Προς το περιεχόμενο

Ποντίκι αφής από την Microsoft (video)


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Zoom-Unzoom όμως; Γιατί τώρα το κάνεις με τη ροδέλα πχ..

 

 

Το τέλειο για μένα ήταν να κάνουν ένα τεράστιο touchpad 7-8 ιντσών που στην ουσία να είναι οθόνη αφής και θα έχει και εικονικό πληκτρολόγιο :D

 

Πάρε 1 tablet, αυτά έχουν τέτοια κόλπα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά ρε παιδιά που είναι το καλό σε αυτό το ποντίκι?

εγώ δεν βρήκα τίποτα καλό σε αυτό το πράγμα. κατα λάθος θα κουνάς ένα δάχτυλο και θα κάνει ότι νάναι το ποντίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 ποντικια δωρο μια τοστιερα :D

off-topic

κατι εχει πάθει η τοστιέρα σου και θες άλλη σε κάθε ποστ που σε βλέπω λες για τοστιέρες :P. end of off-topic

 

και τι το super εχει αυτο το ποντίκι δεν μπορώω να καταλάβω θα πληρούνομαι κατι περρισότερο για ένα ποντικι που σιγά μην θυμάσε εσύ όταν θες να αλλάξεις σελίδα να το πατάς click and scroll θα κανεις όπως όλοι σχεδόν.μια χαρά είναι και τα συμβατικά ποντίκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται αλλα ,κατα την γνωμη μου, οποιος το δοκιμασει, θα δυσκολευτει αρκετα να κανει την μεταβαση απο ενα συμβατικο ποντικι.

Στην αρχη θα κανει λαθος ενεργεις άθελα του. Με τον καιρο ομως ολα διορθώνονται και μετα θα δυσκολεύετε να χρησιμοποιησει τα κλασικα ποντικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη ματια στο βίντεο μπορώ να πω πως είναι όντως εντυπωσιακές οι λειτουργίες αφής, παρ'όλ'αυτά πιστεύω πως για άλλες εφαρμογές μάλλον θα είναι αρκετά άβολο (π.χ. gaming).Ίσως ενα κουμπί στο πίσω/κάτω μέρος, απ'όπου θα ελέγχεται η λειτουργία αφής I/O, να το έκανε θεμιτό σε ακόμα μεγαλύτερο κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο ακριβο και ειναι τοσο δυσκολο να το κανουν BT για να μην εχουμε τις USB σαχλαμαρες που προεξεχουν απο το φορητο. Ειναι αντιγραφη απο Apple.

 

 

Ακριβώς! και η Apple το έχει βγάλει εδώ και ένα χρόνο περίπου. εννοείται με πολύ πιο κομψό design, καλύτερη απόκριση- απ' ο,τι μπορουσα να διακρίνω απο το βίντεο- και ΒΤ. Μα γιατί τα προϊόντα της Microsoft να φαντάζουν πάντα κακέκτυπα της Apple;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να υπάρχει και support για linux σε κάτι τέτοιο...αλλά μάλλον να περιμένουμε απο την κοινότητα του Λίνουξ να το κάνει γιατι η microsoft δεν νομίζω να κάνει κάτι τέτοιο.

 

Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιθανόν η πρώτη έκδοση να έχει προβληματάκια. Σιγά σιγά μάλλον θα γίνει το στάνταρ. Έτσι δεν συμβαίνει πάντα;

 

Θα ήθελα κι εγώ περισσότερα "κουμπιά" ας πούμε δεξιά (μικρό δάκτυλο; ).

Επίσης αναρωτιέμαι το πώς ακριβώς δουλεύει διότι εγώ (μάλλον όλοι) ακουμπάω πάντα τα δάκτυλα μου στα κουμπιά όταν δεν τα πιέζω.

 

Α, ακόμη και σήμερα έχω παράπονο ότι δυσκολεύομαι να βρω ένα καλό πληκτρολόγιο (μαλακά κι αθόρυβα κουμπιά που δεν κολλάνε) σε λογική τιμή (<80€!).

Επεξ/σία από alcemist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! και η Apple το έχει βγάλει εδώ και ένα χρόνο περίπου. εννοείται με πολύ πιο κομψό design, καλύτερη απόκριση- απ' ο,τι μπορουσα να διακρίνω απο το βίντεο- και ΒΤ. Μα γιατί τα προϊόντα της Microsoft να φαντάζουν πάντα κακέκτυπα της Apple;

 

Ναι είναι πιο κομψό της apple, μπορεί να έχει καλύτερη απόκριση (αμφιβάλλω), να ήταν και εργονομικό θα ήταν όλα ωραία. Το magic mouse είναι με διαφορά το πιο δύσχρηστο ποντίκι που έχω δοκιμάσει. Οι touch λειτουργίες είναι πολύ χρήσιμες αλλά έτσι πλάκα που είναι δε βολεύει καθόλου για μακρόχρονη χρήση και με κουράζει προσωπικά.

 

Της microsoft φαίνεται πολύ πιο άνετο αφού «γεμίζει» το χέρι ενώ το back/front των σελιδών είναι πιο ωραίο. Δε καταλαβαίνω βέβαια γιατί το ανακοίνωσε 6 μήνες πριν την επίσημη διάθεση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον HAL.

Πάρα πολύ άβολο ποντίκι...(ακόμα κλαίω τα 70+ ευρώ που έδωσα...)

To CTS δε το γλιτώνεις, ακόμα και με ελαφριά χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι όσα ποντίκια της ms έχω δοκιμάσει είναι μια χαρά και εργονομικά, δεν έχουμε παρά να περιμένουμε την γνώμη από τα πρώτα θύμ-- εεε τους πρώτους χρήστες ήθελα να πω.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...