Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Star Ocean The Last Hope PAL XBOX360

is out [20gb]

 

Παιζει χωρις κινδυνο με το 1.51 ?

 

Αληθεια υπαρχει καποιος φιλος απο Ιλιον , Περιστερι κ.λ.π που να μπορει να φλασαρει 2 xbox360 απο 1.51 σε 1.60 ? ας στειλει ενα p.m .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδες θελω να ξαναπαρω χ360

αλλα δεν ξερω σε τι να το φλασαρω...?

εχω πολλα απο τον θειο

^____________^

 

Στο τελευταιο ixtreme φυσικα 1.60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ασχολούμαι με το flashαρισμένο xbox μου μετά από πολούς μήνες και βλέπω πως έχουν προχωρήσει αρκετά τα πράγματα!

 

Λοιπόν η κατάσταση είναι η εξής.Το έχω φλασαρισμένο (samsung νομίζω drive) και τελευταία φορά που μπήκα στο live (πέρσυ το καλοκαίρι) έπαιζα κανονικά.

 

Με την έλευση του NXE απότι διάβασα έπεσαν αρκετά bans ε?

 

1)Εγώ έχω ακόμα το παλιό το menu με τις ''καρτέλες''.Τι να κάνω πρώτα?Upgrade το firmware του ixtreme (το οποίο γίνεται αν κατάλαβα καλά μέσα από ένα flashάκι) και μετά να μπω στο live να κατεβάσω το nxe?

 

Ή να μπώ πρώτα στο live να κάνω το update του nxe και μετά upgrade στο firmware

 

2)Υπάρχει περίπτωση να φάω ban?

3)Κάτι διάβασα πως με το hddhackr μπορείς να βάζεις όποιον σκληρό θες.Γίνεται να περνάς απευθείας εκεί τα παιχνίδια,ώστε να γλιτώνεις το γράψιμο του dvd?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

anyone :(?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου ξεκαθαρ΄σιει το τοπίο για το τσιπάρισμα

Δεν θα το τσιπαρεις θα το φλασαρεις.

Το φλασαρισμα αν γινει σωστα δεν ακυρωνει την εγγυηση.

 

τι να κάνω να το τσιπάρω ή όχι???

Ναι φυσικα ;)

 

αν το τσιπάρω παίρνω ρίσκο ή παίζω 30 παιχνίδια και σε δύο μήνες μου χαλάει και πάνε στράφει 300που το πήρα και αλλα 100+ περίπου για αυθεντικά παιχνίδια που έχω μέχρι στιγμής ή να παίξω λίγα και καλά και να το έχω το χβοχ??

Μην ακους βλακιες που λενε οτι και καλα αν πειραξεις μια κονσολα χαλαει.

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω από τον ιούλιο παίζει ρόλο το χρονικό διάστημα που το έχω?/

όταν λέτε να είναι καλό το flashaρισμα τι ενοείται?

αν πχ το φλασάρω [που αυτό ενοούσα] και σε λίγους μήνες μου βγάλει κόκκινα λαμπάκια και δεν το πιάνει η εγγύηση τι κάνω τότε???γιαυτό σας λέω. ρώτάω στο μοναδικό μαγαζί που ξέρω στην πόλη ου που φλασάρει στέλνοντας το χβοχ στην πάτρα και μου είπε ότι το δικό του το φλάσαρε και του έβγαλε κόκκινα λαμπάκια αλλά το έχει στείλει κανα δυό φορές και του στείλαν καινουριο.αλλα φυσικά μου είπε να το φλασάρω γιατί ήθελε να πουλήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω από τον ιούλιο παίζει ρόλο το χρονικό διάστημα που το έχω?

Οχι δεν εχει σημασια.

 

όταν λέτε να είναι καλό το flashaρισμα τι ενοείται?

Βασικα ενοουμε να μην φενεται οτι ανοιχτηκε.Αν παθει κατι και πρεπει να παει στην microsoft(με την εγγηση) πρεπει να το "ξεφλασαρουμε" δηλαδη να ξαναπερασουμε το κανονικο firmware στο dvd του.

 

αν πχ το φλασάρω [που αυτό ενοούσα] και σε λίγους μήνες μου βγάλει κόκκινα λαμπάκια και δεν το πιάνει η εγγύηση τι κάνω τότε???

Οπος ειπα αν το flashαρεις σωστα δεν χανεις την εγγυηση ;)

 

γιαυτό σας λέω. ρώτάω στο μοναδικό μαγαζί που ξέρω στην πόλη ου που φλασάρει στέλνοντας το χβοχ στην πάτρα και μου είπε ότι το δικό του το φλάσαρε και του έβγαλε κόκκινα λαμπάκια αλλά το έχει στείλει κανα δυό φορές και του στείλαν καινουριο.

Λογικα το "ανοιξε" σωστα χωρις να φενεται οτι ανοιχτηκε.

Και γιατι να το πας σε μαγαζι?

Μπορεις να το φλασαρεις μονος σου(δεν ειναι τιποτα δυσκολο)

 

αλλα φυσικά μου είπε να το φλασάρω γιατί ήθελε να πουλήσει!

Ε καλα τωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε ghostgr_a_n θα ήθελα αν μπορείς να μου δώσεις σαφείς και αναλυτικές οδηγίες για να το φλασάρω μόνος μου και να ξέρω τι γίνεται.εσύ το έχεις φλασάει μόνος σου?????

ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε ghostgr_a_n θα ήθελα αν μπορείς να μου δώσεις σαφείς και αναλυτικές οδηγίες για να το φλασάρω μόνος μου και να ξέρω τι γίνεται.

Δες εδω

 

εσύ το έχεις φλασάει μόνος σου?????

Ναι.

Στην αρχη φοβηθηκα λιγω γιατι δεν ηξερα τι επαιζε αλλα τελικα τα καταφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...