Προς το περιεχόμενο

Dark Souls [PS3][Xbox 360]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο που με νευριάζει ειναι πως οταν κάνεις invade συνεχώς πέφτεις σε lvl 500+ ξερω γω και ας εισαι lvl 25.

 

προσπαθώ να πάρω το ring of fog τώρα και πέφτω σε κάτι τρελους παίχτες που μονο wtf μπορώ να πω.. δηλαδή κάποιος που δεν χρησιμοποίησε το glitch για souls δεν έχει καμία τύχη .

 

τώρα μόλις με έκανε summon σε ενα κόσμο με 2 άτομα και τα δύο endgame gear.

 

...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια λεω να το ξεκινησω και εγω το game.

Απορια που εχω ειναι στην επιλογη χαρακτηρα. Στην αρχη αν επιλεξω thief, θα εχει stealth στοιχεια; Οπως το skyrim? Σαν gift τι να επιλεξω;

Επισης εχει μεγαλη σημασια πως θα ξεκινησω, η ο χαρακτηρας αναβαθμιζεται στην πορεια οπως θελω εγω;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ότι και να ξεκινήσεις το εξελίσσεις όπως θέλεις,

ξεκίνα ένα χαρακτήρα και παίξε λίγες ώρες για να δεις πως είναι το παιχνίδι,

και μετά ξεκινάς πάλι από την αρχή αφού καταλάβεις τα stats και τα mechanics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως δεν μετανιώνω που ξεκίνησα νεο char γιατι το άλλο ειχα κάνει μ...κια και δεν είχα πάρει το eye orb απο darkwraith και μπορώ να χορτάσω pvp.

 

επίσης γλύτωσα και την soulkeeper του firelink αυτη την φορά :devil:

 

i love this game :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθηστε με να ψηθω λιγο παραπανω απ'οτι ειμαι ηδη ψημενος να παω να το αγορασω.

 

Μερικες ερωτησουλες λοιπον.

 

1) Κοσμο φανταζομαι εχει ακομα. Εχει βγει εδω και κατι μηνες, αλλα μεχρι να βγει το επομενο θα βρισκω ατομα για να το ευχαριστηθω?

2) Χρειαζεται οπωσδηποτε συνδεση για να παιζω? Μπορω να παιξω ας πουμε offline αμα θελω?

3) Εξηγηστε μου λιγο τι ειναι αυτα τα φαντασματα που βλεπω σε διαφορα "lets play". Κοκκινα, μπλε και ασπρα, ποια η διαφορα τους?

4) Εχει co-op? Αν καταλαβα καλα εχει, αλλα ειναι γεματο bugs?

5) Main story? Τερματιζεις και μετα μπορεις να συνεχισεις μονο με pvp?

6) Μπορω να ασχοληθω απο ενα σημειο και μετα μονο με pvp?

7) O thief εχει καθολου stealth? Γενικοτερα ειναι viable σαν επιλογη στο pvp?

8) Εξηγηστε λιγο τα pvp mechanics του παιχνιδιου αν δεν βαριεστε. Τι κερδιζω ας πουμε αν σκοτωσω καποιον αλλο παιχτη ή τι χανω αμα με σκοτωσουν.

Μπορουν να ερθουν στα καλα καθουμενα εκει που παιζω και να μου επιτεθουν?

 

Ξερω, σας επρηξα, αλλα μετραει πιο πολυ η γνωμη σας παρα καποιου αρθρου που θα εβρισκα στο ιντερνετ, κυριως επειδη παρακολουθωντας ενα forum, καταλαβαινεις τι ρολο βαραει το καθε μελος, και κατα ποσο οι προτιμησεις και οι γνωμες του, συμβαδιζουν με τις δικιες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθηστε με να ψηθω λιγο παραπανω απ'οτι ειμαι ηδη ψημενος να παω να το αγορασω.

 

Μερικες ερωτησουλες λοιπον.

 

1) Κοσμο φανταζομαι εχει ακομα. Εχει βγει εδω και κατι μηνες, αλλα μεχρι να βγει το επομενο θα βρισκω ατομα για να το ευχαριστηθω?

2) Χρειαζεται οπωσδηποτε συνδεση για να παιζω? Μπορω να παιξω ας πουμε offline αμα θελω?

3) Εξηγηστε μου λιγο τι ειναι αυτα τα φαντασματα που βλεπω σε διαφορα "lets play". Κοκκινα, μπλε και ασπρα, ποια η διαφορα τους?

