Προς το περιεχόμενο

[INFO] ARCH Linux: Απόψεις, Ερωτήσεις, Σχόλια


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει αναφερθει και εδω https://bugs.archlinux.org/task/41985, εκανα και εκει εκκληση για update

 

αρχιζω και εκνευριζομαι.

 

πρεπει να βαλω μεσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα εκανε το αναποδο, δηλαδη σε ασπρο (ανοιχτοχρωμο) πανελ εβγαζε μαυρο φοντο γυρω απο το εικονιδιο. Και μαντεψε απο τι ειναι... Απο την ενημερωση της gtk2!

Μετα απο 2-3 updates εστρωσε αλλα σε μερικα το κανει ακομα, πχ στο owncloud client.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

openbox + lxde

Εκεί που έβλεπα ένα βίντεο στο youtube, πατώντας κατά λάθος ένα πλήκτρο και κάνοντας κλικ (ή κουνώντας και την ροδέλα; ή ένα περίεργο συνδυασμό που δεν κατάλαβα) πετάχτηκε ξαφνικά ένα παράθυρο απ' το πουθενά και άρχισε ο wm να αλλάζει ανάμεσα στα virtual desktops σαν τρελός. :blink: :blink: :blink:

Πάτησα escape, σταμάτησε να αλλάζει desktops και είχε εμφανιστεί ένα παράθυρο που με ρωτούσε αν θέλω να διαγράψω το panel ή όχι. Πάτησα όχι και από τότε η οθόνη μου έχει ένα κενό αριστερά:

post-236139-0-88075100-1417202011_thumb.png

To panel είναι τοποθετημένο σωστά παρ' όλα αυτά.
Έκανα reboot, δεν διορθώθηκε. Έψαξα τις ρυθμίσεις του openbox και του panel και δεν βρήκα και σχετικό.

Καμιά ιδέα; :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ασπρο δεξι κλικ κανει? αν ναι, delete this panel.

 

νεο αδειο panel εφτιαξες μαλλον.

Αυτό ήταν! Δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου.

 

Αλλά αυτό με την συνεχόμενη γρήγορη εναλλαγή desktops με χάζεψε, υπάρχει κάποιο default shortcut; Το χω πάθει άλλη μια φορά χωρίς να καταλάβω πως πάλι και χωρίς side-effects τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν! Δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου.

Δεν είναι τίποτα. Το Desktop φταίει μάλλον. Που να πάει το μυαλό σου όταν βλέπεις συνεχώς μπροστά σου τέτοια....ακουστικά; :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...