Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι οκ δεν λέμε και σε 360 που δεν έχουν φλασαριστει ποτέ μπορεί να συμβεί και το αναφέρει και η ίδια η ms άπλα λέμε ότι αν εχεις αλλάξει το drive είναι δεδομένο ότι δεν πρόκειται να ολοκληρωθεί ποτέ το dashboard update και όχι μπορεί να μην ολοκληρωθεί.

 

Και δεν παραπληροφορήσαμε ποτέ κανέναν που είδες εσύ τη παραπληροφόρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά έχω 1 απο τα πρώτα 360, είναι banned και φοράει ixtreme 1,61 με samsung drive. Υπάρχει κάποιο fw να του βάλω και να τα παίζει όλα τα backups ακόμα και τα νέα;

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενα πόστ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Exm ρε ???? ξέρεις μια χαρά οτι το 1.9 δεν παίζει τα xgd3.

Καλύτερα να περιμένει το lt 2.0 για να είναι οκ ;)

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσεξε λίγο για ποιο drive μιλάω και μετά θα δεις ότι το lt 1.9 είναι το τελευταίο ixtreme για samsung drive(Που δεν υπάρχει lt+) θα υποστηρίζει και xgd3 παιχνιδια για τον απλούστατο λόγο ότι η ίδια η ms τα hitachi & samsung drives απλά τα αγνοεί και δεν τα άλλαξε.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πρώτον δεν με λένε φιτς και κατά δεύτερον πρόσεξε λίγο για ποιο drive μιλάω και μετά θα δεις ότι το lt 1.9 είναι το τελευταίο ixtreme για samsung drive(Που δεν υπάρχει lt+) θα υποστηρίζει και xgd3 παιχνιδια για τον απλούστατο λόγο ότι η ίδια η ms τα hitachi & samsung drives απλά τα αγνοεί και δεν τα άλλαξε.

 

Ωραίος. Δεν είχα ιδέα νόμιζα οτι παίρνει η μπάλα όλα τα drive μιας και δεν μου έχει τύχει sammy :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχετε πει, μόνο που εγώ και 2 αλλα άτομα που το πάθαμε δεν είχαμε αλλάξει drive, το μαμίσιο έχει πάνω. γιαυτό μην παραπληροφορήτε τον κόσμο όταν τα λέτε.

 

 

σωκρατη jasper εχεις ή φαλκον? υπαρχει λογος που σε ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα του Socratis_g το συνάντησα και γω σε Falcon-Benq.

Κατάφερα να ολοκληρώσω το update με την παρακάτω διαδικασία.

 

1. Άνοιγμα του Disk Tray.

2. Βγάλσιμο του ρεύματος του xbox (με ανοιχτό tray).

3. Κλείσιμο του tray μέχρι τη μέση χειροκίνητα.

4. Σύνδεση ρεύματος

και το update ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα του Socratis_g το συνάντησα και γω σε Falcon-Benq.

Κατάφερα να ολοκληρώσω το update με την παρακάτω διαδικασία.

 

1. Άνοιγμα του Disk Tray.

2. Βγάλσιμο του ρεύματος του xbox (με ανοιχτό tray).

3. Κλείσιμο του tray μέχρι τη μέση χειροκίνητα.

