Προς το περιεχόμενο

Flash 10.2 με σημαντικά βελτιωμένες επιδόσεις και όχι μόνο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιτέλους, υποστήριξη για πολλές οθόνες. Και έλεγα τόσο καιρό μήπως δεν έχω εγώ σετάρει σωστά κάτι. Απίστευτα βολικό για εμένα που χρησιμοποιώ 2 οθόνες.

 

Kαι πως γίνεται αυτό γνωρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρωτήσω κάτι μιας και δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα.

 

Όλοι εκείνοι που καταριούνται το Flash Player, πως βλέπουν videos στο youtube π.χ.?

Θα με ενδιέφερε να ακούσω εναλλακτικούς τρόπους γιατί όπως προείπα, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τον τομέα αυτό.

 

@zvarthangalos

 

Γίνεται μόνο του :)

Παλιότερα, όταν έβαζα στο δεύτερο monitor ένα video από youtube fullscreen και πήγαινα στο κύριο monitor για να γράψω π.χ. στο word, απενεργοποιούνταν αυτόματα η fullscreen και επέστρεφε στην normal προβολή του youtube. Το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να βλέπω μόνο το περιέχομενο που είχα βάλει να απεικονίζεται στο κύριο monitor, χωρίς να μπορώ να αλληλεπιδρώ μαζί του και ταυτόχρονα να έχω fullscreen το video δίπλα.

 

Τώρα, αυτό δεν γίνεται. Έχω fullscreen το video από youtube στη δεύτερη οθόνη και στην κύρια συνεχίαω κανονικά την εργασία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τον εγκατεστησα και εβαλα το avatar να δω απο youtube σε 1080p και ενω με την εκδοση 10.1 ειχα καταναλωσεις: CPU=7%, GPU=22% τωρα με την εκδοση

10.2 εχω CPU=13% και GPU=0-1%. Χρησιμοποιω opera 11.01 windows 7 64bit. Ειναι λογικα τα αποτελεσματα δεν θα επρεπε να ειχα μικροτερη καταναλωση απο CPU?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε τελευταίους drivers κάρτας γραφικών λογικά θα στρώσει το θέμα

Εχω nvidia optimus και πρεπει να περιμενω την dell να βγαλει τους drivers γιατι απο το site της nvidia δεν μου τους περναει...αλλα γιατι να φταιει ο οδηγος ενω με την προηγουμενη εκδοση flah δεν ειχα θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω κάτι τέτοιο νόμιζα χώρις όμως να το ψάω γιατί δεν καιγόμουνα και πολύ!

 

 

 

αρκετή διαφορά.

παίζει ρόλο και η καρτα γραφικών δλδ ε?

ποιά έχεις στο δικό σου mac?

 

Έχω mac mini, μοντέλο late 2009, με κάρτα nvidia 9400 M. Δεν είναι και η καλύτερη κάρτα...με επιείκια μέτρια.

 

Για να ρωτήσω κάτι μιας και δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα.

 

Όλοι εκείνοι που καταριούνται το Flash Player, πως βλέπουν videos στο youtube π.χ.?

Θα με ενδιέφερε να ακούσω εναλλακτικούς τρόπους γιατί όπως προείπα, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τον τομέα αυτό.

 

 

Έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω nvidia optimus και πρεπει να περιμενω την dell να βγαλει τους drivers γιατι απο το site της nvidia δεν μου τους περναει...αλλα γιατι να φταιει ο οδηγος ενω με την προηγουμενη εκδοση flah δεν ειχα θεμα?

τελικα βρηκα τους τελευταιους drivers (nvidia verde drivers) αλλα κ παλι τπτ...να μπλεκει το θεμα με τις 2 καρτες γραφικων μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toms Hardware - Τεστάρουμε την ποιότητα Video : GeForce Vs. Radeon In HQV 2.0

 

Στην κορυφή οι κάρτες γραφικών της AMD, ανύπαρκτα τα Intel Graphics...

 

Overall, when comparing Radeons to GeForces, AMD's cards get the nod for higher overall scores and better results per dollar spent. Frankly, the main reason for the superior results are AMD’s consistent cadence detection, better noise reduction (especially when it comes to compressed video), and a working flesh tone correction feature.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/hqv-2-radeon-geforce,2844-10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προβολή video είναι ο κύριος τρόπος χρήσης του flash, αλλά καλό θα ήταν να βγαίνει που και που και καμμιά είδηση για τις άλλες δυνατότητες του.. Όταν τελειώσουν το wrapping της opengl, θα δούμε ωραία πραματάκια με λογικές επιδόσεις. Και μη γκρινιάξει κανείς ότι και καλά "μια 64bitη έκδοση δεν μπορούν να βγάλουν, μου θέλουν και 3D".. αβάσιμο επιχείρημα.. Μια γεύση εδώ για όποιον ενδιαφέρεται: τσεκάρετε τα embedded βιντεάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει τα bug-άκια της πάντως η 10.2.

 

Με τη 10.1, δεν είχα κανένα πρόβλημα πουθενά. Έκανα καθαρή εγκατάσταση της νέας (έβγαλα πρώτα την 10.1 από Control Panel, έβαλα τη νέα) και παίρνω σε πολλές περιπτώσεις crash του plugin όταν αλλάζω την ανάλυση στον player του YouTube (είτε στο site του είτε σε embedded videos) ή όταν κάνω κλικ στο κουμπάκι που τον μεγαλώνει προς τα δεξιά:

 

post-43041-0-02683900-1297328767_thumb.png

 

Thumb down από μένα, προς το παρόν... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει τα bug-άκια της πάντως η 10.2.

 

Με τη 10.1, δεν είχα κανένα πρόβλημα πουθενά. Έκανα καθαρή εγκατάσταση της νέας (έβγαλα πρώτα την 10.1 από Control Panel, έβαλα τη νέα) και παίρνω σε πολλές περιπτώσεις crash του plugin όταν αλλάζω την ανάλυση στον player του YouTube:

 

post-43041-0-02683900-1297328767_thumb.png

 

Thumb down από μένα, προς το παρόν... :mad:

 

Δοκίμασε δεξί κλικ ρυθμίσεις. Εμένα κρασάρει και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά δεν παίρνεις χαμπάρι με τον Chrome :confused: :devil: :-D

 

Σήκωσε το χέρι και πες, εγώ παίρνω χαμπάρι όλα όσα γίνονται στο pc μου και ειδικά στον browser μου.

 

Και αν το πιστεύεις ειλικρινά σου χαρίζω το pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε δεξί κλικ ρυθμίσεις. Εμένα κρασάρει και εκεί.

Κρασάρει και εκεί; Δηλαδή έχεις crash και με την αλλαγή ανάλυσης που έγραψα πιο πάνω;

 

Στις ρυθμίσεις πάντως μπαίνω χωρίς πρόβλημα.

 

 

ΥΓ: Με απενεργοποίηση του "Hardware Acceleration", δεν έχει crashes! :X (όχι πια δάκρυα! :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...