Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από 3 Οκτώβρη ανοίγουν classic server στον official, τώρα εγώ δεν θα μπω και ας είναι free γιατί δεν το αντέχω να παίζω c1 sorceror πχ με τα skills του c4...βασικά όχι τα skills ακριβώς αλλά το delay, ειδικά στο sleep...παρά είναι τραβεστί για μένα.
Τώρα για chronos εκεί έχω char, 101 level Dark elf summoner και 100lvl iss & healer αλλά έχω quitάρει εδώ και χρόνια..δες για clan τους ChopSuey, Ελληνική clan και καλά παιδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα για την ChopSuey Clan που προτεινες, αλλα δεν υπαρχει πλεον. Εσυ εχεις 2-3 καλα toon, και το παρατησες ? Κακος φιλε, ειναι το καλυτερο παιχνιδι... Μπες να παιξουμε, πμ "du3list" in game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει κανα νοημα πλεον να παιζεις official, εκτος αν τα σκασεις χοντρα. Οι τοπ players εχουν ξεφυγει σε lvl, εξοπλισμο και cheats οποτε το pvp το ξεχναμε. Αντε το πολυ να βρεις καμια καλη clan να κανεις κανα siege, κανα mass pvp κτλ. Παντως το game στη χρυση εποχη του πριν το καταστρεψει η εταιρια, ηταν το αγαπημενο μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες να παιξεις Chronos. Ασε τα αρνητικα, με τον καιρο φτιαχνεσαι, βαζεις λιγο χρημα και φτιαχνεις καλο char. Φτιαχνεις 5-6 box, και κανεις τα daily quests, μαζι με τα instances, μαζευεις χρημα σιγα σιγα. Ολα τα παιχνιδια ειναι Pay2Win. Οποτε και λιγο χρημα να βαλουμε δεν βλαπτει. Το Lineage 2 ειναι το καλυτερο παιχνιδι, πιστεψε με εχω τεσταρει τονους απο παιχνιδια.  Μπες Chronos να παιξουμε, ειναι το καλυτερο game σου λεω ))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις τώρα σοβαρά παίζεται αυτό το πράγμα έτσι όπως έχει γίνει σήμερα; να ανεβαίνεις με daily και Instances και ότι να ναι; που είναι το κάψιμο στις κατακόμβες; που είναι τα RB από τα 20lvl; αν βρεθεί κανάς σέρβερ μέχρι C8 πείτε μου να καώ μαζί σας αλλά όχι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Baen είπε

Ειδα για την ChopSuey Clan που προτεινες, αλλα δεν υπαρχει πλεον. Εσυ εχεις 2-3 καλα toon, και το παρατησες ? Κακος φιλε, ειναι το καλυτερο παιχνιδι... Μπες να παιξουμε, πμ "du3list" in game.

Κοίτα θα σε κάνω να φρικάρεις λίγο με το toon που παράτησα...δεν είναι το 101 level μόνο, είναι +12 Retributer, +6 Blessed armor set, 5/5 Epics και πολλά άλλα όπως belts/shirts αλλά...το παιχνίδι στα 100+ είναι εντελώς unplayable αν δεν τα σκας! Και με όλα αυτά που έχω και είμαι μονόhitος από τα creeps του level μου...για pvp άστο! Και έχω κουραστεί από τα συνεχόμενα nerfs που πέφτουν στον summoner, την μια έχω 4 pets και άλλη χωρίς προειδοποίηση 2! -50% σε δύναμη δεν έχει γίνει ξανά! Μετά μου αλλάξανε τα marks και κάποια άλλα skills και εκεί που πήγαινα solo xp τώρα είναι κάτι σαν support/assist. Τώρα για τους chop πρέπει να μπω να δω τι παίζει και θα σου γράψω πάλι, ήταν μεγάλο level για να την σπάσουν και πολύ καλή παρέα. Είδα τώρα μερικούς φίλους ότι είναι μέσα στη clan αλλά το κατά πόσο active είναι..είναι άλλο θέμα! 