4) Εχει co-op? Αν καταλαβα καλα εχει, αλλα ειναι γεματο bugs?

5) Main story? Τερματιζεις και μετα μπορεις να συνεχισεις μονο με pvp?

6) Μπορω να ασχοληθω απο ενα σημειο και μετα μονο με pvp?

7) O thief εχει καθολου stealth? Γενικοτερα ειναι viable σαν επιλογη στο pvp?

8) Εξηγηστε λιγο τα pvp mechanics του παιχνιδιου αν δεν βαριεστε. Τι κερδιζω ας πουμε αν σκοτωσω καποιον αλλο παιχτη ή τι χανω αμα με σκοτωσουν.

Μπορουν να ερθουν στα καλα καθουμενα εκει που παιζω και να μου επιτεθουν?

 

Ξερω, σας επρηξα, αλλα μετραει πιο πολυ η γνωμη σας παρα καποιου αρθρου που θα εβρισκα στο ιντερνετ, κυριως επειδη παρακολουθωντας ενα forum, καταλαβαινεις τι ρολο βαραει το καθε μελος, και κατα ποσο οι προτιμησεις και οι γνωμες του, συμβαδιζουν με τις δικιες σου.

 

 

1)κόσμο έχει, απλά το matchmaking του είναι άσχημο...μπορείς να βρεις πολλά άτομα να κάνεις summon μπορεί και για ώρα να μην βρίσκεις

 

2)ναι μπορείς να παίζεις offline

 

3)κόκκινο είναι κάποιος άλλος παίκτης που έχει κάνει invade στον κόσμο σου με σκοπό να σε τεντώσει...μπλε είναι οι παίκτες που έχεις κάνει summon για να σε βοηθήσουν...άσπρα είναι απλά κάποιοι παίκτες που παίζουν ταυτόχρονα με εσένα και είναι στην ίδια περιοχή μαζί σου, οπότε στους εμφανίζει για λίγο και τους βλέπεις (αυτό μπορεί να σε βοηθήσει αφού πολλές φορές σου αποκαλύπτουν κινδύνους που υπάρχουν μπροστά σου, βλέποντας πχ κάποιον να τις "μαζεύει" ενώ περνάει από μια στροφή μπροστά σου)

 

4)έχει co-op...bugs δεν υπάρχουν από την στιγμή που θα μπουν αλλά το πρόβλημα παρουσιάζεται καμία φορά στο "summoning"...απλά πλέον δεν μπορείς να "κανονίσεις" να παίξεις με κάποιον γνωστό σου όπως έκανες στο Demon's Souls

 

5)έχει main story Και μάλιστα αρκετά καλό...ναι συνεχίζεις μετά αν θες με PvP

 

6)το ίδιο με το πάνω

 

7)δεν έχει stealth αν εννοείς να εξαφανίζεται και να μην σε βλέπει ο άλλος...έχει backstab bonus που έχουν όμως και τα άλλα classes...όχι δεν είναι καθόλου viable class ούτε για το story ούτε για το pvp

 

8)μπορεί να σου την πέσει κάποιος μόνο αν είσαι σε human μορφή, αν είσαι ghost δεν γίνεται...βασικά αν θυμάμαι καλά, σαν red phantom κερδίζεις τα souls του άλλου ενώ χάνεις τα δικά σου..αν σκοτώσεις εσύ κάποιο red phantom κερδίζεις κάποια souls, ενώ αν σε σκοτώσει δεν χάνεις τπτ...ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος ή έχει αλλάξει κάτι...επιπλέον υπάρχει η πιθανότητα να σου κάνει κάποιος damage το armor σου και να θες repair (αν έχει συγκεκριμένο skill ή όπλο, δεν θυμάμαι ακριβώς)...πάντως το παιχνίδι δεν με τράβηξε τόσο στο pvp κομμάτι του όπως έγινε με το πρώτο της σειράς, αφού είναι απίστευτα unbalanced χώρια που όλοι έκαναν exploit το bug με τα infinite souls (δεν μπήκα στην διαδικασία) και είναι υπερτούμπανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

πρωτο trophy 18-11-2011 και το παιχνιδι το τελειωσα την προηγουμενη εβδομαδα....μονο 3 χρονια αργοτερα :)το ιδιο ειχα παθει και με το demon's...

παμε για το 2 τωρα και καλο 2018

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...