Προς το περιεχόμενο

OCZ Vertex 2 Series 60GB στα 109 ευρώ (Πλαίσιο)


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Aκούγεται οτι θα πέσει και ο 120άρης όπως είπε και ο Φάνης.

Αν είναι σωστά αυτά που ακούγονται θα πέσει στα ~180 ευρώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 εβδομάδες πήρα τον Vertex 2 120gb από το γερμανικό amazon στα 200 ευρώ τελική με μεταφορικά μέσα. Το Πλαίσιο τον είχε KAI TON EXEI AKOMA 270 ευρώ (!)

 

Και τον πρώτο vertex 60GB τον έχει στα 135 ενώ τον agility 2 στα 145 ευρώ (!). :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό μυρίζομαι μαλακία με την τιμή, κάποιο νούμερο τους έγινε "καταλάθος" 0 ( μηδεν ) πριν το 9 :lol:

 

Φήμες λένε (καθώς δεν το γνωρίζω απο πρώτο χέρι) ότι έχουν στόκ πολλά κομμάτια απο δαύτον και δεν πρόκειται για λάθος.

Άλλωστε η τιμή αυτή παίζει εδω και 2 μέρες απο ότι είδα. (εγώ την ανακάλυψα σήμερα εντελώς τυχαία).

Βέβαια θα μάθουμε τις επόμενες μέρες αν πρόκειται όντως για αλήθεια ή για "λάθος" καταχώρησης (!). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λειτουργικό, εφαρμογές και pagefile στον OCZ.

ΠΟΤΕ pagefile στον SSD! Ειδικά εάν με το worκload που έχεις το χτυπάς συχνά.

Γενικά σε SSD θα βάλεις πράγματα μικρά, που διαβάζεις συχνά αλλά γράφεις σπάνια. Όλα τα υπόλοιπα σε ένα raid 0 ή αν έχεις την ανάγκη πας σε ένα καλό hardware raid 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ισχύει, ισχύει, εγώ πήρα πάντως στο Πλαίσιο Αργυρούπολης προχθές και μου είπαν ότι δεν έχουν και πως για να φέρουν πρέπει να δώσω προκαταβολή.

 

wtf-cat.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ισχύει, ισχύει, εγώ πήρα πάντως στο Πλαίσιο Αργυρούπολης προχθές και μου είπαν ότι δεν έχουν και πως για να φέρουν πρέπει να δώσω προκαταβολή.

 

wtf-cat.jpg

 

Κατάστημα Αλίμου δεν υπάρχει διαθέσιμος. Πήρα και ρώτησα.

Θα τον παραλάβω απο κατάστημα Πειραιά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ισχύει, ισχύει, εγώ πήρα πάντως στο Πλαίσιο Αργυρούπολης προχθές και μου είπαν ότι δεν έχουν και πως για να φέρουν πρέπει να δώσω προκαταβολή.

 

wtf-cat.jpg

 

ναι καλα, σε λιγο θα ζητησουν και φορολογική... :lol: :lol: :lol:

υ.γ.: προκαταβολή ζητανε και τα μουλτικλάμα, είχα παρει πριν ένα χρόνο ενα netbook για δώρο και μου είπαν δωστε κατι προκαταβολή... Ε τους εδωσα 10 ευρώ και πολλά ήτανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα κόλπα αυτά με την προκαταβολή;; :lol:

 

Έχουν ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΡΕ....

 

Παιδιά δεν ξέρω τι παίχτηκε με τον Φάνη. Μάλλον έπεσε στην περίπτωση. :blink:

Εμένα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός, και λογικό βασικά.

 

Θέλουν προκαταβολή για εσωτερική διακίνηση, για να τον φέρουν από άλλο κατάστημα δηλαδή σε αυτό που βολεύει τον καθένα.

 

Εσύ Νίκο θα το παραλάβεις από κατάστημα που υπάρχει ήδη, οπότε λογικό να μη θέλουν προκαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός, και λογικό βασικά.