7 ώρες πριν, Mesqal είπε

Δεν εχει κανα νοημα πλεον να παιζεις official, εκτος αν τα σκασεις χοντρα. Οι τοπ players εχουν ξεφυγει σε lvl, εξοπλισμο και cheats οποτε το pvp το ξεχναμε. Αντε το πολυ να βρεις καμια καλη clan να κανεις κανα siege, κανα mass pvp κτλ. Παντως το game στη χρυση εποχη του πριν το καταστρεψει η εταιρια, ηταν το αγαπημενο μου.

Το free 2 play / pay 2 win το κατέστρεψε το παιχνίδι. Νομίζω το έχω ξαναπεί ότι έτσι όπως έγινε μετά το GoD update είναι πιο ωραίο, δεν λέω καλό το κάψιμο αλλά μεγαλώσαμε, δεν έχουμε (ή έστω, δεν έχω) χρόνο για κάψιμο με τις ώρες σε catas κτλ βέβαια αυτά υπάρχουν ακόμα αλλά γιατί να πας για xp στα fields όταν μέσα σε 15 λεπτά κάνεις ένα kama και βγάζεις το xp που βγάζεις στο field σε 2 ώρες; Είναι πολλοί που κάνουν και τα 2, εγώ δεν έχω τον χρόνο άσε που με έχουν nerfάρει τόσο άσχημα που κλαίω με το toon μου, έκανα 100κ dmg τώρα 16κ σε critical και ΑΝ! 
Και είχα ρίξει και εγώ λίγο κασέρι αλλά όχι πολύ λόγο καλής τύχης σε ένα event και πήρα το +12 retributer αλλά μετά nerf και κάνω λιγότερο dmg από dagger με +3 weapon xD
Να μην πω και το άλλο ότι δεν με παίρνουν στα 101+ dungeons λόγο μονοβολιάς και χαμηλού dmg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα αρχίσω τώρα πάντως στο classic έπαιζα αρκετά χρόνια στο naia και το σταμάτησα τώρα το είπα είναι καιρός να θυμηθώ λίγο τα παλιά όσο μπορώ... Όποιος ψηθεί ας στείλει παρεουλα χαλαρά να λιώσουμε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να μαζευτουμε ολοι classsic να θυμησουμε τα παλια 😀. Απο οτι ειδα υπαρχει Ευρωπαικος L2 classic αλλα νομιζω με 10 ευρω το μηνα, ο Αμερικανικος (αν και λεει for North American players) θα ειναι free (P2w μαλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε giran θα μπω θα είναι eu time λέει τώρα σίγουρα έχει και αυτό το vip system βοηθάει για exp.... Αλλά έτσι για την παρέα χαλαρά θα λιώσω όσο μπορώ και όσο είναι ακόμα μικρός ο γιος μου 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AlexLeo είπε

Για να δούμε giran θα μπω θα είναι eu time λέει τώρα σίγουρα έχει και αυτό το vip system βοηθάει για exp.... Αλλά έτσι για την παρέα χαλαρά θα λιώσω όσο μπορώ και όσο είναι ακόμα μικρός ο γιος μου 😋

 eu time αλλά usa ping. Νομίζω θα είναι σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρωτώ χωρίς επιθετικό ύφος, καθαρά από περιέργεια. Εσείς που λέτε να θυμηθείτε τα παλιά ξεκινώντας τώρα στον L2 Clasic τα πόσο παλιά εννοείτε; Παίζεται από C1 C2 ή η πρώτη σας επαφή ήταν μετά το Gracia Final; Ρωτάω γτ εγώ που έπαιζα από το C1 αυτό που υπάρχει τώρα μου φαίνεται τελείως τρολλιά. Daily quests και ότι να 'ναι για να farmάρεις. Δεν έχω παίξει εδώ και χρόνια αλλά ένας φίλος μου είπε πως μέχρι και S85 είναι έτοιμα και δεν χρειάζονται craft, ισχύει αυτό; Έχει παίξει κανείς σε server που το πρώτο πράγμα το οποίο πρέπει να κάνει για να βγάλει adena είναι να βρει μια Karmian Gloves Recipe και να βάλει τον crafter κάτω να craftάρει; Εσείς που έχετε παίξει τα παραπάνω πως σας αρέσει αυτό; Μαζευόμασταν όλος ο server για ένα RB και τώρα τα solάρει ο καθένας. Επαναλαμβάνω πως μπορεί να φαίνεται επιθετικός ο τρόπος αλλά απορώ τι εννοείτε με την φράση να θυμηθούμε τα παλιά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες εποχες C4-C5...

