Προς το περιεχόμενο

Γινεται αλλαγη ip;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με proxy μπαινει, αλλα ειναι πολυ αργο.

 

Και για να μη το ζοριζουμε, απο το chatroulette μου εκαναν block την ip, χωρις να ξερω το λογο. Απ'οτι διαβασα κανουν μερικα τετοια λαθη.

Ρε Luxx τέτοιες λεπτομέρειες γράφε τις απο την αρχή. Είδες πόσο μακριά φτάσανε οι απαντήσεις; Ενημερωτικά αν είσαι απο διοδος μπορεί να είναι μπαναρισμενες πολλές ip.

 

Επίσης ακόμα δεν απάντησες αν δεν δούλεψε η αλλαγή της ip (που ζήτησες) ή κάτι άλλο, για να σου δωθεί η κατάλληλη βοήθεια. Εκτός αν με «να μην το ζορίσουμε άλλο» εννοείς οτι δεν σε ενδιαφέρει πλέον, οπότε ευχαρίστησε αυτούς που σου απαντήσανε για να σταματήσουν να απαντούν.

 

ΥΓ: Για να μπαίνει με proxy σημαίνει οτι έχει γίνει ban μονο η ip.

 

ΝΑ κανω μια ρωτηξουλα και γω. Ας πουμε οτι η ip μου έχει μπροστά 32.152. χχχ.χχχ. Ενώ τα χχχχ αλλάζουν με επανεκινηση του router τα μπροστινα γιατί δεν αλλάζουν και είναι πάντα τα ιδια...;;;

Οι IPs που εχουν οι παροχοι ειναι συνεχείς αριθμοί (σαν τηλεφωνικα νούμερα). Εστω οτι ο παροχός σου έχει τις ip 32.152.030.001 έως 32.152.128.255 τότε όλες οι ip που θα δίνει θα είναι μεσα σε αυτό το εύρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σου έχει γίνει ποτέ αυτό? όσες φορές έκανα disc/reconnect για να βρω καλή IP στην Forthnet πάντα το έκανα μπαμ μπαμ και πάντα έπαιρνε new ip...

το εχω δει με otenet και με forthnet σπανια μεν αλλα εχει τυχει να γινει ειτε με connect disconnect ειτε σε πιο συχνη περιπτωση αν κανει ενα γρηγορο disconnect to router χωρις να χασει το adsl.αλλα γενικα σε otenet εχω δει πιο πολυ να παιρνει ιδια Ip>σε forthnet πρεπει να εισαι λιγο κωλοφαρδος για να πετυχεις την ιδια.

 

ΝΑ κανω μια ρωτηξουλα και γω. Ας πουμε οτι η ip μου έχει μπροστά 32.152. χχχ.χχχ. Ενώ τα χχχχ αλλάζουν με επανεκινηση του router τα μπροστινα γιατί δεν αλλάζουν και είναι πάντα τα ιδια...;;;

 

 

οπως ειπε και ο φιλος πιο κατω η καθε εταιρεια παιρνει καποιο Pool η καποια Pools απο Ip.πχ η μια εταιρεια μπορει να εχει το 62.62.χ.χ μεχρι το 62.62.254.254

μπορει επισης να εχει μεχρι το 62.64.254.254

μπορει επισης να εχει και καποιο δευτερο pool το οποιο να ειναι ξεκαρφωτο με το πρωτο.πχ η forthnet εχει 62.χ.χ.χ αλλα εχει και 193 και 194 κτλ.απο το Ripe.net αν θυμαμαι σωστα μπορεις να δεις μια ip σε ποιον ανηκει.πχ τωρα forthnet εχω 77.49.χ.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκλεισα το ρουτερ για ολο το βραδυ που κοιμηθηκα, αλλα παλι τιποτα, θα δοκιμασω να μπω με αλλο browser, αν και τα cookies τα ειχα σβησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια

 

1.Με ποια εταιρία μπαίνεις στο internet;

 

2.Έχεις φοιτητικό intenet μεσω ΔΙΟΔΟΣ;

 

3.Χρησιμοποίησες την διεύθυνση http://whatismyipaddress.com/ για να δεις αν άλλαξε ή όχι η εξωτερική σου IP;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Forthnet οχι το φοιτητικο, η ip αλλαξε, αλλα τo ban παραμενει. Με ιντερνετ εχπλορερ μπαινει παντως, οποτε κατι παιζει με τα cookies.

 

Σβηνω τα cookies απο το site, αλλα δε γινεται κατι. Να τα σβησω ολα γενικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Forthnet οχι το φοιτητικο, η ip αλλαξε, αλλα τo ban παραμενει. Με ιντερνετ εχπλορερ μπαινει παντως, οποτε κατι παιζει με τα cookies.

Επιτέλους! Απαντήθηκε το ερώτημα του τίτλου αν μπορείς να αλλάξει IP. Βέβαια το πραγματικό σου ερώτημα ήταν πως θα ξεπεράσεις το ban του τσουτσουνοchat αλλά αυτό ειναι άλλο θέμα.

 

 

Σβηνω τα cookies απο το site, αλλα δε γινεται κατι. Να τα σβησω ολα γενικα;

Ναι σβήσε τα όλα. Τηλεόραση, φώτα, την κουζίνα, το θερμοσίφωνα.

Για να μην σε βγάζει απο το ban σημαίνει οτι

-είτε δεν καθαρίζεις όλα τα cookies που αφορούν αυτό το site (π.χ. session, τρίτων διαφήμιστών, κλπ)

-είτε δεν κάνεις επανεκκίνηση του browser σου.

 

Εγώ θα σου έλεγα, σβήσε τα όλα, κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι το τσουτσουνοchat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chatroulette οπως ειπαν και οι αλλοι tsoutsounochat ειναι.αφου ειναι δεδομενο οτι αμα μπεις μεσα τουλαχιστον παλια οι μισοι αντρες ηταν με το τετοιο στο χερι και .....

αμα το εφτιαξαν απο τοτε δεν ξερω.κατα τα αλλα οπως ειπαν τα παιδια σβησε cookies temporary internet files Κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το εχουν φτιαξει πλεον, δε ξερω πως ηταν παλια. Αλλα εχει διαφορους κλωνους που ειναι ετσι οπως τα λετε. Θα δοκιμασω και με ccleaner τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...