Προς το περιεχόμενο

Γινεται αλλαγη ip;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορω να αλλαξω την ip που μου εδωσε ο isp ή ειναι παρανομο; Εχω μπλοκαριστει απο ενα site και δε μπορω να μπω και θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καποιος τροπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν δούλεψε τι; Η αλλαγή ip ή το να μπεις στο site;

Για να βλέπεις την ip πήγαινε http://whatismyipaddress.com/

 

Έχει γινει ban η ip σου ή ban o λογαριασμός σου; Έχεις λογαριασμό σε εκείνο το site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δε γινεται. Μαλλον μου εκαναν block την ip που μου δινει ο isp.

 

αν κάνεις restart το router παίρνεις διαφορετική IP, κάνε και delete cookies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλον έχεις φάει ban μην απογοήτευσε δεν είσαι ο πρώτος άλλα ούτε και ο τελευταίος

τεχνικές αποφυγής Ban δεν γνωρίζω άλλα μια καλή πρακτική είναι να μην ξαναπατήσεις από site που σε banαραν

τώρα στο δια ταύτα τα cookies η ip είναι μια εναλλακτική οδός αν και πλέον νομίζω ότι σε κάποια site χρησιμοποιούσουν ακόμα και mac address (java)

πάντως έχε στο νου απλά ότι αν δεν σε θέλουν μια εσύ να μην τους θέλεις δέκα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλον έχεις φάει ban μην απογοήτευσε δεν είσαι ο πρώτος άλλα ούτε και ο τελευταίος

τεχνικές αποφυγής Ban δεν γνωρίζω άλλα μια καλή πρακτική είναι να μην ξαναπατήσεις από site που σε banαραν

τώρα στο δια ταύτα τα cookies η ip είναι μια εναλλακτική οδός αν και πλέον νομίζω ότι σε κάποια site χρησιμοποιούσουν ακόμα και mac address (java)

πάντως έχε στο νου απλά ότι αν δεν σε θέλουν μια εσύ να μην τους θέλεις δέκα B)

 

καλά δεν νομίζω ότι σε Banάρουν για πλάκα από ένα site.

Από εκεί και πέρα, κι εγώ θίγομαι και δεν ψάχνω τρόπους για να μπω με άλλο username κλπ.

 

Το μπανάρισμα γίνεται και σε email - username όχι μόνο IP.

 

Αν όντως κρατάνε και το mac address τότε πρέπει να αλλάξεις και router. Θα πρέπει να το γράφει όμως στους όρους χρήσης.

 

Επίσης μου έχει τύχει κάποιες φορές να υπάρχει ΤΟ ΙΔΙΟ mac address σε συσκευές δικτύου, άρα εκεί μπορεί να υπάρχει πρόβλημα γιατί προφανώς στα εργοστάσια που τα φτιάξανε τον παίζανε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με proxy μπαινει, αλλα ειναι πολυ αργο.

 

Και για να μη το ζοριζουμε, απο το chatroulette μου εκαναν block την ip, χωρις να ξερω το λογο. Απ'οτι διαβασα κανουν μερικα τετοια λαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για να μην το ζορίζουμε αν σου έχουν κάνει ban την ip ΜΟΝΟ, με ένα restart του router καθάρισες, αλλά λογικά θα έχουν bannάρει και το account...

 

κάθε φορά που ανοιγοκλείνεις το router παίρνεις διαφορετική IP, δεν έχεις static αλλά dynamic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to chatroulette δεν εχει account Οποτε κλεινεις τον ρουτερ για κανα 5λεπτο και μετα θα εχεις παρει αλλη ip.κανε και clear cookies Μηπως κραταει και τιποτα εκει η μπες με αλλο browser.αυτο τους μαρανε στο chat roulette να κανουν ban.το μπαχαλο εκειμεσα.εκτος αν εχεις static.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από την στιγμή που δεν επιβεβαίωσε ότι έχει On Telecoms (ρωτήθηκε σε προηγούμενο post) αμφιβάλω αν έχει static ip...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σου έχει γίνει ποτέ αυτό? όσες φορές έκανα disc/reconnect για να βρω καλή IP στην Forthnet πάντα το έκανα μπαμ μπαμ και πάντα έπαιρνε new ip...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ κανω μια ρωτηξουλα και γω. Ας πουμε οτι η ip μου έχει μπροστά 32.152. χχχ.χχχ. Ενώ τα χχχχ αλλάζουν με επανεκινηση του router τα μπροστινα γιατί δεν αλλάζουν και είναι πάντα τα ιδια...;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...