Προς το περιεχόμενο

Παπασωτηριου


Genatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλικάρια, βλέπω ότι πολλοί παραγγείλατε ps3 και εξτρά χειριστήριο αν κατάλαβα καλά. Στείλτε κάποιος το link, γιατί δεν κατάφερα να το βρω στο site (κονσόλα έχω ήδη, οπότε κανά 2 χειριστήρια σε καλή τιμή θα ήταν ταμάμ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω λεω οτι το παθημα θα τους γινει μαθημα

 

edit ακυρο

 

http://www.papasotiriou.gr/help01.asp

 

"Το Ηλεκτρονικό Βιβλιοπωλείο ελέγχει, αλλά δεν ευθύνεται για την τυχόν ανατίμηση των ειδών του από την πλευρά των εκδοτών- προμηθευτών του, καθώς και για τυχόν λάθη πληκτρολόγησης τιμών ή άλλων στοιχείων των προϊόντων του."

 

 

 

Παλικάρια, βλέπω ότι πολλοί παραγγείλατε ps3 και εξτρά χειριστήριο αν κατάλαβα καλά. Στείλτε κάποιος το link, γιατί δεν κατάφερα να το βρω στο site (κονσόλα έχω ήδη, οπότε κανά 2 χειριστήρια σε καλή τιμή θα ήταν ταμάμ)...

 

 

http://www.papasotir....asp?deid=40903

 

 

προσοχη ειναι ενσυρματο χωρις ps button και μαλλον οχι τοσο ακριβες οσο το μαμα

 

η τιμη παντως ειναι σκοτωμα

 

http://www.skroutz.g...ase=chillstream

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παραλάβω την παραγγελία μου:

1.θα κάνω το τραπέζι στον τόπικ στάρτερ( και το κρεβάτι αν θέλει).

2.θα με χαστουκίσω που δεν πήρα 5 ps3.

3.θα εκτυπώσω όλο το παρόν θέμα και θα το κάνω κορνίζα στο game room μου.

4.θα πετάξω το fat στα σκουπίδια.

5.θα στείλω mail με φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς και τίτλο "ξυπνήστε επιτέλους μ@λ@κες" σε όλα τα eshop που με έχουν πικράνει.

 

Όλα αυτά αν....

 

Πρόβλεψη μου είναι ότι θα παραλάβουμε όλοι τα 3.

Στο κάτω-κάτω συνηθισμένοι είμαστε, προσωπικά δε θα μου κοστίσει παρά άλλο ένα Χ στην μαύρη λίστα μου.

 

πότε βγαζεις σκουπιδια; ώρα/ημερα/λεπτοπ/τοποθεσία Plz! B)

Άντε να τον δουμε κ τον κ Παπασωτηρίου... Το getit μεχρι ωρας καλα μας (μου) τα εχει πει, οι υπολοιποι εκαναν πολλα χαζά, αυτός τι να λεει αραγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερώτηση, αύριο λέω να περασω από ενα καταστημα Παπασωτηρίου να δω αν γινεται να παραγγειλω κάτι παιχνίδια και να τα παραλαβω απο εκεί...Προκειμένου όμως να χάσω την προσφορά λέω να τα παραγγειλω σήμερα μέσω ίντερνετ...Αυτο που δεν ξέρω ειναι αν γινεται μετα να ακυρωσω αυτη την παραγγελία;;;Επίσης θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει τι παιζει με την αποστολή μέσω courier (για παράδειγμα επικοινωνουν με τον πελάτη πριν την παραδοση της παραγγελίας για να ενημερωσουν για ωρα και ημερομηνία παράδοσης ή εμφανιζεται έτσι και πρέπει να περιμενεις σπίτι πότε θα σου έρθει ο courier ??? ) Sorry αν σας κούρασα αλλα πρωτη φορά παραγγελνω έτσι και εχω μια σχετικη ανασφαλεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν ξέρω ειναι αν γινεται μετα να ακυρωσω αυτη την παραγγελία;;;Επίσης θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει τι παιζει με την αποστολή μέσω courier (για παράδειγμα επικοινωνουν με τον πελάτη πριν την παραδοση της παραγγελίας για να ενημερωσουν για ωρα και ημερομηνία παράδοσης ή εμφανιζεται έτσι και πρέπει να περιμενεις σπίτι πότε θα σου έρθει ο courier ??? )

 

Την ακυρώνεις αν θες. Καλό είναι να προλάβεις να την ακυρώσεις πριν τη στείλουν στον courier. Αλλά δικαίωμα σου είναι ακόμα και να μην παραλάβεις όταν έρθει σπίτι.

Ο papasotiriou στέλνει mail αν θυμάμαι καλά και σου λέει πως η παραγγελία ετοιμάστηκε, οπότε την επόμενη την περιμένεις στις ώρες που δήλωσες. Έχει επιλογή ώρών για να σε βρει ο courier.

