Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για Web Browsers


parsifal

Δημοσκόπηση web browsers 27/1/11-27/3/11  

416 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο Chrome είναι γρήγορος και αυτό βολεύει το laptopακι αλλά μεταξύ άλλων δεν είναι πολύ σπαστικό ότι κλείνοντας το τελευταίο tab κλείνει ο browser?!

FF στα σίγουρα για το pc, πλέον είναι πολλά τα χρόνια συνήθειας με τις άπειρες επιλογές για να με δελεάσουν μερικά δέκατα του δευτερολέπτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρεσει OPERA γιατι εχει το μαγικό ραβδάκι.

 

Τι είναι το MAXTHON ρε παιδια????

Front-end για τον IE. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία 4 χρόνια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω με Firefox 3.6.13 και περιμένω τον v4.

Google Chrome v8 παραμένει γρήγορος και εξαιρετικά ελαφρύς,αλλά συνεχίζω να μην μπορώ να συνηθίσω την έλλειψη menu bar και σταθερής status bar.

Τον Opera για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν τον έχω εγκαταστήσει ποτέ(!),ενώ σε ξένα pc τον χρησιμοποιώ ευχάριστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox 4, επειδή είδα βελτίωση στις τελευταίες beta και πιστεύω ότι αυτός θα μείνει προεπιλεγμένος στο λαπτοπ όταν βγάλει την τελική, είναι και ο μόνος με σωστό adblocking. Παράλληλα χρησιμοποιώ και τον chrome σαν προεπιλεγμένο στο νετμπουκ, αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν υποστηρίζει beforeload adblocking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που βγήκε ο Opera 11.01 και τον «ψέκασαν», θα τον δοκιμάσω και θα ψηφίσω αργότερα. Μου αρέσει που χρησιμοποιεί λίγη μνήμη, όση η σειρά 9.

Θα περιμένω και τον FF4 πριν ψηφίσω, μιας και λένε τόσοι εδώ πολύ καλά λόγια.

 

Μέχρι τότε.. Chromium!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεπουδιτσα 4 beta 10, και σε καθε ενημερωση τη φορτωνω κατευθειαν. Μεχρι τωρα δε μου εβγαλε κανενα προβλημα, οποτε πιστευω θα συνεχισω ετσι και με την ελευση της κανονικης 4.

Το μονο που με χαλαει ειναι οτι εβγαλε την απο κατω μπαρα, και με ψιλομπερδευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pournaras, νομίζω υπάρχουν mods τα οποία επαναφέρουν τη status bar εκεί που την έχουμε συνηθίσει και με τις πληροφορίες που έχουμε συνηθίσει. Δεν έχω δοκιμάσει όμως κάτι συγκεκριμένο για να σου προτείνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

~ 80% Opera, και το υπόλοιπο 20% μοιράζεται σε SRWare Iron, Firefox 3.6.13, IExplorer.

 

Χρησιμοποιώ Opera από πολύ παλιά, τότε που το κάθε Kbps δίνονταν με το σταγονόμετρο.

Ειδικά η έκδοση 6 έκανε τότε την διαφορά με την ταχύτητα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pournaras, νομίζω υπάρχουν mods τα οποία επαναφέρουν τη status bar εκεί που την έχουμε συνηθίσει και με τις πληροφορίες που έχουμε συνηθίσει. Δεν έχω δοκιμάσει όμως κάτι συγκεκριμένο για να σου προτείνω...

 

 

Αυτό είναι το πρόσθετο

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/status-4-evar/

 

εκτός ότι αν θέλεις μπορείς να επαναφέρεις την status bar όπως ήταν κάνει και κάτι που ταιριάζει πιο πολύ στον 4. Μπορεί και στην γραμμή διευθύνσεων να εμφανίζει τα links που φορτώνονται σε κάθε σελίδα εκτός από το link στο οποίο πρόκειται να κάνεις κλικ, όπως επίσης και πολλά άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...