Προς το περιεχόμενο

Dark Souls [PS3][Xbox 360]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι δεν θυμασαι δεν παει να πει οτι δεν υπαρχουν ή οτι και να εγιναν τα πηρες και χαμπαρι. Το demon souls ειχε παρα πολυ λιγα bugs και ατελειες, καμια σχεση με το dark souls. Εγω απο την αλλη εχω φαει στη μαπα απειρα bugs και balance προβληματα.

 

Ηθελα να μπω στο hunters covenant και μπηκα, ελα ομως που το AI πηγε και εριξε εναν "δικο μας" στον γκρεμο με αποτελεσμα να γινω εγω προδοτης στην covenant. Πηγα να μπω στους Gravelords, παλι τα ιδια, δεν σου δινει rewards το μεγαλο αφεντικο οταν ανεβαζεις το level σου σε αυτην. Ειχα ορισμενα "κολληματα" και conflicts χαρακτηρων οι οποιοι δεν μπορουσαν να κανουν trigger τις "ιστοριες" τους και απλα καθοντουσαν σε ενα μονο σημειο χωρις να συμβαινει τιποτα. Προβληματα απο λαθος stats να επηρεαζουν λαθος παραμετρους (οπως το dexterity που πρεπει να ανεβαζεις για casting speed αντι για intelligence ή attunement ή αλλο casting stat) και πολλα, ΠΑΡΑ πολλα ακομα. Μην κανω τον κοπο να μιλησω για το lag στο PvP και τα exploits ε?

 

Οπως ειπα το οτι δεν παρατηρησες -εσυ- κανενα προβλημα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε συ, δεν ειναι γνωμη μου για να υπερβαλω. Ειναι καταγεγραμμενα στο official dark souls site ως bugs "to be fixed/ looked at". Ειδικα τα bugs για covenants/ PvP ειναι περα για περα ενοχλητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μιλαμε για παιχνιδι που το PvP ειναι ενα απο τα βασικα και κυρια μερη του. Δεν ειναι οτι καλυτερο ξερεις να αντιμετωπιζεις ninja super heavy armor μαλακες οι οποιοι εκμεταλευονται το poise και το lag για να σε σπαμαρουν με lagstabs. Εκτος απο το γεγονος οτι πραγματικα οι super heavy armor εχουν ΤΡΕΛΟ προβαδισμα σε σχεση με ολους τους αλλους δεν βοηθαει καθολου παικτες σαν εμενα που ειμαι κατα 90% sorcerer και δεν με βοηθαει καθολου που πρεπει να επενδυω σε ασχετα stats με εμενα (dexterity) προκειμενου να αυξησω την ταχυτητα του casting μου.

 

Οριστε και παραδειγματα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GgVR9Jg4K2k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αυτό το unbalanced μεταξύ μάγων και melee μου είχε κακοφανεί από την αρχή, γενικά υποστήριζε το παιχνίδι classes όπως warrior ή knights

 

από bug δε, μακράν το πιο bugged παιχνίδι που συνάντησα προσωπικά σε κονσόλες σε αυτήν την γενιά...το σκηνικό που λέει ο Ikaruga με το NPC που πέφτει από τον γκρεμό και αντιμετωπίζεσαι σαν traitor ήταν από τα πιο γνωστά...το δε PvP όντως full exploits και cheats, κρίμα που δεν έμοιασε στον προκάτοχο του

 

να υποθέσω πως ακόμα δεν έκαναν τπτ για το online που δεν μπορούσες να βρεθείς με κάποιον για co-op όπως γινόταν στο Demons Souls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα υπολογιζεις, ακομα δεν μπορεις, 9 στα 10 summons κανουν fail. Μονο invasions και summon απο covenant πιανουν. Ημουν χτες βραδυ στο dark root οπου πολεμουσα σαν hunter και τα μισα τουλαχιστον summon εριχναν fail τοσο στους αντιπαλους οσο και σε εμενα.