Αλλιώς μπορείς να παρακολουθείς την εξέλιξη της παραγγελίας σου από το site.

Και τηλέφωνο να τους πάρεις θα σου πούνε.

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ακυρώνεις αν θες. Καλό είναι να προλάβεις να την ακυρώσεις πριν τη στείλουν στον courier. Αλλά δικαίωμα σου είναι ακόμα και να μην παραλάβεις όταν έρθει σπίτι.

Ο papasotiriou στέλνει mail αν θυμάμαι καλά και σου λέει πως η παραγγελία ετοιμάστηκε, οπότε την επόμενη την περιμένεις στις ώρες που δήλωσες. Έχει επιλογή ώρών για να σε βρει ο courier.

Αλλιώς μπορείς να παρακολουθείς την εξέλιξη της παραγγελίας σου από το site.

Και τηλέφωνο να τους πάρεις θα σου πούνε.

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι τίποτα.

Οκ φίλε μου ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chillstream το βγαζουν λιγο μαπα αλλα για 5 ευρω..

 

http://reviews.cnet.com/game-accessories/logitech-chillstream-controller-ps3/4505-10110_7-32157708.html

 

επισης προσεξατε οτι γραφει killzone και οχι killzone 2 που ειναι κανονικά το πακέτο.

 

βάζω ενα και εγω αλλα το βλεπω χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι ηττοπαθεια ειναι αυτη που διαβαζω απο τους περισσοτερους;

 

Απο οτι εχω δει τα 250αρια δεν πολυκυκλοφορουν πλεον, ειναι μοντελα του 2009 σχεδον ολα, ελαχιστα αρχες του 2010.

Αν προσεξετε τους κωδικους στον Κωτσοβολο πχ που τα εχει ολα, το 250 της προσφορας του Παπασωτηριου με τα δυο παιχνιδια εχει κωδικο 90χχχ ενω το 320 εχει κωδικο 96χχχ και ειναι και 10 ευρω φτηνοτερο απο την παλαιομενη/υπερτιμημενη τιμη του 250. Ακομα και το 160gb ειναι νεο μοντελο με κωδικο 95965.

Φαινεται λοιπον οτι η τιμη που εχει μεινει στα μαγαζια ειναι ψηλα λογο παλαιοτητας και αν παιζει και κινηση ξεστοκαρισματος αφου ειναι 2 χρονων σχεδον μοντελο μια χαρα "λογικη" τιμη ειναι τα 200 ευρω.

Μην ξεχνατε οτι πριν 1 μηνα ειχε το καρφουρ προσφορα το νεοτατο 320 με move στα 279, επισης το 320gb με uncharted 2 & dirt παλι στα 279 κλπ. (http://www.insomnia....ost__p__3755509) Επισης το 320 με GT5 στα 287. http://www.insomnia.gr/topic/391838-20-%ce%b5%ce%ba%cf%80%cf%84%cf%89%cf%83%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%b1-carrefour-%cf%83%ce%b5-%ce%bf%ce%bb%ce%b5%cf%82-%cf%84%ce%b9%cf%82-%ce%ba%ce%bf%ce%bd%cf%83%ce%bf%ce%bb%ce%b5%cf%82/page__view__findpost__p__3755735

 

Περιμενω να παραλαβω, αν οχι υπαρχουν οι γνωστες διαδικασιες και το να λεμε "ελα μωρε δεν θα παρουμε/παρετε τιποτα" δεν προσφερει ουτε στο φορουμ ουτε σε οσους εχουμε παραγγειλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω η οροι με τους οποιους πουλάει ο παπασωτηρίου ειναι γραμμενοι στο σαιτ. με το να κανεις συμβαση μαζι του εστω και εξ αποστάσεως σημαινει οτι αποδεχεσαι αυτους τους όρους.εγω παντως που εστειλα ενα εμαιλ στο ΙΝΚΑ και ζητησα να μου στειλουν την νομοθεσια σε ενα προβλημα που ειχα με το πλαισιο ακομα περιμένω οποτε οι καταγγελιές δεν ειναι απαραίτητα αποτρεπτικός παράγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

νομιζω η οροι με τους οποιους πουλάει ο παπασωτηρίου ειναι γραμμενοι στο σαιτ. με το να κανεις συμβαση μαζι του εστω και εξ αποστάσεως σημαινει οτι αποδεχεσαι αυτους τους όρους.εγω παντως που εστειλα ενα εμαιλ στο ΙΝΚΑ και ζητησα να μου στειλουν την νομοθεσια σε ενα προβλημα που ειχα με το πλαισιο ακομα περιμένω οποτε οι καταγγελιές δεν ειναι απαραίτητα αποτρεπτικός παράγοντας.

