Προς το περιεχόμενο

OCZ Vertex 2 Series 60GB στα 109 ευρώ (Πλαίσιο)


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μαν ποιός μίλησε για το πόσο τον αγοράζει ο Γερμανός και τι μας νοιάζει στην προκειμένη περίπτωση απο την στιγμή που μιλάμε για τον Έλληνα στην Ελλάδα.

15 ευρώ τα μεταφορικά για Ελλάδα όχι για τον Γερμανό στην Γερμανία.

Και στην τελική όποιος θέλει να αγοράσει απο εξωτερικό ας το κάνει δεν τίθεται θέμα.

Το thread έχει να κάνει με την τιμή του vertex 2 στην Ελλάδα η οποία τυγχάνει να είναι ~ ίση με την τιμή που τον αγοράζει ο Γερμανός στην Γερμανία. ;)

 

btw τον χτύπησα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Ρε μαν ποιός μίλησε για το πόσο τον αγοράζει ο Γερμανός και τι μας νοιάζει στην προκειμένη περίπτωση απο την στιγμή που μιλάμε για τον Έλληνα στην Ελλάδα.

15 ευρώ τα μεταφορικά για Ελλάδα όχι για τον Γερμανό στην Γερμανία.

Και στην τελική όποιος θέλει να αγοράσει απο εξωτερικό ας το κάνει δεν τίθεται θέμα.

Το thread έχει να κάνει με την τιμή του vertex 2 στην Ελλάδα η οποία τυγχάνει να είναι ~ ίση με την τιμή που τον αγοράζει ο Γερμανός στην Γερμανία. ;)

 

btw τον χτύπησα. :P

 

Ασχετα εντελως λες, φιλικα, διαβαζε πριν απαντησεις. (επισης το "ρε" μαζι με το "αγαπητε" δεν κολλαει - περα απο την ουσια, οποτε μπορεις και πρεπει να διορθωσεις και το υφος σου)

 

Αυτα απο μενα στο παρον θεμα, γεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά από Amazon.de είναι κάπου 7-8 ευρώ, ακόμη και για το ογκώδες Two World 2 Collector's Edition που παρέλαβα. Το pixmania στους ssd δείχνει 7,5 ευρώ μεταφορικά. Οπότε τα 15 που αναφέρετε δεν ισχύουν.

 

Επίσης οι τιμές στην Γερμανία είναι με 19% ΦΠΑ, οπότε να υπολογίζετε μερικά ευρώ καπέλο ακόμα για να ρθουν Ελλάδα. ( βγαίνουν όταν κάνετε checkout οι τελικές τιμές ).

 

 

Η συγκεκριμένη τιμή είναι η πιο συμφέρουσα αυτή τη στιγμή στην αγορά για τον 60αρη, δε συμφέρει να τον πάρει κάποιος από έξω τον συγκεκριμένο.

 

Αντίθετα, ο 120gb κάνει 60-70 ευρώ ακριβότερος στο Πλαίσιο απ' ότι στο amazon.de ! (με μεταφορικά μέσα, τελικές τιμές )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Start Picking ειμαστε οκ?

η τιμη για ελλαδα και με δωρεαν μεταφορικα ειναι καλη,προσφορα δεν ειναι σιγουρα παντως

Κι εγώ πήρα τηλέφωνο και μου είπαν αύριο θα τον έχω στα χέρια μου!Τέλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο vertex σειρα 2 (OCZSSD2-2VTXE60G) απο 99€ μεχρι 109€ σε 11 μαγαζια και αλλα τοσα λιγο παραπανω. Η μεγαλυτερη τιμη Γερμανια ειναι 134ευρω στον πιο ακριβο εμπορο.

http://www.guenstige...CZSSD2-2VTXE60G

Οποτε δεν ειναι καμια υπερπροσφορα, απλα στο Ελλαδα οποιος θελει κλεβει ελευθερα. Και δεν ειμαστε αμοιροι ευθυνων οι καταναλωτες!

 

 

 

 

1ον ουτε το ζιζανιο ουτε το pixmania ειναι διασημα για τις καλες τους τιμες!! (χαχα) Απλα ειναι τα μονα ξενα καταστηματα που ειναι στο skroutz, μην μασατε οτι αυτες ειναι οι καλες τιμες εξω.

 

Αγαπητε ο Γερμανος δεν πληρωνει 15 ευρω μεταφορικα, κανεις λαθος. Απο 99 ευρω μπορει να τον παρει απο το καταστημα. Δεν ειπα να τον παρει κανεις Ελλαδα για να μου προσθετεις 15αρι για μεταφορικα.

 

Επισης πολλες φορες εχω παρει απο Ελληνικα μαγαζια αρκετα πραγματα φτηνοτερα απο οσο ηταν η χαμηλοτερη τιμη Γερμανια! Καποιες λιγες φορες μαλιστα ακομα και 30% φτηνοτερα!

