Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έφερε ο θείος το virtua tennis 2009 Λέμε!!!!!!!!!

 

Εντυπώσεις σε λίγο...

 

μα δεν έχει γίνει Officially realeased ακόμα. η έχεις πάει ήδη για μπάνιο;:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά!!

θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου ξεκαθαρ΄σιει το τοπίο για το τσιπάρισμα γιατι ακούω πολλά και διάφορα και έχω χιλιομπερδευτεί.τι να κάνω να το τσιπάρω ή όχι???

αν το τσιπάρω παίρνω ρίσκο ή παίζω 30 παιχνίδια και σε δύο μήνες μου χαλάει και πάνε στράφει 300που το πήρα και αλλα 100+ περίπου για αυθεντικά παιχνίδια που έχω μέχρι στιγμής ή να παίξω λίγα και καλά και να το έχω το χβοχ??

έχω τα παιχνίδια:

nba 2k9

halo 3[termatismeno]

assasins creed[termatismeno]

forza 2 [50-60% to exo barethei]

viva pinata [xaxaxa]

είχα το pro 8 το αντάλαξα με το halo 3

και eχω νοικιάσει το lara croft tomb rider 70-80%

πήρα το xbox με προιπόθεση ότι θα παίζω παιχνίδια χωρίς να κολλάνε όπως πολλές φορές στο pc να παίζω σε hd και να μην κάνω αναβάθμισει κάρτας γραφικών στο pc ανα μήνα!!

σας χιλιοpleasάρω heeeeeeelp!!!!!!!!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

 

κατέβασα το UFC 2009 και έχω το εξής πρόβλημα, απλά δεν παίζει!!!

ψάχνοντας στο ιντερνετ είδα ότι ο παιχνίδι εχει κάτι το διαφορετικό (κάτι για WAVE 3)

μιλώντας με τον τύπο που μου το φλάσαρε μου είπε ότι η έκδοση Iextreme που μου είχε βάλει τότε είναι παλιά (κάτω απο 1.51) και για αυτό δεν παίζει.

Δοκίμασα με το one-shot boot 1.6 αλλα βάζοντας το δισκάκι μου λέει PLAY DVD, δοκίμασα και σε DL τα ίδια, είται με CLONECD είται με IMAGE BURN.

 

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι φταίει σε αυτό; υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω το παιχνίδι να παίζει; κάνω τίποτα λάθος στο ONE-SHOT-BURN; μήπως γίνεται να patchάρω το image αρχείο;

Edit: το samsung drive έχω

γενικά ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν περάσεις το ixtreme 1.51 ή ixtreme 1.60 τότε δεν πρόκειται να σου παίξει το παιχνίδι εκτός αν μετατρέψεις με ένα ειδικό πρόγραμμα όλα τα νέα παιχνίδια wave3 σε wave2 αλλά αυτό αν μπαίνεις xbox live είναι σαν να έχεις σίγουρο ban.

 

Αν λοιπόν δεν σε ενδιαφέρει το xbox live και δεν θελεις να ξαναφλάσαρεις το 360 σου τότε στείλε μου pm να σου πω που μπορείς να βρεις αυτό το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βγήκε το Star Ocean το rpg. Το έβαλε κανείς να το παίξει? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...Εμένα θέλει άλλες 2 ώρες και μετά εγγραφή. Είναι και 3 dvd!

 

Απο μένα εντυπώσεις αύριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βγήκε το Star Ocean το rpg. Το έβαλε κανείς να το παίξει? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...Εμένα θέλει άλλες 2 ώρες και μετά εγγραφή. Είναι και 3 dvd!

 

Απο μένα εντυπώσεις αύριο!

Λογικό είναι να έχεις ακούσει καλά λόγια αφού είναι από τους δημιουργούς του final fantasy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ασχολούμαι με το flashαρισμένο xbox μου μετά από πολούς μήνες και βλέπω πως έχουν προχωρήσει αρκετά τα πράγματα!

 

Λοιπόν η κατάσταση είναι η εξής.Το έχω φλασαρισμένο (samsung νομίζω drive) και τελευταία φορά που μπήκα στο live (πέρσυ το καλοκαίρι) έπαιζα κανονικά.

 

Με την έλευση του NXE απότι διάβασα έπεσαν αρκετά bans ε?

 

1)Εγώ έχω ακόμα το παλιό το menu με τις ''καρτέλες''.Τι να κάνω πρώτα?Upgrade το firmware του ixtreme (το οποίο γίνεται αν κατάλαβα καλά μέσα από ένα flashάκι) και μετά να μπω στο live να κατεβάσω το nxe?

 

Ή να μπώ πρώτα στο live να κάνω το update του nxe και μετά upgrade στο firmware

 

2)Υπάρχει περίπτωση να φάω ban?

3)Κάτι διάβασα πως με το hddhackr μπορείς να βάζεις όποιον σκληρό θες.Γίνεται να περνάς απευθείας εκεί τα παιχνίδια,ώστε να γλιτώνεις το γράψιμο του dvd?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...