Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για Web Browsers


parsifal

Δημοσκόπηση web browsers 27/1/11-27/3/11  

416 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν ψήφισα firefox και χαίρομαι που είναι ακόμα πρώτος... δεν το περίμενα είναι η αλήθεια!

Πριν λίγο καιρό είχα αλλάξει σε chrome, δεν λεω πολύ πιο γρηγορος και ανοιγει στο τσακ μπαμ (για το πισι μου ειναι θαυμα αυτό :P), αλλά δεν άντεξα άλλο χωρις τα προσθετα του μοζιλα, είναι και το θέμα του privacy και ξανα γύρισα στην αλεπού!

Δοκίμασα και το Οπερα. Στην αρχή ήμουν αρκετά ικανοποιημένος αλλά μετά αρχισε ένα ένα τα σπαστικά του. Δεν μου άνοιγε pdf στο scribd και στα comments στο youtube οπως κυριως και στα εισερχόμενα κολλούσε αφάνταστα.

Το σαφάρι γιατί έτσι? Ούτε μια ψήφος? κριμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε windows xp χρησημοποιώ τον firefox 3.6.x και καμιά φορά την τελευτέα beta ή nightly.

Σε debian squeeze χρησημοποιώ chromium 6 γιατί μου παρουσιάζει κάποια παράξενα προβλήματα ο firefox/iceweasel.

Ψήφησα firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Chrome, με έχει βολέψει με την ταχύτητά του, και ενώ στην αρχή δεν με ικανοποιούσαν τα λιγοστά πρόσθετά του, τελευταία νομίζω ξεπέρασε τον firefox, οπότε έχω βολευτεί και δεν σκοπεύω να τον αφήσω για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox, 3.6.13, περιμένοντας την έκδοση 4... έχω εγκατεστημένο και τον chrome τον οποίο χρησιμοποιώ περισσότερο δοκιμαστικά... Ίσως στο τέλος να με πείσει για πλήρη μετάβαση αλλά προς το παρόν με χαλάει ο τρόπος που διαχειρίζεται τα αρχεία pdf τα οποία χρησιμοποιώ αρκετά και για δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...