Προς το περιεχόμενο

Η Sony στρέφεται δικαστικά εναντίον του Jailbreak για το PlayStation 3


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ελα μωρε μαλ**ιες!Γιατι η Microsoft δεν γνωριζει οτι πλεον ενα τεραστιο ποσοστο δεν αγοραζει το λογισμικο της αλλα το κατεβαζει απο τορρενταδικα? Ε και? Αν ηθελε δεν μπορουσε να banαρει οοοοοοολους αυτους που το κανουν? Γιατι μπορει παρα πολυ ευκολα να τους βρει , μη πειτε οχι.. Αλλα δεν το κανει. Αντε να ριξει κανα block το οποιο με ενα reintall εχει εξαφανιστει. Γιατι δε ριχνει ban? Για λογους διαφημησεις βεβαιως βεβαιως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Οταν αγοραζεις μια συσκευη, πολλες φορες εχεις καποιες υποχρεωσεις απεναντι της (μπορει να μην ειναι σωστες αλλα υπαρχουν). Παρε σαν παραδειγμα, ενα dvd μιας ταινιας. Μπορεις να αγορασεις την ταινια, μπορεις να τη δεις και μετα μπορεις να την καψεις χορευοντας γυρω της το χωρο της βροχης. Δεν μπορεις ομως να την αντιγραψεις με σκοπο την πωληση, δεν μπορεις να την βαλεις να παιξει σε δημοσιο χωρο κλπ. ακομη κι αν νομιζεις οτι ειναι κατα δικη σου και την κανεις οτι θελεις.

 

 

Καλά το dvd απαγορεύεται να το δεις με ένα φίλο ας πούμε,αστειότητες....

 

Οσο για το φίλο που μας το παίζει ηθικός μάλλον κάποιος πρώην ή νυν ιδιοκτήτης βιντεοκλαμπ θα είναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τωρα ελεος!!! κατσε να μην εβγαινε το jailbreak για iphone k για playstation 3 !! και θα σου λεγα εγω μετα τι πωλησεις θα εκανε η καθε εταιρεια... μονη τους επιδιωκουν

να "σπανε οι συσκευες" μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας τωρα !! μην ξεχναμε οτι η σονυ χρησιμοποιει κατα την αποψη μου κεφαλες λεηζερ με ημερομηνια ληξης...

οπως πχ playstation 1 ... (και τα δυο playstation ..μετα απο 1 χρονο χρησεις εβγαινε goal) playstation 2..τα ιδια ...ραδιοσιντι αυτοκινητου σονυ...γιου χου.... στον δευτερο χρονο ξεχνες οτι ηταν ραδιοσιντι...ηταν σκετο ραδιο...mini disk mzr 900 τιμη 300 ευρω!! (οταν πρωτοβγηκε το ευρω) μετα απο εναν χρονο χρηση 13-14 -15 μηνα χαλασε εντελως δεν διαβαζε κ δεν εγραφε η κεφαλι!! κοστος επισκευης...150 ευρω.. δν συμφερε κ δεν συμφερει να το φτιαξω αλλα δεν το πεταω.. τεσπα.. μην κοροιδευομαστε τα jailbreak βοηθανε για

να σε πετανε ευκολα εκτος εγγυησης!! διοτι κατα την αποψη μου τα προιοντα γινονται ολο κ πιο ανταγωνιστικα κ χανουν καθημερινα την αξια τους λογο της τεχνολογικης καταστασης κ για αυτο το λογο τα υλικα που χρησιμοποιουνται ειναι 3ης κατηγοριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Β) Κι εγώ γουστάρω ιστιοπλοοία αλλά είναι πανάκριβα οπότε θα κλέψω ένα σκαφάκι.