4. Σύνδεση ρεύματος

και το update ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Εμένα που μου βγάζει error c000-0001 αν κάνω το ίδιο υπάρχει πιθανότητα να το κάνει το update???και μετά 8α παίζει τα νέα παιχνίδια???Κάτι ακομα ξέρει κανείς πως γράφονται τα xgd3?γιατ΄τ αν δενξέρουμε δεν χρειάζεται να το στείλω για φλασαρισμα ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια βοηθεια, εχω ενα xbox με hitachi 47dj. Το ειχα φλασαρει πριν πολλά χρονια με ενα απο τα πρωτα firmware που ειχαν κυκλοφορησει πριν ακόμα απο το πρωτο κυμα ban της microsoft. Τωρα θελω να παιξω το φιφα 12 και φυσικά αναγκαστηκα να περασω το νεο update μ' αποτελεσμα να χασω το φλασαρισμα. Κοιτωντας στο http://c4evaspeaks.com/ ειδα οτι για το δικό μου drive η τελευταια εκδοση ειναι η LT+ v1.1. Η βασική μου απορια ειναι αν χρειαζεται ακομα για να κανεις το φλασαρισμα να εχεις sata καρτα της via? (τοτε την δουλεια την ειχα κανει με μια abit nfs7 που ειχε onboard τη συγκεκριμένη κάρτα αλλά τωρα η μητρική μου εχει αλλες υλοποιήσεις ). Επισης αν υπαρχει κανας προσφατος οδηγος είναι καλοδεχούμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,εγώ έχω χβοχ απο τα χριστούγεννα του 2006,δεν έχει καν hdmi.Από ότι είδα από μια φωτό στο ίντερνετ,έχω drive samsung-toshiba.

Το είχα πάει στο μαγαζί της γειτονιάς και μου το είχαν τσιπάρει,και έκτοτε έπαιζα αντίγραφα κανονικά όλα τα παιχνίδια που είχα δοκιμάσει.Για την ακρίβεια είχα δοκιμάσει ολα τα φιφα,προ,νβα2κ,batman,και κατι αλλα ψιλά..

Τώρα που δοκίμασα το φιφα12,ήθελε update,του πάτησα να κάνει αλλά δεν το ολοκληρώνει,ούτε αν το κατεβάσω το update κ παω να το περάσω με φλασάκι.σταματάει, μου βγάζει το Ε-66 error και αν το κλείσω και το ξαναανοίξω και ξαναπροσπαθησω παλι τα ιδια.Αν το κλείσω ομως και βαλω αλλο παιχνιδι πχ φιφα11 το παίζει κανονικά.

1.Πρέπει να το ξαναφλασάρω για να μπορέσω να κάνω το update για να παίξω?

2.Αν ναι,τότε πρέπει να τα κάνω όλα εξαρχής σύμφωνα με τον οδηγό εδώ στο βήμα 5??

Τότε το original firmware θα ειναι αυτό που έχει μέσα ή έχει χαθεί επειδή είναι ήδη πειραγμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια βοηθεια, εχω ενα xbox με hitachi 47dj. Το ειχα φλασαρει πριν πολλά χρονια με ενα απο τα πρωτα firmware που ειχαν κυκλοφορησει πριν ακόμα απο το πρωτο κυμα ban της microsoft. Τωρα θελω να παιξω το φιφα 12 και φυσικά αναγκαστηκα να περασω το νεο update μ' αποτελεσμα να χασω το φλασαρισμα. Κοιτωντας στο http://c4evaspeaks.com/ ειδα οτι για το δικό μου drive η τελευταια εκδοση ειναι η LT+ v1.1. Η βασική μου απορια ειναι αν χρειαζεται ακομα για να κανεις το φλασαρισμα να εχεις sata καρτα της via? (τοτε την δουλεια την ειχα κανει με μια abit nfs7 που ειχε onboard τη συγκεκριμένη κάρτα αλλά τωρα η μητρική μου εχει αλλες υλοποιήσεις ). Επισης αν υπαρχει κανας προσφατος οδηγος είναι καλοδεχούμενος.

Έχω ακριβώς την ίδια ερώτηση.

 

ΥΓ: δηλαδή δεν χρειάζεται να ξεφλασάρουμε μόνοι μας και να γυρίσουμε το drive στο μαμήσιο firmware; έχω την εντύπωση ότι παλιά ήταν must αυτό το πράγμα και αν δεν το έκανες έτρωγες μπρικάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω θα το κανω θεωρώντας οτι εχει μανησιο firmware κι ετσι αφου παρω πρωτα το backup του μετα θα το φλασαρω.

Νέα ερωτηση, σε ich8r γινεται φλασαρισμα;

 

ΑΚΥΡΟ. Τελικά καταφερα και το φλασαρα

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...