Προς το περιεχόμενο

Γινεται αλλαγη ip;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναλογα τι σου εχουν κανει ban.email username ip κτλ???Proxy εβαλες?

Νταξ κομπλε εκανα 2ο reset στο router και αλλαξε η IP...

Απλα επειδη ρωταγε ο isay για διοδος νομιζα οτι επαιζε καμια static IP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε μερικες εταιρειες αμα κλεισεις και ανοιξεις το ρουτερ κατευθειαν παιρνεις την ιδια ip.οποτε πολλες φορες θελει λιγη ωριτσα για να αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοχλωμο το κοβω, σε ποιες εταιρειες γινεται αυτο?

Forthnet.μπορει να παρατηρησεις σε dc's να εχεις την ιδια Ip μετα.Για να πεσει το Username σου απο τον radius μερικες φορες μπορει να παρει κοντα στο 1,5 λεπτο για αυτο βλεπεις οτι σου βγαζει authentication failed..ασχετο με αυτο καποιες φορες θα δεις οτι θα παρεις την ιδια Ip.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθω να το βλεπω χλωμο....

μου εχει τυχει σε forthnet που εχω.σε αλλη εταιρεια δεν ξερω.ο οτε απλα ξερω οτι αργει να σου ριξει πολυ παραπανω το Username απο τοΝ radius ασχετο με την ιδια Ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εγινε μια φορα στο 1/1.000.000.000, για ασχετους λογους , αλλα αυτο δε σημαινει οτι συμβαινει κιολας. Δε παιζει αυτο που λες πουλινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εγινε μια φορα στο 1/1.000.000.000, για ασχετους λογους , αλλα αυτο δε σημαινει οτι συμβαινει κιολας. Δε παιζει αυτο που λες πουλινε.

δεν το εχω δει μονο μια ουτε εχω 1.000.000.000 dc's αλλα οκ μην μαλωσουμε σαν το ασυρματο δικτυο.αλλωστε μικρη η σημασια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εγινε μια φορα στο 1/1.000.000.000, για ασχετους λογους , αλλα αυτο δε σημαινει οτι συμβαινει κιολας. Δε παιζει αυτο που λες πουλινε.

 

 

Αυτό που είπε ο Poulinos από κάτω σου. 

 

δεν το εχω δει μονο μια ουτε εχω 1.000.000.000 dc's αλλα οκ μην μαλωσουμε σαν το ασυρματο δικτυο.αλλωστε μικρη η σημασια.

 

Γίνεται και όχι απλά σε ορισμένες εταιρίες, αλλά σε όλες. Και όχι απλά μόνο μια φορά αλλά, αν μουλαρώσει το όλο σύστημα, αρκετές!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ειναι ψιλοακαριαιο το connect disconnect.και να παρες την ιδια ip δεν το βρισκω προβλημα του παροχου.υπαρχουν και χειροτερα.ειχα vivodi 256 σε ιδιοκτητο πριν 10 χρονια περιπου και ενω θεωρητικα ειχα dynamic στην πραξη πηρα static.το να αφησεις το ρουτερ σου μισο λεπτο κλειστο για να αλλαξει η ip δεν νομιζω οτι ειναι θεμα.και ιδια Ip θα παρεις αν γινει και οχι παντα πολυ γρηγορο disconnect connect. αν καποιος με script τρεχει να κανει reboot το ρουτερ τοτε δεν θα παρει την ιδια αφου θα εχει μεινει free αρκετα seconds η ip.ακομα και disconnect connect Να γινει Manual παλι εχεις μικρες πιθανοτητες οποτε δεν το θεωρω προβλημα.αλλωστε και να παρεις την ιδια τι εγινε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

- Aντι να κατσει καποιος να σβησει ολα τα cookies tου, μπορει στον ie να επιλεξει "Ανοιγμα παραθυρου Περιηγησης ΙnPrivate", σωστα?

 

- Εκτος απο την ΙP που παιρνεις με καθε επανεκιννηση του router, υπαρχει και IP του router? Αυτη πως αλλαζει?

Εχω δει περιπτωση που ακομα και μετα απο win format και router restart, και παλι το site σε αναγνωριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Aντι να κατσει καποιος να σβησει ολα τα cookies tου, μπορει στον ie να επιλεξει "Ανοιγμα παραθυρου Περιηγησης ΙnPrivate", σωστα?

 

- Εκτος απο την ΙP που παιρνεις με καθε επανεκιννηση του router, υπαρχει και IP του router? Αυτη πως αλλαζει?

Εχω δει περιπτωση που ακομα και μετα απο win format και router restart, και παλι το site σε αναγνωριζει.

το ρουτερ εχει Lan ip που δεν λεει κατι βεβαια αφου πχ 192.168.1.254 υπαρχουν απειρες σε ολο τον κοσμο.περα απο την ip μοναδικη θεωρητικα ειναι και η mac address.λεω θεωρητικα γιατι εχουν γινει λαθος απο κατασκευαστες και εχουν δωσει την ιδια mac address σε 2 συσκευες.ποια αλλη εταιρεια?η crypto:D:D:D

το να αλλαξεις την 192.168.1.254 πχ σε κατι αλλοο δεν νομιζω οτι αλλαζει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...