Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος βασιλοπουλος και κεσελι μωρε?Εμεις λμεμε για μεγαλες απουσιες,σπουδαιων παικτων και εσυ μου λες για τον κεσελι και τον βασικοπουλο?Ο ενας επαιζε ερυθρο αστερα και ο αλλος εχει να παιξει μπασκετ 2 χρονια,και του συγκρινεις με τον μαριτς,τον καλυτερο σεντρε στην ευρωπη και τον διαμαντιδη ,τον καλυτερο ασσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι μονο που εσυ ειχες μια απωλεια οχι 102..Προφανως και δεν κλαιγομαι το παιχνιδι μας ηταν τραγικο και αυτο ηταν ξεκαθαρο. Αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι εσυ εμαθες να ζεις με την απωλεια του Βασιλοπουλου και ειπες οτι ναι θα επιστρεψει για να παιξει απο τοτε. εμενα καθε βδομαδα θα μου τραυματιστει και διαφορετικος παικτης.

Δευτερη συνεχομενη χρονια το ιδιο πραμα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος βασιλοπουλος και κεσελι μωρε?Εμεις λμεμε για μεγαλες απουσιες,σπουδαιων παικτων και εσυ μου λες για τον κεσελι και τον βασικοπουλο?Ο ενας επαιζε ερυθρο αστερα και ο αλλος εχει να παιξει μπασκετ 2 χρονια,και του συγκρινεις με τον μαριτς,τον καλυτερο σεντρε στην ευρωπη και τον διαμαντιδη ,τον καλυτερο ασσο?

 

Ο Βασιλοπουλος ειναι παρα πολυ σημαντικος για την αμυνα της ομαδας, κι ο Κεσελ θα βοηθουσε σημαντικα στην επιθεση αφου δε θα περιμεναμε να σπασει τα στεφανια ο Παπανικολαου. ;)

 

Ναι μονο που εσυ ειχες μια απωλεια οχι 102..Προφανως και δεν κλαιγομαι το παιχνιδι μας ηταν τραγικο και αυτο ηταν ξεκαθαρο. Αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι εσυ εμαθες να ζεις με την απωλεια του Βασιλοπουλου και ειπες οτι ναι θα επιστρεψει για να παιξει απο τοτε. εμενα καθε βδομαδα θα μου τραυματιστει και διαφορετικος παικτης.

Δευτερη συνεχομενη χρονια το ιδιο πραμα :mad:

 

Τον Βασιλο τον χασαμε περυσι στο σημαντικοτερο σημειο της χρονιας.. Για τους δικους σας τραυματισμους πρεπει να δειτε τι φταιει για 2η χρονια. Κι εμεις περυσι στη μπαλα ειχαμε τρελες απωλειες αλλα καποιος δεν εκανε καλα τη δουλεια του. Μ ενα πληρες ροστερ παντως θα ταν πιο καλα τα πραγματα, αλλα δε γινεται να σου φευγουν Σπανουλης-Σαρας κ να μην παιρνεις ουτε εναν αντικαταστατη.

Για το θεμα του Μαριτς παντως, απ οσο μου χουν πει μπασκετικοι, ειναι πολυ καλος παιχτης, αλλα ΟΤΑΝ παιζει, γιατι μια ευαισθησια την εχει. Κι αυτος λεει ηταν ενας απ τους λογους που δεν τον πηρε μαζι του στην ΤΣΣΚΑ ο δασκαλος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρινεις με τον μαριτς,τον καλυτερο σεντρε στην ευρωπη

Γατάκι είναι ρε...Παίζουν ρόλο οι άτυποι τίτλοι της Euroleague??

 

Α και κατι ακόμα.Μας βολεύει παρα μα παρα πολυ να πιστεύετε πως οι χθεσινοι 60 πόντοι οφείλονται αποκλειστικά σε μια άσχημη βραδιά και οχι στο έργο ενος ανθρώπου που είναι οντως προπονητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα ειδα το παιχνιδι, και εχω να πω 3 πραγματα που μου φαινεται δεν ειπωθηκαν πιο πριν.

 

1) Η απωλεια του ΔΔ ηταν παρα πολυ σημαντικη. Εκει ομως που θα σταθω ειναι στο οτι ο παο δεν βαρεσε ουτε ενα ελευθερο σουτ, ουτε ενα ελευθερο τριποντο. Και με τον ΔΔ να παιζει κανονικα, δεν θα υπηρχε τεραστια διαφορα στα στατιστικα. Μεγαλη περιφερειακη αμυνα απο τον ολυμπιακο.

 

2) Μεγαλο παιχνιδι απο τον σπανουλη. Οταν ειδε οτι στο σκοραρισμα δεν του πηγαινε εκανε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλεια απο τον ασσο, ηρεμωντας την ομαδα και δινωντας σημαντικες ασσιστ. Ξεχωρισε απο ολους τους περιφερειακους που κινηθηκαν σε μετρια μερα.

 

3) Μηπως χθες ελειπε απο τον παο ο... σπανουλης?? λεω τωρα εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάριτς είναι ο καλύτερος σέντερ της Ευρώπης? :confused:

 

Θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο. Ας βάλει σε βίντεο τον αγώνα να δει πως διδάσκεται η θέση από τον Ράσο κι αυτός και ο Μπουρούσης.

 

2) Μεγαλο παιχνιδι απο τον σπανουλη. Οταν ειδε οτι στο σκοραρισμα δεν του πηγαινε εκανε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλεια απο τον ασσο, ηρεμωντας την ομαδα και δινωντας σημαντικες ασσιστ. Ξεχωρισε απο ολους τους περιφερειακους που κινηθηκαν σε μετρια μερα.