Αυτα ειναι πολλα χρονια γνωστα στους παροικουντες και δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει τωρα να τα αναφερεις...

Στο σαιτ δηλαδη του πλαισιου που εδωσε τους 500gb 2.5'' 19.99€ σε εκατονταδες ισως ατομα δεν τα εγραφε; Στο σαιτ του getitnow που εδωσε καμια 100στη κοματια 23αρες TV/mpeg4 philips 115€ δεν τα εγραφε; Και μαλιστα σε αυτες τις δυο περιπτωσεις οι τιμες ηταν πολυ πιο απιστευτες απο ο,τι στο ps3 εδω. Η καταστροφη της εικονας ενος μαγαζιου δεν στοιχιζει 500-1000-5000 ευρω και ειναι το πρωτο που σκεφτονται, ειδικα σε μια περιοδο κρισης.

 

Τιποτα αλλο απο μενα, τα "χρησιμα" ποστ δυστυχως ειναι πλεον στο θεμα 1 στα 10. Δεν εχει νοημα να το λερωνουμε αλλο. wink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να κάνουμε λιγο υπομονη και μετα να κρινουμε μιας και τα συγκεκριμένα καταστήματα δεν θεωρούνται αναξιόπιστα... Εγώ χτύπησα 3 games και το chillstream και αναμενω...Γινεται όταν τα τερματίσω να παω στα public να τα πουλησω;;; Αμα γίνεται αυτό λογικα θα μου τα παρουν πανω-κάτω στην τιμή που τα πήρα αφού αυτη τη στιγμή στην αγορα εχουν 4 φορες πανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω να παραλαβω, αν οχι υπαρχουν οι γνωστες διαδικασιες και το να λεμε "ελα μωρε δεν θα παρουμε/παρετε τιποτα" δεν προσφερει ουτε στο φορουμ ουτε σε οσους εχουμε παραγγειλει.

 

μαζι σου. Θα παρω αυριο το πρωι τηλ για να συγχωνευσω τις 2 παραγγελίες και να προσθεσω το χειριστηριο με 5 ευρω B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι πολλα χρονια γνωστα στους παροικουντες και δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει τωρα να τα αναφερεις...

Στο σαιτ δηλαδη του πλαισιου που εδωσε τους 500gb 2.5'' 19.99€ σε εκατονταδες ισως ατομα δεν τα εγραφε; Στο σαιτ του getitnow που εδωσε καμια 100στη κοματια 23αρες philips 115€ δεν τα εγραφε; Και μαλιστα σε αυτες τις δυο περιπτωσεις οι τιμες ηταν πολυ πιο απιστευτες απο ο,τι στο ps3 εδω. Η καταστροφη της εικονας ενος μαγαζιου δεν στοιχιζει 500-1000-5000 ευρω και ειναι το πρωτο που σκεφτονται, ειδικα σε μια περιοδο κρισης.

 

Τιποτα αλλο απο μενα, τα "χρησιμα" ποστ δυστυχως ειναι πλεον στο θεμα 1 στα 10. Δεν εχει νοημα να το λερωνουμε αλλο. wink.gif

Θα συμφωνήσω απολυτα μαζί σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ηττοπαθεια ειναι αυτη που διαβαζω απο τους περισσοτερους;

 

Απο οτι εχω δει τα 250αρια δεν πολυκυκλοφορουν πλεον, ειναι μοντελα του 2009 σχεδον ολα, ελαχιστα αρχες του 2010.

Αν προσεξετε τους κωδικους στον Κωτσοβολο πχ που τα εχει ολα, το 250 της προσφορας του Παπασωτηριου με τα δυο παιχνιδια εχει κωδικο 90χχχ ενω το 320 εχει κωδικο 96χχχ και ειναι και 10 ευρω φτηνοτερο απο την παλαιομενη/υπερτιμημενη τιμη του 250. Ακομα και το 160gb ειναι νεο μοντελο με κωδικο 95965.

Φαινεται λοιπον οτι η τιμη που εχει μεινει στα μαγαζια ειναι ψηλα λογο παλαιοτητας και αν παιζει και κινηση ξεστοκαρισματος αφου ειναι 2 χρονων σχεδον μοντελο μια χαρα "λογικη" τιμη ειναι τα 200 ευρω.

Μην ξεχνατε οτι πριν 1 μηνα ειχε το καρφουρ προσφορα το νεοτατο 320 με move στα 279, επισης το 320gb με uncharted 2 & dirt παλι στα 279 κλπ. (http://www.insomnia....ost__p__3755509)

 

Περιμενω να παραλαβω, αν οχι υπαρχουν οι γνωστες διαδικασιες και το να λεμε "ελα μωρε δεν θα παρουμε/παρετε τιποτα" δεν προσφερει ουτε στο φορουμ ουτε σε οσους εχουμε παραγγειλει.