 

Τελος πολλες φορες Ελληνικα μαγαζια πραγματι κανουν λαθη ή "λαθη" τιμων και μετα γινεται ανεκδοτο οπως ειπες, αλλα αυτο ακριβως ηθελα να επισημανω απο την αρχη, οτι εδω δεν υπαρχει κανενα λαθος τιμης - δεν βλεπουμε καμια τιμη που να περναει απο το μυαλο οτι ειναι λαθος και αυτο το καταλαβαινει κανεις μονο οταν δει τις τιμες που παιζουν εξω. Στην 23αρα που εδινε πχ το getitnow στα 115 ευρω, εκει ηταν 100% λαθος η τιμη αφου στη Γερμανια η χαμηλοτερη ηταν 190ευρω.

 

Αγαπητέ @matrixxx διαβάζω πολύ καλά αυτά που γράφεις εκτός και αν άλλα γράφεις και άλλα εννοείς.

Στην παρούσα φάση δεν μας νοιάζει πόσο τον αγοράζει ο Γερμανός απο την Γερμανία αλλά πόσο θα στοιχίσει στον Έλληνα να αγοράσει το αντίστοιχο προϊόν από έξω. (εδώ κολλάνε και τα μεταφορικά που ανέφερα. ;) ) Μάλλον έχεις μπερδευτεί λίγο και μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι έγραψα στο πόστ μου, φιλικά πάντα.

Τώρα αν για σένα είναι εύκολο να πεταχτείς Γερμανία να το αγοράσεις no prob with me.

Στη αμερική το βρίσκεις και φθηνότερα. so?

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι η τιμή του συγκεκριμένου ssd είναι η χαμηλότερη της αγοράς (Ελλάντα) την δεδομένη χρονική στιγμή. That's all. (Για αυτούς που δεν μπορούν να πεταχτούν εξωτερικό λοιπόν είναι μια χαρά. :P )

Επίσης θα ήθελα σε παρακαλώ, αν έχεις όρεξη, να μου αναφέρεις μερικά απο τα προιόντα που αγόρασες απο Ελλάδα, με τιμή έως 30% φθηνότερη απο το εξωτερικό.

Τέλος, ο χαρακτηρισμός "ρε μαν" που χρησιμοποίησα δεν είχε ειλικρινά καμία μα καμία δόση ειρωνίας / έλλειψης σεβασμού προς το πρόσωπό σου. Κάθε άλλο μάλιστα. Είναι μια συνηθισμένη έκφραση σε φόρουμ πιστεύω και έχει περισσότερο έναν φιλικό χαρακτήρα.

Τώρα αν προσβλήθηκες απο την έκφρασή μου αυτή, σου ζητώ ταπεινά συγνώμη και την γυρνώ στον εαυτό μου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αγαπητέ @matrixxx διαβάζω πολύ καλά αυτά που γράφεις εκτός και αν άλλα γράφεις και άλλα εννοείς.

Στην παρούσα φάση δεν μας νοιάζει πόσο τον αγοράζει ο Γερμανός απο την Γερμανία αλλά πόσο θα στοιχίσει στον Έλληνα να αγοράσει το αντίστοιχο προϊόν από έξω. (εδώ κολλάνε και τα μεταφορικά που ανέφερα. ;) ) Μάλλον έχεις μπερδευτεί λίγο και μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι έγραψα στο πόστ μου, φιλικά πάντα.

Τώρα αν για σένα είναι εύκολο να πεταχτείς Γερμανία να το αγοράσεις no prob with me.

Στη αμερική το βρίσκεις και φθηνότερα. so?

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι η τιμή του συγκεκριμένου ssd είναι η χαμηλότερη της αγοράς (Ελλάντα) την δεδομένη χρονική στιγμή. That's all. (Για αυτούς που δεν μπορούν να πεταχτούν εξωτερικό λοιπόν είναι μια χαρά. :P )

Επίσης θα ήθελα σε παρακαλώ, αν έχεις όρεξη, να μου αναφέρεις μερικά απο τα προιόντα που αγόρασες απο Ελλάδα, με τιμή έως 30% φθηνότερη απο το εξωτερικό.

Τέλος, ο χαρακτηρισμός "ρε μαν" που χρησιμοποίησα δεν είχε ειλικρινά καμία μα καμία δόση ειρωνίας / έλλειψης σεβασμού προς το πρόσωπό σου. Κάθε άλλο μάλιστα. Είναι μια συνηθισμένη έκφραση σε φόρουμ πιστεύω και έχει περισσότερο έναν φιλικό χαρακτήρα.

Τώρα αν προσβλήθηκες απο την έκφρασή μου αυτή, σου ζητώ ταπεινά συγνώμη και την γυρνώ στον εαυτό μου. :P

 

Ok λοιπον, παμε παλι αφου δεν ειχες κακη προθεση.