 

Μα όταν οργανώνει θα μας πιάνει ναυτία. Oh wait... :whistle:

 

Αυτά περί διακοπής τα ακούω και γελάω. Δεν φτάνει που πήραν ανάσες οι πεθαμένοι Νίκολας και ΔΔ, λέμε τώρα ότι η διακοπή ευνόησε τον Ολυμπιακό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά περί διακοπής τα ακούω και γελάω. Δεν φτάνει που πήραν ανάσες οι πεθαμένοι Νίκολας και ΔΔ, λέμε τώρα ότι η διακοπή ευνόησε τον Ολυμπιακό...

 

οντως ειναι μ@μακια για οποιον λεει πως η διακοπη εγινε για τον οσφπ. Γιατι η απεναντι πλευρα μπορει να πει ακριβως αυτο, οτι ξεκουραστηκαν οι 2 παιχτες του παο.

Αλλωστε ο κοραξ το χε πει πριν το ματς οτι αυτο θα γινοταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρισε απο ολους τους περιφερειακους που κινηθηκαν σε μετρια μερα.

 

Μακραν κορυφαιος περιφερειακος του Ολυμπιακου και του ματς ο Παπαλουκας.

Ο Σπανουλης ηταν ο καλυτερος παικτης του Παναθηναικου και σε αυτο το ντερμπι. 2 σουτ απο αυτα που δεν μπηκαν να ειχαν μπει, θα ειχε λαικα δικαστηρια για τον Σπανουλη.

 

Μην ασχοληστε με μπασκετ. Πειτε 'Βαζελια σας σκισαμε, σας καναμε, σας δειξαμε, λαγοι' κτλ του ποδοσφαιρου αλλα οταν πατε να πειτε για μπασκετ ακουγονται ομορφιες περαν πασης φαντασιας εδω περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μη συγχύζεσαι, δεν ασχολούμαστε με το μπάσκετ, με το ότι σας κλείσαμε το σπίτι ασχολούμαστε μόνο. Κάντε έρωτα όχι πόλεμο και έτσι! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(..)αλλα οταν πατε να πειτε για μπασκετ ακουγονται ομορφιες περαν πασης φαντασιας εδω περα.

 

Ασε με να θυμηθω.. Αμπαλος ο Τσιλντρες, γατακι ο Κλειζα, αχρηστος ο Σπανουλης, παικταρας ο Τσαρτσαρης και ο Περπερογλου, δεν παιζουν ρολο οι ασιστς που βγαζει ο Παο (!!!!!!!!!!!!!!!!) και άλλα τοσα που δε θυμαμαι μονο απο σενα!!

 

Οποτε λιγη αυτογνωσια δε βλαπτει...

 

Για τις απουσιες τωρα. Ο Παναθηναικος ειχε την τεραστια απουσια του ΔΔ, ειχε και την απουσια (?) του Μαριτς.

 

Ο ΟΣΦΠ επαιξε χωρις το βασικο του τριαρι, χωρις το αναπληρωματικο του τριαρι και χωρις το βασικο του τεσσαρι. do the math.

 

Υ.Γ. Ο Τσατσαρας περυσι μας ελεγες οτι εσβησε τον Κλειζα.. Χτες ο Ερτσεγκ (!) εσβησε τους Φωτση/Τσαρτσαρη. Ναι ή ου? Συμφωνα με τη λογικη σου λοιπον, καλυτερος παικτης ο Ερτσεγκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπανουλης ηταν ο καλυτερος παικτης του Παναθηναικου και σε αυτο το ντερμπι.

 

θα θελες ;) ηταν επηρεασμενος κ σε μετρια μερα, αλλα ειχε 6 ασιστ, εκτελεσε 3 αψογα πικ εν ρολ σε καθοριστικα σημεια του αγωνα και ηταν παρα πολυ καλος στην αμυνα. Ακομα κ να μην επαιζε καθολου χτες, κ παλι κακο θα σας εκανε, αφου δε θα τον ειχατε στη διαθεση σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν κορυφαιος περιφερειακος του Ολυμπιακου και του ματς ο Παπαλουκας.

 

 

Ο οποίος μέχρι να απελευθερωθεί από τον Σπανούλη τα είχε κάνει σαλάτα οργανωτικά, αμόλησε και 2 τούβλα και γενικά ήταν αλλού.

 

Αν δεν υπήρχε Σπανούλης, δεν θα υπήρχε και Παπαλουκάς χθες, so simple. Αλλά τι να ξέρω κι εγώ ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο ΟΣΦΠ επαιξε χωρις το βασικο του τριαρι, χωρις το αναπληρωματικο του τριαρι και χωρις το βασικο του τεσσαρι. do the math.

 

Ποιο ειναι το βασικο 4αρι του οσφπ? Ο Νιλσεν? Εδω γελαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα θελες ;) ηταν επηρεασμενος κ σε μετρια μερα, αλλα ειχε 6 ασιστ, εκτελεσε 3 αψογα πικ εν ρολ σε καθοριστικα σημεια του αγωνα και ηταν παρα πολυ καλος στην αμυνα. Ακομα κ να μην επαιζε καθολου χτες, κ παλι κακο θα σας εκανε, αφου δε θα τον ειχατε στη διαθεση σας.

 

 

Συμφωνω ....

Ολη η αληθεια σε 2 γραμμες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...