Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για Web Browsers


parsifal

Δημοσκόπηση web browsers 27/1/11-27/3/11  

416 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο chrome δείχνει λιγότερο από την σελίδα επειδή είναι η μπάρα λήψεων ανοιχτή ...

παρακαλω. your point? :)

Το point του chris2barca δεν μπορώ να ξέρω ποιο ήταν,το δικό σου υποθέτω ότι ήταν ότι δεν υπάρχει επιλογή για κάτι άλλο πλην της download bar του Chrome η οποία είναι εξαιρετικά άβολη.

Επίσης βλέπω ότι δεν βαριέσαι να κάνεις τον Firefox customize για να κερδίσεις 5 pixels στο netbook ή να εγκαταστήσεις 55 addons για να γίνει λειτουργικός αλλά βαριέσαι να κάνεις monitoring με έναν download manager τον Chrome για να μην εμφανίζεται η download bar και να έχεις ωφέλιμα τα 10 pixels που πιάνει

 

24e2b01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ και χρόνια μονο firefox αλλα οι εξελίξεις ειναι ραγδαίες με τους browsers οποτε πλέον δοκιμάζουμε και αλλους πέρα τις αλεπούς.Επιπλέον θα ήθελα επιτέλους τον firefox και σε 64bit κάποια στιγμή επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχει και στα xp. Πήγαινε Προβολή->Εργαλειοθήκες και αποεπέλεξε το Εργαλειοθήκη Μενού.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Επεξεργασία: Η πύρινη αλόπιξ καταλαμβάνει λιγότερο χώρο στην οθόνη με δεξί κλικ, προσαρμογή, χρήση μικρών εικονιδίων.

Επεξεργασία 2: Αν εμφανίζεται και η μπάρα σελιδοδεικτών, νομίζω πιάνει τον λιγότερο χώρο (Δεν ξέρω όμως για τον ΙΕ9)

Επεξεργασία 3: Να διορθώσω αυτό που είπα ότι χρησιμοποιεί τον ένα πυρήνας του επεξεργαστή. Αυτό είχα δει με την RC. Στην τελική φαίνεται να χρησιμοποιεί και τους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους χρήστες netbook ή τους pixel savers, μπορούμε να μεταφέρουμε τους σελιδοδείκτες από την μπάρα τους σε όποια άλλη θέλουμε, πχ διευθύνσεων.

Δεξί κλικ -> Προσαρμογή, πιάνουμε έναν σελιδοδείκτη, τον τραβάμε στην επιθυμητή μπάρα και όλοι τους μεταφέρονται εκεί.

Πλέον η μπάρα σελιδοδεικτών είναι κενή και μπορούμε να την αποκρύψουμε κερδίζοντας χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είναι. Θα τρέξει μερικές ακόμη μέρες, για να δώσουμε λίγο χρόνο ακόμη στους χρήστες IE και FF να περάσουν στις νέες εκδόσεις 9 και 4 αντίστοιχα, και τότε θα κλειδώσει για να τρέξει νέο poll...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν 2-3 μέρες γύρισα στον opera απο τον chrome...

Το μόνο που του λείπει είναι τα add-ons, καθώς αυτά που υποστηρίζει είναι λίγα, αλλά σιγά σιγά θα έχει αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαπα ειναι ο οπερα αν ειναι να δουλεψεις με πολλα tabs. πανω απο 30tabs αρχιζει τις ιδιοτροπιες του με νεες σελιδες να μην ανοιγουν,να μην δουλευει το page save,να κρασαρει,κτλ.

 

για να σερφαρεις με λιγα tabs ειναι πολυ καλος παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ομως που παρολα τα bugs του ο firefox συνεχιζει ακάθεκτος να λειτουργει.ειναι φτιαγμενη για τα δυσκολα η αλεπου.

 

αυτη την στιγμη εχω 170tabs ανοιχτα στον ff4 μαζι με καμια 20αρια addons/scripts φορτωμενα.και παρολο που η αποκριση του δεν ειναι τοσο γρηγορη οσο του chrome παραμενει βραχος.απο την αλλη ο οπερα αρνειται πεισμωμενα να ανοιξει νεα tabs μολις εφτασα γυρω στα 50+.ουτε γαιδουρι να ηταν. :D

 

αλλα δεν χρειαζεται να βασιστεις στον λογο μου.ανοιξε απο 170tabs στον firefox και στον οπερα και πεσμου εντυπωσεις.περιμενω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να βάλω αυτό -> :P ,για να μην υπάρξει παραξήγηση το διευκρινίζω.

Θα δοκιμάσω αυτό που είπες αλλά μη μου τα γυρνάς μετά στο μόνο το δικό σου pc το κάνει όπως την άλλη φορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...