 

Θέλουν προκαταβολή για εσωτερική διακίνηση, για να τον φέρουν από άλλο κατάστημα δηλαδή σε αυτό που βολεύει τον καθένα.

 

Εσύ Νίκο θα το παραλάβεις από κατάστημα που υπάρχει ήδη, οπότε λογικό να μη θέλουν προκαταβολή.

 

Έχεις δίκιο Φάνη. :)

Βέβαια εφόσον έχεις κάνει online παραγγελία θα στον φέρουν κανονικά απο ότι μου είπαν.

Δεν μου είπαν κάτι για προκαταβολή σε αυτήν την περίπτωση. Μάλλον ισχύει μόνο για τηλεφωνική παραγγελία? Τι να πώ ... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτος ειναι ο Vertex 1 νομιζω

 

Ο vertex σειρα 2 (OCZSSD2-2VTXE60G) απο 99€ μεχρι 109€ σε 11 μαγαζια και αλλα τοσα λιγο παραπανω. Η μεγαλυτερη τιμη Γερμανια ειναι 134ευρω στον πιο ακριβο εμπορο.

http://www.guenstige...CZSSD2-2VTXE60G

Οποτε δεν ειναι καμια υπερπροσφορα, απλα στο Ελλαδα οποιος θελει κλεβει ελευθερα. Και δεν ειμαστε αμοιροι ευθυνων οι καταναλωτες!

 

 

Μα εκεί είναι το θέμα αγαπητέ, σε σχέση με το Ελλάντα.

Για pixmania, zizanio κ.α η τιμή είναι ίδια μόνο που ξεχνάς τα 15 ευρώ μεταφορικά.

Άλλωστε κανένα Ελληνικό μαγαζί μέχρι τώρα δεν μας έχει συνηθίσει σε τιμές Γερμανίας, πόσο μάλλον το Πλαίσιο.

Εδώ λοιπόν κολλάει και η έκφραση "ανέκδοτο" που χρησιμοποίησα, το οποίο θα αποδειχτεί ότι δεν είναι μόνο στην περίπτωση που παραλλάβουμε όσοι παραγγείλαμε. :)

 

1ον ουτε το ζιζανιο ουτε το pixmania ειναι διασημα για τις καλες τους τιμες!! (χαχα) Απλα ειναι τα μονα ξενα καταστηματα που ειναι στο skroutz, μην μασατε οτι αυτες ειναι οι καλες τιμες εξω.

 

Αγαπητε ο Γερμανος δεν πληρωνει 15 ευρω μεταφορικα, κανεις λαθος. Απο 99 ευρω μπορει να τον παρει απο το καταστημα. Δεν ειπα να τον παρει κανεις Ελλαδα για να μου προσθετεις 15αρι για μεταφορικα.

 

Επισης πολλες φορες εχω παρει απο Ελληνικα μαγαζια αρκετα πραγματα φτηνοτερα απο οσο ηταν η χαμηλοτερη τιμη Γερμανια! Καποιες λιγες φορες μαλιστα ακομα και 30% φτηνοτερα!

 

Τελος πολλες φορες Ελληνικα μαγαζια πραγματι κανουν λαθη ή "λαθη" τιμων και μετα γινεται ανεκδοτο οπως ειπες, αλλα αυτο ακριβως ηθελα να επισημανω απο την αρχη, οτι εδω δεν υπαρχει κανενα λαθος τιμης - δεν βλεπουμε καμια τιμη που να περναει απο το μυαλο οτι ειναι λαθος και αυτο το καταλαβαινει κανεις μονο οταν δει τις τιμες που παιζουν εξω. Στην 23αρα που εδινε πχ το getitnow στα 115 ευρω, εκει ηταν 100% λαθος η τιμη αφου στη Γερμανια η χαμηλοτερη ηταν 190ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...