Ρε φιλε, λεω για πολλοστη φορα οτι δεν ειπα να τον παρει κανεις απο εξω. Τι συνεχιζεις να λες για μεταφορικα κλπ κλπ κλπ; Τα μεγαλα γραμματα στο προηγουμενο μου ποστ ειναι απο την αρχη ολα οσα ηθελα να πω! Τονιζω οτι δεν παιζει λαθος και μην αγχωνεστε, οποιος τον θελει θα τον παρει γιατι απλα δεν παιζει λαθος τιμης. Μια κανονικη τιμουλα (χωρις το γνωστο Ελληνικο υπερκερδος) ειναι!

Δεν διαβασες προσεκτικα οσα εγραψα λοιπον αλλα it's ok, δεν βαζω διαγωνισμα! wink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok λοιπον, παμε παλι αφου δεν ειχες κακη προθεση.

Ρε φιλε, λεω για πολλοστη φορα οτι δεν ειπα να τον παρει κανεις απο εξω. Τι συνεχιζεις να λες για μεταφορικα κλπ κλπ κλπ; Τα μεγαλα γραμματα στο προηγουμενο μου ποστ ειναι απο την αρχη ολα οσα ηθελα να πω! Τονιζω οτι δεν παιζει λαθος και μην αγχωνεστε, οποιος τον θελει θα τον παρει γιατι απλα δεν παιζει λαθος τιμης. Μια κανονικη τιμουλα (χωρις το γνωστο Ελληνικο υπερκερδος) ειναι!

Δεν διαβασες προσεκτικα οσα εγραψα λοιπον αλλα it's ok, δεν βαζω διαγωνισμα! wink.gif

 

 

Είδες πόσο εύκολο είναι? Εγώ το παίρνω φιλικά το "ρε". Καλή διάθεση να υπάρχει. ;)

Δεν αγχώνομαι καθόλου τον πήρα ήδη άρα δεν αγχώνονται και οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι, take a look μερικά post back.

Ok λοιπόν, καλή η πλάκα αλλά στο τέλος ξέφυγες φίλε μου. Το υφάκι του παντογνώστη / καθηγητή αλλού σε παρακαλώ και όχι σε μένα.

Το τι ακριβώς έγραψες και έγραψα μπορεί να το διαβάσει οποιοσδήποτε και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας έδωσες. Αν έχεις να προσθέσεις κάτι άλλο όσο αφορά την αγορά του συγκεκριμένου δίσκου απο την "Ελλάδα" ή ενδιαφέρεσαι να τον αγοράσεις, παρακάλω να προσθέσεις σχόλια.

Αν όχι και πάλι ευχαριστώ για την συμμετοχή στο Thread. Οτιδήποτε άλλο άσχετο με το παρόν ... σε Pm. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είδες πόσο εύκολο είναι? Εγώ το παίρνω φιλικά το "ρε". Καλή διάθεση να υπάρχει. ;)

Δεν αγχώνομαι καθόλου τον πήρα ήδη άρα δεν αγχώνονται και οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι, take a look μερικά post back.

Ok λοιπόν, καλή η πλάκα αλλά στο τέλος ξέφυγες φίλε μου. Το υφάκι του παντογνώστη / καθηγητή αλλού σε παρακαλώ και όχι σε μένα.

Το τι ακριβώς έγραψες και έγραψα μπορεί να το διαβάσει οποιοσδήποτε και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας έδωσες. Αν έχεις να προσθέσεις κάτι άλλο όσο αφορά την αγορά του συγκεκριμένου δίσκου απο την "Ελλάδα" ή ενδιαφέρεσαι να τον αγοράσεις, παρακάλω να προσθέσεις σχόλια.

Αν όχι και πάλι ευχαριστώ για την συμμετοχή στο Thread. Οτιδήποτε άλλο άσχετο με το παρόν ... σε Pm. :)

 

Δουλευομαστε; Εγω φιλικα το ειπα το ρε αφου καταλαβα οτι το ειπες ετσι και εσυ (σε πιστεψα)

Συνεχιζεις ομως να μην καταλαβαινεις και να επιτιθεσαι. Καλη η πλακα; Μονο εσυ κανεις πλακα - κακως σου απαντησα πριν, νομιζα οτι ησουν καλοπροαιρετος.

 

ΥΓ το θεμα παρα το οτι το ανοιξες εσυ δεν ειναι ιδιοκτησια σου και ο καθενας μπορει να εκφερει την αποψη του, ειτε σου αρεσει ειτε οχι, ειτε καταλαβαινεις τι σου λεει, ειτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποπ κορν κανείς; :Ρ

 

Μερικά θα ήθελα να σου πώ την αλήθεια.

Της karmen φαίνονται ολόφρεσκα. :P

 

Τελικά τι έκανες? Αποφάσισες να περιμένεις. ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, εξάλλου δεν επείγει, απλά σκεφτόμουν να βάλω τον Nova64 στο netbook, και τον Force στο desktop.

Στην ουσία «πέταμα» χρημάτων είναι, αλλά αν επισκεφθώ το Πλαίσιο και τον δω μπροστά μου, ξέρεις πώς έχουν αυτά τα πράγματα.. :Ρ

 

 

Έχουν και βούτυρο αλλά Cinema βλέπω, ε; Καλή φάση :Ρ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...