Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Opera 11, με επεκτάσεις και ομαδοποίηση tabs


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω επιλογή τέτοια στο preferences. Έχω μόνο αυτές που φαίνονται στην εικόνα και καμιά δεν ανοίγει σε speed dial.

 

Για το shortcut, επιλέγω, ψάχνω για "background page" στο πεδίο αναζήτησης των συντομεύσεων πληκτρολογίου, και βρίσκω στο Browser widget την εν λόγω συντόμευση, και απο "Enter ctrl shift" την αλλάζω σε "Enter ctrl". Και δεν γίνεται...

post-157334-0-77150900-1292768214_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε εμένα, στα ελληνικά δηλαδή μου το λέει σαν "Εκκίνηση χωρίς καμία καρτέλα", και όντως ξεκινάει χωρίς καμία καρτέλα ανοιχτή. Πατάω ctrl+T και τότε ανοίγει καρτέλα με speed dial.

Είναι λίγο κουφό να έχει άλλη επιλογή. Κατέβασες φαντάζομαι το πακέτο μόνο με eng, και όχι το int_ έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα, στα ελληνικά δηλαδή μου το λέει σαν "Εκκίνηση χωρίς καμία καρτέλα", και όντως ξεκινάει χωρίς καμία καρτέλα ανοιχτή. Πατάω ctrl+T και τότε ανοίγει καρτέλα με speed dial.Είναι λίγο κουφό να έχει άλλη επιλογή. Κατέβασες φαντάζομαι το πακέτο μόνο με eng, και όχι το int_ έτσι;
ναι, το int, ελπίζω η πιο κάτω εικόνα να απαντά στα ερωτήματα σου smile.gifpost-157334-0-51939600-1292771278_thumb.jpg

 

το δεύτερο παράθυρο ανοίγει όταν στο πρώτο παράθυρο πατήσεις το κουμπί "λεπτομέρειες" και το τρίτο ανοίγει από το κουμπί "επιλογή" του δεύτερου παραθύρου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε εμενα ο 11 αναβαθμιστηκε προχθες αλλα σημερα δε λεει να ανοιξει.Μου βγαζει "το stoiχειο opera browser σταματησε να λειτουργει.Εννοειται το επανεγκατεστησα και τιποτα.ΚΑμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον ορθογραφικό έλεγχο τι γίνεται;

Όλες τις λέξεις μου τις έχει υπογραμμισμένες.

δεν διάβασα για τέτοιο πρόβλημα κάπου, μήπως έχεις επιλεγμένο το αγγλικό και γιαυτό του βγάζει τα ελληνικά λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην καρτέλα "General" λες;Ελληνικά έχω..

Πρέπει να εγκαταστήσεις λεξικό, δεν εγκαθιστά από μόνο του. Από τη βοήθεια:

 

Spell checker

 

The spell checker checks your spelling within any multiple-line text input field: when filling in forms, composing an Opera Mail message, typing notes, or chatting. Spelling errors are identified by a dotted red line under the word. For single line text fields, spell checking is not automatic, but you can activate it by right-clicking (or Ctrl-clicking) in the field to display a context menu and checking "Check spelling".

Fixing spelling errors

 

To view suggestions for correct spelling, right-click (or Ctrl-click) a misspelled word to display a context menu, and then select the word with the correct spelling. You can also add the word to your default dictionary, ignore all instances of the word, or remove the word from the dictionary.

Adding a dictionary

 

Opera uses the Hunspell dictionary format, and includes a US English dictionary by default. To add a spell checker dictionary for another language:

Right-click (or Ctrl-click) in an input field to display the context menu.

Select Dictionaries > Add/Remove Dictionaries.

In the Spell Checker Dictionaries dialog, select the language. You can use the Quick Find field at the top of the list to quickly search the full list.

Check the language you want to use and click "Next".

Read and accept the license, and click "Next".

Choose the default dictionary and click "Finish".

 

Υ.Γ. Αν δε σου χρειάζεται το spell checker και απλά σε ενοχλεί η υπογράμμιση το απενεργοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καμια ιδεα για το κρασαρισμα?Το επανεγκαταστησα αλλα τιποτα.Μιλαμε για την 11 υστερα απο update.

 

 

 

κανε απεγκατασταση,σβησε ολα τα απομειναρια και επειτα καθαρη εγκατασταση του 11.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ κ εγώ τον όπερα 11 2 βδομάδες τώρα κ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. μου φαίνεται πραγματικά ποιο γρήγορος ειδικά σε αργές συνδέσεις κ ενώ ο chrome k firefox μου ψιλόκολλούσαν όπου είχαν java ο οπερα τα ανοίγει σχεδόν αμέσως.

 

για 2(+0.5) πράγματα μόνο δν είμαι απολύτως ευχαριστημένος.

-στην μπάρα πάνω των αγαπημένων όταν ανοίγεις τον ένα φάκελο κ θες να πας στον δίπλα πρέπει να ξανακάνεις κλικ για να ανοίξει κ ο άλλος φάκελος (δν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ αλλά δν έχει κ πολύ σημασία. λεπτομέρεια είναι)

 

-όταν πατάς crtl-click (Click=δεξί click στο ποντίκι σου) σου ανοίγει το Link σε νέο tab. αυτό δν μου δουλεύει στην μπάρα αγαπημένων.

 

-( + ότι θέλω γρήγορα κανονική έκδοση για xmarks )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε απεγκατασταση,σβησε ολα τα απομειναρια και επειτα καθαρη εγκατασταση του 11.

Εννοειται τον απεγκατεστησα.Τα απομειναρια ομως πως τα σβηνω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...