 

Να σου πω, αν η κλοπή συνίστατο στο να ακουμπήσεις το σκάφος, να σταθείς δίπλα του για δέκα λεπτά και στο τέλος να έχεις ένα δεύτερο σκάφος για δικό σου, νομίζω οτι θα ήταν πολλοί αυτοί που θα ξεκινούσαν την ιστιοπλοΐα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τωρα ελεος!!! κατσε να μην εβγαινε το jailbreak για iphone k για playstation 3 !! και θα σου λεγα εγω μετα τι πωλησεις θα εκανε η καθε εταιρεια... μονη τους επιδιωκουν

να "σπανε οι συσκευες" μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας τωρα !! μην ξεχναμε οτι η σονυ χρησιμοποιει κατα την αποψη μου κεφαλες λεηζερ με ημερομηνια ληξης...

οπως πχ playstation 1 ... (και τα δυο playstation ..μετα απο 1 χρονο χρησεις εβγαινε goal) playstation 2..τα ιδια ...ραδιοσιντι αυτοκινητου σονυ...γιου χου.... στον δευτερο χρονο ξεχνες οτι ηταν ραδιοσιντι...ηταν σκετο ραδιο...mini disk mzr 900 τιμη 300 ευρω!! (οταν πρωτοβγηκε το ευρω) μετα απο εναν χρονο χρηση 13-14 -15 μηνα χαλασε εντελως δεν διαβαζε κ δεν εγραφε η κεφαλι!! κοστος επισκευης...150 ευρω.. δν συμφερε κ δεν συμφερει να το φτιαξω αλλα δεν το πεταω.. τεσπα.. μην κοροιδευομαστε τα jailbreak βοηθανε για

να σε πετανε ευκολα εκτος εγγυησης!! διοτι κατα την αποψη μου τα προιοντα γινονται ολο κ πιο ανταγωνιστικα κ χανουν καθημερινα την αξια τους λογο της τεχνολογικης καταστασης κ για αυτο το λογο τα υλικα που χρησιμοποιουνται ειναι 3ης κατηγοριας.

Εσένα πρέπει να σε κάνουν CFO της εταιρείας. Θα πάτε πολύ μπροστά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη ομως δεν ειναι πολλα τα 60-70 ευρω για ενα παιχνιδι του ps3?ποσο μαλλον τα ποδοσφαιρακια που βγαινουν καθε χρονο, (με αναβαθμιση των μεταγραφων κτλ)και μολις βγαινει το καινουργιο ποδοσφαιρο 2011 ας πουμε σου λεει τερμα οι αναβαθμισεις μεταγραφων αγορασε το καινουργιο!αυτο δεν ειναι κοροιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά το έγινε βγήκε η απόφαση?

Του έκαναν τίποτα?

 

Ποιανου,του JeoHot?Εγω πιστευω οτι θα φανε μια φασολαδα και μετα θα του κλ@σ@υν τα @ρχιδι@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιανου,του JeoHot?Εγω πιστευω οτι θα φανε μια φασολαδα και μετα θα του κλ@σ@υν τα @ρχιδι@.

 

Ενταξει επεσες λιγο εξω. Tου πηραν κατι Pc κάτι κονσόλες τα πηραν.

 

 

Temporary Restraining Order Granted Against Geohot

 

post-155846-0-86943900-1296295949_thumb.jpg

 

 

 

Πηγη: http://psgroove.com/...-Against-Geohot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,του πηραν τον υπολογιστη και 3 κονσολες ps3 που ειχε και τον χαντακωσανε τελειως.Ενταξει,ας μην κοροιδευομαστε.Η Sony τον εβαλε να σπασει το ps3 και αυτα που γραφουν οτι του πηραν τον εξοπλισμο για να μην μπορει να συνεχισει να hackαρει ειναι μπουρδες.Για τα ματια του κοσμου ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Απορώ μάλιστα γιατί η Sony μπαίνει ακόμα στον κόπο να βγάζει κάθε τρεις και λίγο updates για το Jailbreak. Αφού το θέλουν σπασμένο το μηχάνημά τους. Κρίμα που δεν έχουν και official SonyTorrent site για να κατεβάζουμε τα παιχνίδια χωρίς κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...