Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους τελείωσα. Έλυσα όλο τη κονσόλα και έβαλα καινούργια πάστα καθαρίζοντας όσο μπορούσα την παλιά. Η πάστα που χρησιμοποίησα ήταν μια απλή της Thermalright. Έβαλα ένα λεπτό στρώμα στη CPU και GPU καλύπτοντας όλη την επιφάνεια τους και άφησε λίγο παραπάνω στο κέντρο, ώστε όταν καθίσει πάνω η ψήκτρα να απλωθεί.

 

Το αποτέλεσμα ήταν θετικό και το Xbox360 λειτουργεί κανονικά όπως παλιά! Πριν το φτιάξω όταν άνοιγα την κονσόλα εμφανίζονταν τα τρια κόκκινα λαμπάκια ή στη σπάνια περίπτωση που λειτουργούσε μετά από μερικά λεπτά κολλούσε. Αυτή τη στιγμή παίζω Bioshock για περισσότερο από μισή ώρα και δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να μείνει έτσι!

 

Πάντως έχω αφήσει την κονσόλα ανοιχτή, χωρίς το case. Ένα αρνητικό που παρατήρησα είναι ότι η motherboard πλέον δεν κάθεται καλά στο case. Δεν ξέρω αν είναι από τις βίδες ή κάτι άλλο...προς το παρόν δεν με απασχολεί!

 

PS. Έτσι κατάντησα την ψήκτρα τελικά. Δίπλα είναι οι βίδες που χρησιμοποίησα...

 

dsc00118xm7.th.jpg

 

εαν θες μπορεις να ανοιξεις τρυπες στο case για να πατησει καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έβγαλα τα x-clamps, καθάρισα τα chips, έβαλα AS5. Την πρώτη μέρα έπαιξα 5 ώρες! Την δεύτερη ξεκίνησα πάλι με ROD αλλά το έφτιαξα και σήμερα κολλάει στο 20λεπτό. Θα προσπαθήσω πάλι να βγάλω κανένα παξιμάδι. Ετοιμάζω case με αλλαγμένη την θέση του dvd-rom, 12άρι ανεμιστήρα με ενδείξεις θερμοκρασίας και εξωτερική παροχή στην θέση του, αφαίρεση της έξτρα ψύκτρας της gpu, τοποθέτηση ανεμιστήρα στην ψύκτρα της cpu και έξτρα ανεμιστηράκια δεξιά απο το Χ360 για να τραβάνε τον αέρα προς τα έξω. Ή αν βαρεθώ, θα πάρω ένα Nintendo Wii...

 

αν εχεις γυαλισει καλα τα τσιπ, τοτε ισως ειναι θεμα σφιξιματος στο βιδωμα.

χωρις ψυκτρες το αφησες να δουλεψει για να (ξανα)λιωσουν οι κολλησεις?

 

οσο για το custom case, καλη φαση. θα κανω ενα κι εγω καποια στιγμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις γυαλισει καλα τα τσιπ, τοτε ισως ειναι θεμα σφιξιματος στο βιδωμα.

χωρις ψυκτρες το αφησες να δουλεψει για να (ξανα)λιωσουν οι κολλησεις?

 

οσο για το custom case, καλη φαση. θα κανω ενα κι εγω καποια στιγμη..

 

H αλήθεια είναι φίλε μου ότι όταν μου βγάζει ROD παρόλο που οι βίδες είναι τέρμα σφιγμένες, παίρνουν ακόμη λίγο! Τα τσιπ τα είχα γυαλίσει! Δεν το άφησα χωρίς ψύκτρες αλλά χωρίς ανεμιστήρα. Το πρωί με παίδεψε λίγο αλλά τώρα το έκλεισα μετα απο 5 ώρες COD4! (θα κανονίσουμε κανένα ματσάκι με κανέναν;;;)) Το case θα ετοιμαστεί πολύ σύντομα και θα ανεβάσω φωτος. Βλέπω το Wii να απομακρύνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na rwtisw kati? Ayto poy ekane o tipas me to na stravwsei tin mamisia psiktra toy 360 kanei doyleia h' tsifos? An kaneis mono ayto diladi stravwseis apla ti mamisia psiktra kai afiseis tis mamisies vides tha deis kamia diafora h' tsifos? Yparxei kanena kit sto net h' opoydipote alloy poy na dinei alles psiktres gia to 360 poy na kanoyme poly kaliteri doyleia apo tis mamisies?? An nai poy mporoyme na to vroyme ayto to kit? Sas eyxaristw poly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι βίδες δεν πρέπει να είναι τέρμα σφιγμένες υπάρχει περίπτωση να πίεζουν την motherboard και γι'αυτο να σου εμφανίζονται τα κόκκινα φωτάκια δοκίμασε να τις χαλαρώσεις και να είναι απλώς βιδωμένες όχι τέρμα σφιγμένες, εμένα στην αρχή μου έβγαζε τα φωτάκια και μετά όταν τις χαλάρωσα λίγο λειτούργησε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι βίδες δεν πρέπει να είναι τέρμα σφιγμένες υπάρχει περίπτωση να πίεζουν την motherboard και γι'αυτο να σου εμφανίζονται τα κόκκινα φωτάκια δοκίμασε να τις χαλαρώσεις και να είναι απλώς βιδωμένες όχι τέρμα σφιγμένες, εμένα στην αρχή μου έβγαζε τα φωτάκια και μετά όταν τις χαλάρωσα λίγο λειτούργησε κανονικά.

 

Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω το Wii να απομακρύνεται...

