Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και έχετε ξαναπιάσει το θέμα με τον hacked σκληρό, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι με το θέμα που δεν έχει απαντηθεί (νομίζω) αλλού.

Παιχνίδια που έχω κατεβάσει και πληρώσει από το live arcade, αν τα μεταφέρω στον 120άρη θα παίζουν κανονικά ή θα πρέπει να μεταφέρω licenses?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε πεδια κσερι καπιοσ μαγαζι που να φλασαρι χβοχ 360 στι νικεα αν ναι παρακαλω

να μου πει που και τηλεφονο

ευχαριστω

διμιτρισ

 

και μετά λέτε για τα δικά μου ορθογραφικά..? λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως λέω ότι ο dp@pa έχει βελτιωθεί τρομερά, χωρίς πλάκα.

 

νάνε καλά το δεξι κλικ του Mouse. lol..και επίσης, όντως, έγινε καλο practice για μενα, πλέων, ουτε καν το χρησιμοποιώ το δεξι κλικ τόσο οσο το παλευα πριν. :) αλλα βαριέμαι τους τόνους... γραφω 60/words per minute< και στα ελληνικα με χαλαει αυτο λογου τον τόνων.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:05 ----------

 

ρε φιλε ειναι τα ορθογραφικά εσι κιτασ τι να πω ???

 

λολ..εγω δεν εχω πρόβλημα...αλλα να δεις ποσο μου την έχουν πει εμενα, που μεχρι και στο signature Μου, γράφω και συγνωμη! λολ Εκει που νομιζα ήμουν χαλια, τσουφ εμφανίστηκες και εσυ!...να σε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχετε ξαναπιάσει το θέμα με τον hacked σκληρό, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι με το θέμα που δεν έχει απαντηθεί (νομίζω) αλλού.

Παιχνίδια που έχω κατεβάσει και πληρώσει από το live arcade, αν τα μεταφέρω στον 120άρη θα παίζουν κανονικά ή θα πρέπει να μεταφέρω licenses?

 

Ότι σίγουρα γίνεται χωρίς πρόμπλεμ, γίνεται. Τώρα το πώς ακριβώς θα σε γελάσω. Απ' ό,τι έχω εντοπίσει από διάφορες εμπειρίες άλλων πάνω στη μεταφορά, θα έλεγα ότι τα licenses για το κάθετι βρίσκονται στο προφίλ σου. Οπότε αν στο νέο σκληρό έχεις και το προφίλ σου θα είσαι κομπλέ. Έχω την εντύπωση ότι α) Μπορούν όλα τα προφίλ που είναι στον ίδιο δίσκο να παίξουν το κατεβασμένο υλικό του Live και β) αν θυμάμαι καλά, κάποιος είχε πει ότι τη μεταφορά των licenses μπορείς να την κάνεις μέχρι 3 φορές... ή ίσως δε θυμάμαι καλά και είναι μόνο μία... Μην πανικοβάλεσαι πάντως. Εννοείται έχεις το δικαίωμα της μεταφοράς και δεν πρόκειται να τα χάσεις. Τώρα επίσης θυμήθηκα μια άλλη περίπτωση που είχε αναφέρει κάποιος ότι τα licenses ξανακατεβαίνουν αυτόματα στο νέο σκληρό....

 

Σε κατατόπισα, ε;:lol:

Πάντως, dont worry, είσαι καλυμμένος. Μεταφορά έχει κάνει ένα κάρο κόσμος.

Εγώ πήγα από official 20άρη σε modded 120άρη. Μεταφορά των πάντων μέσω του pc (xplorer360 - απαίσιο πρόγραμμα, τίγκα στα bugs, αλλά τη δουλειά του την έκανε) και όλα ήταν έτοιμα στο νέο σκληρό. Δε χρειάστηκε να κάνω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχετε ξαναπιάσει το θέμα με τον hacked σκληρό, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι με το θέμα που δεν έχει απαντηθεί (νομίζω) αλλού.

Παιχνίδια που έχω κατεβάσει και πληρώσει από το live arcade, αν τα μεταφέρω στον 120άρη θα παίζουν κανονικά ή θα πρέπει να μεταφέρω licenses?

 

Μία χαρά παίζουν. Το μόνο που ίσως χρειαστεί να κάνεις, ίσως είναι ένα Login με το profile που κατέβασες τα games. Θα στα αναγνωρίσει και όλα καλά. ;)

 

Αν θέλεις οδηγίες, δες την υπογραφή μου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλό θα 'ναι...

 

ΕDIT: Υπήρχε ένα post πριν το δικό μου. Δε μιλάω μόνος μου, έτσι δεν είναι; Σχιζοφρένεια; :P

Επεξ/σία από Storm1672
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι ερωτηση μιας και εχουν περασει ετη απο το προηγουμενο φλας,αλλαξα υπολογιστη και εχω "σκουριασει" κιολας.

Με AMD 780G chipset γινεται flash-αρισμα ή χρειαζομαι αναγκαστικα VIA?

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον οι πιθανότητες είναι μεγάλες για οποιοδήποτε drive να σου κάνει. Μόνο το ΜS28 θέλει αναγκαστικά VIA ή nForce chipset. Eπίσης να φλασάρεις με Jungleflasher. Eίναι το πιο εύκολο, τα έχει όλα και συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη ερωτηση, τωρα που βγηκε το Sacred2......

Το τρεχω και μου βγαζει "Play DVD" οχι "Play Sacred 2".

Εχω το 1.2b, μου το βγαζει ως "Play DVD" επειδη ειναι 3rd wave και θελει 1.51+ αλλιως δεν τρεχει??

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...