 

Το σκηνικο με το heavy armor εχει παραγινει εξ αιτιας 1 item. Darkwood grain ring που σε μετατρεπει σε ninja αν εχεις κατω απο 50% equip burdain. Οι περισσοτεροι απλα κανουν equip το havels ring (+ 50 περιπου στο equip burdain) και μαζι με το δαχτυλιδι ninja φορανε και armor πολυ ισχυροτερες (μετα απο enchant) απο Havels armor και παει λεγοντας. Ακομα και με super heavy οπλα αν ο αλλος εχει 100+ poise δεν παιζει να φαει stagger ουτε για αστειο, απλα θα τη φαει στη μαπα και θα ερθει να σου ριξει backstab απο μπροστα.

 

Στο ιδιο μερος χτες πολεμουσα εναν τυπο με full Ornstein set και dragon spear (two handed) ο οποιος ηταν σαφως πολυ μεγαλυτερο level απο εμενα. Εχω σχεδον 500 attack power με την uchigatana μου και του εκανα 37 damage (!!!) με το two handed R2 attack μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ αν και απο οτι βλεπω παιζει να ειμαι αυτος που παιζει το παιχνιδι ποιο πολυ απο ολους εδω μεσα (μπορει και να κανω λαθος) αν ειναι καλυτερα να ξεκινησω νεο χαρακτηρα και να τον ανεβασω απο την αρχη σαν τερατουργημα με heavy armor και λοιπα ή αν ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησω τον mage μου και σιγα σιγα να τον φτιαξω αναλογα ετσι ωστε να χρησιμοποιει και heavy armor δεδομενου οτι ο mage ειναι στα 103 level και σε NG+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδιά τι τρέχει με τον sorcerer? έφτιαξα έναν και κανει ελεεινο dmg και γενικά ειναι ζόρι τώρα στην αρχή. :confused:

 

μετά φτιάχνει ? δεν εχω πάρει καν spells ούτε τίποτα , με τα αρχικά είμαι.

(δίνω έμφαση στο int που ειναι το main stat του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιάχνει λίγο αλλά και πάλι θα ζοριστείς αρκετά στην συνέχεια σε σχέση με την πιο εύκολη ζωή των melee

 

πάντως dont worry, spells θα βρεις αργότερα και μάλιστα αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε παιδιά , δηλαδή τι να πω ..

πάντως τώρα βλέπω πως το παιχνίδι εχει πολύ κόσμο! συνέχεια βρίσκω για summon και μου κάνανε επίθεση 4 φορές σε μια μέρα! (στον καινούριο char που έκανα). Θέλω να παρω το item για invasions γιατι στο προηγούμενο char δεν το πήρα και μετά δεν γινόταν και ειχα ξενερώσει .. αλλα τώρα μου την έδωσε και πωρώθηκα!

 

κάτι άλλο εκτος απο warrior-knight υπάρχει που να αξίζει ? γιατι εδω που τα λέμε στο τσάκ ειμαι για reroll ..................................

 

θα παλέψω τον sorc κανα 2 μέρες και θα δω ..

πάντως δεν ξέρω αλλα μου φαίνεται να ζορίζετε , δηλαδή οταν τον χρησιμοπιώ melee κάνω διπλάσιο dmg αποτι με τα spells του :shock:

και έχω πάρει τα πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες OP χαρακτήρα πάρε Pyromancer

 

δεν θέλω OP χαρακτήρα , απλά να ειναι οκ για PVE και fun στο PVP..

καλα θα συνεχίσω λιγο με sorc και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι αν δεν παίξεις melee χάνεις ένα τεράστιο κομμάτι της μαγείας του παιχνιδιού,

τα spells είναι περισσότερο για support, το κυρίως πιάτο είναι το εξαιρετικό melee combat που έχει +

το διαφορετικό feeling που σου δίνει το κάθε όπλο + το να κάνεις upgrade τα όπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...