 

Έτσι ακριβώς. Το 250άρι είναι παλιό μοντέλο το είχα πάρει πέρυσι πρίν τις γιορτές (δεκ. 09).

Οι τιμές στα games της προσφοράς είναι -5€ απο τις πρόσφατες τιμές του Γερμανού οπότε δεν βρίσκω το λόγο να μην είναι αληθινές. (Αναφέρομαι στα games που κοστίζουν 10 ευρώ).

Aκόμα και το καινούργιο assasins creed brotherhood (το οποίο κοστίζει 35€ στο εν λόγω site), έχει πέσει η τιμή του ήδη στα 44€ (skroutz)

Επίσης οι τιμές των περιφερειακών (χειριστήρια κονσολών στα 5€ και 10€) είναι και αυτές όντως πολύ χαμηλές σε κάθε περίπτωση (φθηνότερη τιμή στο skroutz 20€ για ενσύρματο xbox360 controller), αλλά μπορεί να οφείλεται σε μεγάλο στόκ που πιθανόν να έχουν στις αποθήκες τους ή κάποια συμφωνία που έχουν κάνει με τον προμηθευτή. what ever, δεν μας ενδιαφέρει.

Να πώ επίσης ότι όλα τα items αναφέρονται ώς διαθέσιμα με παράδοση σε 1-3 μέρες και όχι κατόπιν παραγγελίας.

(Yπάρχει αναλυτικός πίνακας διαθεσιμότητας στην σελίδα που εξηγεί κάθε μια απο τις περιπτώσεις αναλυτικά).

Σαφώς και πρόκειται για γενναία κίνηση έκπτωσης και μπράβο τους γιαυτό, (όπως θα έπρεπε βέβαια να γίνεται και στους υπόλοιπους αυτή την περίοδο), οπότε μην κρίνουμε πρίν δούμε τι θα γίνει στο τέλος.

(Υπενθυμίζω την περίπτωση της Phillips 23IT στο getitnow για όσους το ξέχασαν). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου για την ενημέρωση της πολύ καλής προσφοράς. Πάλι σε έξοδα μπήκαμε ή καλύτερα μάλλον θα μπούμε. Έχω και εγώ μια διαίσθηση ότι όπως το Getitnow με την καταπληκτική οθόνη που πήρα και το Plaisio που για μια φορά ξηγήθηκε καλά με το δίσκο 2,5, έτσι και τώρα θα το πάρουμε το PS3. Οι λόγοι απλοί. Όπως λέει ο φίλος Matrixxx οι προσφορά είναι πιο λογική από τις άλλες 2 και επιπλέον είναι σε αρκετά παιχνίδια, επίσης και αξεσουάρ κονσολών οπότε μάλλον δεν είναι λάθος. Τι στο καλό λάθος κάνανε σε όλα;

 

Θέλω να πιστεύω πως τα μαγαζιά, γνωρίζοντας και τα forums που μας ενημερώνουν για τις προσφορές, θέλουν να εκμεταλευτούν αυτό προς όφελός τους. Για παράδειγμα μια διαφήμιση στη τηλεόραση, στο ραδιόφωνο ή σε έντυπο υλικό στοιχίζει αρκετά. Ενώ αν δώσουν κάποια κομμάτια σε τιμές αν όχι κόστους, έστω να μπαίνουν 20-30 ευρώ μέσα, τους βγαίνει μια πάμφτηνη διαφήμιση με κόσμο πολύ ευχαριστημένο που θα τους ξαναπροτιμήσει. Παρόμοια είχα γράψει, για όποιον θυμάται ή μπορεί να βρει και τότε για τη προσφορά του Getitnow. Αποδείχθηκε ότι το χειρίστηκαν τότε άψογα και είδατε πόσο καλά λόγια ακούγονται από τότε για το Getitnow, έστω και λάθος να ήταν. Αλλά μάλλον θεωρώ ότι ήταν στα πλαίσια πανέξυπνων τεχνικών μάρκετινγκ που οφελούν τον καταναλωτή. Το Πλαίσιο την έχει δει αλλιώς με αυτά που κάνει τελευταία και θα έλεγα πως εφαρμόζει ιλίθιες πρακτικές μαρκετινγκ που προφανώς πιάνουν σε ορισμένους, αλλά και από την άλλη η αρνητική διαφήμιση είναι διαφήμιση.

 

Τελσπάντων θα δείξει, μακάρι να το πάρουμε το PS3. Επίσης εγώ δεν ασχολούμαι πολύ με gaming αλλά τσίμπησα από τη χαμηλή τιμή και είπα να δω τι λέει το PS3, ένα ακόμη έξυπνο της τεχνικής που εφαρμόζουν να σε κάνουν να ψωνίζεις πράγματα που δεν είχες σκοπό και δεν θα σε είχαν πελάτη μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...