizanio κ.α η τιμή είναι ίδια μόνο που ξεχνάς τα 15 ευρώ μεταφορικά.

Άλλωστε κανένα Ελληνικό μαγαζί μέχρι τώρα δεν μας έχει συνηθίσει σε τιμές Γερμανίας, πόσο μάλλον το Πλαίσιο.

Εδώ λοιπόν κολλάει και η έκφραση "ανέκδοτο" που χρησιμοποίησα, το οποίο θα αποδειχτεί ότι δεν είναι μόνο στην περίπτωση που παραλλάβουμε όσοι παραγγείλαμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...