Θυμαμαι όταν βγηκε ο C6 ψιλοκραζαμε,μετα από λιγο καιρο μας καλαρεσε...Μετα με το Kamael-Hellbound τα ιδια,το ξανασυνηθίσαμε και γουστάραμε μια χαρα...Μετα το Freya όμως το παιχνιδι εγινε απλα απαισιο...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, frozex είπε

Παιδιά ρωτώ χωρίς επιθετικό ύφος, καθαρά από περιέργεια. Εσείς που λέτε να θυμηθείτε τα παλιά ξεκινώντας τώρα στον L2 Clasic τα πόσο παλιά εννοείτε; Παίζεται από C1 C2 ή η πρώτη σας επαφή ήταν μετά το Gracia Final; Ρωτάω γτ εγώ που έπαιζα από το C1 αυτό που υπάρχει τώρα μου φαίνεται τελείως τρολλιά. Daily quests και ότι να 'ναι για να farmάρεις. Δεν έχω παίξει εδώ και χρόνια αλλά ένας φίλος μου είπε πως μέχρι και S85 είναι έτοιμα και δεν χρειάζονται craft, ισχύει αυτό; Έχει παίξει κανείς σε server που το πρώτο πράγμα το οποίο πρέπει να κάνει για να βγάλει adena είναι να βρει μια Karmian Gloves Recipe και να βάλει τον crafter κάτω να craftάρει; Εσείς που έχετε παίξει τα παραπάνω πως σας αρέσει αυτό; Μαζευόμασταν όλος ο server για ένα RB και τώρα τα solάρει ο καθένας. Επαναλαμβάνω πως μπορεί να φαίνεται επιθετικός ο τρόπος αλλά απορώ τι εννοείτε με την φράση να θυμηθούμε τα παλιά.

Αυτά που σου είπε ο φίλος σου ισχύουν για τους servers που είναι ανοιχτοί τώρα και ήταν ανοιχτοί από πάντα. Αυτοί όντως έχουν αλλάξει ριζικά με ένα update που έγινε. Ουσιαστικά παίζεις ένα άλλο game.

Γι'αυτό, για όσους θέλουν το παλιό l2 ανοίγουν servers L2 classic (το λέει και το όνομα). Δεν είναι c1 ή c2, αλλά έχουν πάρει τα στοιχεία από όλα τα c και έκαναν και το xp πιο δύσκολο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επαιζα απο C3 .. μεχρι το C6 το ανεχτηκα.. μετα με kamael κλπ το παρατησα..

το κανανε starwars.. (Για private servers μιλαω)

Τωρα ειπα να κανω ενα comeback σε κανα server (Μη official) αλλα δε εχει τιποτα αξιολογο μεχρι C6. 

Κατι λαμογια μονο που ανα 2 μηνες κανουν Wipe & New start.. (Αρπαχτες - Donations και παλι απο τη αρχη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένετε αυτός ο classic ή του 4 game να είναι το παιχνίδι που ξέρατε.
Εγώ άρχισα L2 στο C2, ακόμα και το νεότερο L2 θα μου άρεσε ΑΝ δεν ήταν Free2Play/Pay2Win. 
Τα παιχνίδια πρέπει να αλλάζουν και να επεκτείνονται, ποιος θα το έπαιζε ακόμα και τώρα αν ήταν όπως στο C6 μια ζωή;
Πάντα μετά από κάθε update το παιχνίδι είχε για 2-3 μήνες κόσμο και μετά το 90% έφευγε. Ξανά πάλι όλοι πίσω το επόμενο update. Μόνο κάτι no-lifers που παίζανε για hero καθόντουσαν! 
Δεν λέω να μην μπείτε και εγώ θα μπω να δω τι λέει, αλλά δεν θα είναι αυτό που όλοι ξέραμε! 
θα ψηνόμουν να κάνω έναν L2J interlude πχ μετά από 10 χρόνια αλλά πλέον δεν έχω τον χρόνο/χρήμα για να συντηρώ server :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...