πλακα εχει και το wii, απλα οχι σαν αντικατασταση του 360.

οσο για το σφιξιμο, παιζει σημαντικο ρολο. παιξε λιγο μπαλιτσα για να βρεις το σωστο σημειο

 

 

Skate

καλο κι αυτο! and the hits keep on rolling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα εχει και το wii, απλα οχι σαν αντικατασταση του 360.

οσο για το σφιξιμο, παιζει σημαντικο ρολο. παιξε λιγο μπαλιτσα για να βρεις το σωστο σημειο

 

Στα συστήματα της Nintendo μου την έσπαγαν πάντα οι χαρακτήρες. Πολύ παιδικοί... Αλλά στην ανάγκη, τι να κάνω. Ας γίνω και Mario:?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια

Επειδη δεν θελω να σας κουρασω μιας κ θα το εχετε αναφερει + οτι δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις,θα ηθελα να μου πειτε καποιο μαγαζι ή καποια hack team για να παω να ''πειραξω'' κ εγω το 360 μου.

Ποσο περιπου ειναι το κοστος??Μενω Ζωγραφου.

Την κονσολα την αγορασα 06-04-06 κ αν δεν κανω λαθος εχει hitachi ή lg drive.(Eχει μια τρυπα στα δεξια)

Tην εχω στειλει μια φορα εξωτερικο λογο ring of death κ απο τοτε ολα καλα (μερικες φορες αμα την βαλω καθετα βγαινουν παλι κοκκινα ημικυκλια,αλλα σε οριζοντια τοποθετηση δεν εχω προβλημα)

 

Επισης

1)κατα ποσο μειωνετε η αξιοπιστια κ αποδοση??Εννοω μην το hackaro κ μετα απο 2 βδομαδες τα φτυσει...

2)Απο οτι εχω διαβασει σταματαω να ειμαι στο live??

3)Απο torrent βρισκω games??Τι καταληξη εχουν τα αρχεια??

4)Περιληπτικα αξιζει να κατεβαζω μονος μου τα games κ σε τι δισκακια γραφονται(εχω ενα dvd r/rw στο pc) ή να πληρωνω σε καποιο μαγαζι να μου τα κατεβαζουν??

 

Γενικα τι με συμβουλευετε??Adsl(10 Mbps) εχω για να ....βαζω games,ενεργο μελος στο Live δεν ειμαι (silver μελος), λεφτα δεν παιζουν για original,αξιζει λοιπον το ρισκο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια

Επειδη δεν θελω να σας κουρασω μιας κ θα το εχετε αναφερει + οτι δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις,θα ηθελα να μου πειτε καποιο μαγαζι ή καποια hack team για να παω να ''πειραξω'' κ εγω το 360 μου.

Ποσο περιπου ειναι το κοστος??Μενω Ζωγραφου.

 

Επισης

1)κατα ποσο μειωνετε η αξιοπιστια κ αποδοση??Εννοω μην το hackaro κ μετα απο 2 βδομαδες τα φτησει...

2)Απο οτι εχω διαβασει σταματαω να ειμαι στο live??

3)Απο torrent βρισκω games??Τι καταληξη εχουν τα αρχεια??

4)Περιληπτικα αξιζει να κατεβαζω μονος μου τα games κ σε τι δισκακια γραφονται(εχω ενα dvd r/rw στο pc) ή να πληρωνω σε καποιο μαγαζι να μου τα κατεβαζουν??

 

Γενικα τι με συμβουλευετε??Adsl εχω για να ....βαζω games,ενεργο μελος στο Live δεν ειμαι (silver μελος) λεφτα δεν παιζουν για original,αξιζει λοιπον το ρισκο??

 

Υπάρχει περίπτωση το "πείραγμα" της κονσόλας σου να είναι υπόθεση μερικών λεπτών. Το 50άρι ευρώ να το έχεις σίγουρο αν το πας σε μαγαζί. Επειδή λοιπόν όντως δεν περισσεύουν, κοίτα στην πρώτη σελίδα και κατέβασε τον οδηγό απο το πρώτο post και αυτό (Hacking the XBOX360 for dummies). Η αξιοπιστία δεν μειώνεται αν βάλεις χέρι, γιατί απλώς δεν υπάρχει! Το Χ360 είναι απο τις χειρότερες υλοποιήσεις. Μπορεί να σου χαλάσει ανα πάσα στιγμή. Παίγνια... ψάξε για ουρανο και ΧΒΟΧ στο γούγλη και θα το βρεις. Ακόμη και demos έχει. Με λίγα λόγια.. ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μερικες φορες αμα την βαλω καθετα βγαινουν παλι κοκκινα ημικυκλια,αλλα σε οριζοντια τοποθετηση δεν εχω προβλημα)

 

 

auto mou sinevei kai emena mia fora.... oxi na mou vgalei kokina lampakia, ala na kolisei kai meta na tin afisw 5 lepta kai na tin valw pali orizontia kai na pezei kanonika.

 

xerete giati mporei na simvenei auto? koulo mou fenete giati nomiza pos an ine katheta aerizontan kalitera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

auto mou sinevei kai emena mia fora.... oxi na mou vgalei kokina lampakia, ala na kolisei kai meta na tin afisw 5 lepta kai na tin valw pali orizontia kai na pezei kanonika.

 

xerete giati mporei na simvenei auto? koulo mou fenete giati nomiza pos an ine katheta aerizontan kalitera.

 

ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ - ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ - ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ. Αφού παίζει, απόλαυσε το και μην πειράζεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...