Προς το περιεχόμενο

Thomson TG585 v8


kostas^^

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια χαρα.απλα να ξερεις οτι ολα τα ρουτερ χωρις to cd τους.παντα με την Ip θα μπαινεις και θα ειναι ολα ευκολα.

 

apla sto device manager μην περιμενεις να δεις το ρουτερ.εκει απλα πρεπει να εισαι σιγουρος οτι ειναι περασμενη η καρτα δικτυου ειτε ενσυρματη ειτε ασυρματη για να δει το ρουτερ.και οι drivers ειτε ερχονται με την καρτα ειτε ειναι σε cd Ξεχωριστα στην ασυρματη καρτα δικτυου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου ειχε την καρτα δικτυου disabled οποτε απλα την ενεργοποιησα και κατευθειαν το αναγνωρισε.απλα στις οδηγιες λεει βαλτε πρωτα το cd κ μετα συνδεστε τ ρουτερ.. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuc... the cd.παντα ανοιχτη ασυρματη συνδεση η την καρτα δικτυου την ενσυρματη και κατευθειαν Ip.απλα με το ασυρματο θα πρεπει να βαλεις πρωτα το Pass του ασυρματου πριν μπεις στην ip.ποτε μνην βαζεις το cd ειδικα για adsl routers.μπελας ειναι παρα λυση.αν ειχες ανοιχτη την καρτα δικτυου θα επαιζε αλλα ισως κολλαγε σε αλλες βλακειες οποτε καλυτερα που το εμαθες και ειδες πως ειναι χωρις το cd διοτι next time μπορει να μην υπαρχει cd Η να εχει χαθει και να χρειαστει να το κανεις Me ip.οποτε τωρα το εμαθες για ολα τα ρουτερ.με το cd ισως να μην τρεχει πχ se linux ισως να μην τρεξει σε mac ισως να μην τρεξει σε καποιες εκδοσεις windows αμα ειναι παλιο το cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

για να ανοιξεις το Telnet στο thomson v8 πρεπει να περασεις Generic firmware και οχι να εχει της forthnet Πανω που ειναι κλειστο το firmware στο Telnet.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ανοιξεις το Telnet στο thomson v8 πρεπει να περασεις Generic firmware και οχι να εχει της forthnet Πανω που ειναι κλειστο το firmware στο Telnet.

εγω στο adslgr διάβασα οτι κάνεις backup το firmware και αλλάζεις το user.ini... μάλλον διάβασα τα μισά έ...?? αν περάσω generic τι χάνω...? απλα θα πρέπει να βάλω τις ρυθμίσεις μόνος ?

 

αν και μέσα στο user.ini το δείχνει ανοιχτό το telnet... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στο adslgr διάβασα οτι κάνεις backup το firmware και αλλάζεις το user.ini... μάλλον διάβασα τα μισά έ...?? αν περάσω generic τι χάνω...? απλα θα πρέπει να βάλω τις ρυθμίσεις μόνος ?

 

αν και μέσα στο user.ini το δείχνει ανοιχτό το telnet... :confused:

 

 

μπορει να πιανει και αυτο που λενε στο adslgr.παντως εγω στο v8 του αλλαξα το firmware του εβαλα generic και παιζουν ολα μια χαρα.μονο Username και Password εχεις να περασεις και να κλειδωσεις το wireless.απλα οταν βγαλεις το Generic δεν πιανει στην forthnet Το autosetup του ρουτερ.σιγα το δυσκολο να περασεις ενα Username και password Μονος σου.το User ini δεν το πειραξα.αν παιζει και ετσι δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως να συνδεθω στο dmt tool. ? εχω 8.7.2.Α εκδοση και εχω βαλει στο dmt untested αλλα οταν παω να συνδεθω μου λεει οτι αυτη η συσκευη δεν αναγνωριζεται!!

Επεξ/σία από Jason13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to v8 καποιοι λενε οτι δεν υποστηριζεται απο τα dmt tools.αν ζηταει username kai password για να μπει με telnet ειναι απο default

username Administrator με α κεφαλαιο

και Password τιποτα.

αλλα νομιζω το v8 δεν παιζει με dmt tools.

Νομιζω μονο γραφημα μπορεις να δεις με αυτο η με το orbmt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να συνδεθω στο dmt tool. ? εχω 8.7.2.Α εκδοση και εχω βαλει στο dmt untested αλλα οταν παω να συνδεθω μου λεει οτι αυτη η συσκευη δεν αναγνωριζεται!!

πώς την βλέπεις αυτήν την έκδοση? έχω διαβάσει οτι είναι πιο σταθερή... εμένα πάντως με 8.7.2.8 συνδέεται το DMT tools αν τσεκάρω untested..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς την βλέπεις αυτήν την έκδοση? έχω διαβάσει οτι είναι πιο σταθερή... εμένα πάντως με 8.7.2.8 συνδέεται το DMT tools αν τσεκάρω untested..

 

 

η κατεβασε λαθος εκδοση που δεν κανει για τον ρουτερ η εχεις βαλει κανα λαθος στοιχειο??λογικα την εκδοση θα την δεις σιγουρα στο κατω κατω μερος οταν ανοιγεις το προγραμμα.στην εκδοση πχ που εβαλα για δοκιμη πριν λιγο απο το γερμανικο site εμφανιζε οτι ειναι η 1.19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

η κατεβασε λαθος εκδοση που δεν κανει για τον ρουτερ η εχεις βαλει κανα λαθος στοιχειο??λογικα την εκδοση θα την δεις σιγουρα στο κατω κατω μερος οταν ανοιγεις το προγραμμα.στην εκδοση πχ που εβαλα για δοκιμη πριν λιγο απο το γερμανικο site εμφανιζε οτι ειναι η 1.19

 

που θα βρω αν είναι να περάσω την μανήσια firmware;

Αυτ'ο της forthnet είναι τα εξής:

 

 

 

 

 

 

 

Product Name: TG585 v8

 

Software Release: 8.2.7.8

 

Software Variant: DD

 

Boot Loader Version: 1.0.6

 

μπορώ να το φλασάρω στο μανήσιο έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα βρω αν είναι να περάσω την μανήσια firmware;

Αυτ'ο της forthnet είναι τα εξής:

 

 

 

 

 

 

 

 

μπορώ να το φλασάρω στο μανήσιο έτσι;

 

 

σορρυ αυτο για την εκδοση κατω κατω που ειπα ειναι για το dmt οχι για το Router.μπερδευτηκα οπως το εγραψαν.

για το ρουτερ εχουμε και λεμε εχεις το v8 και το Last firmware που βλεπω ειναι

 

το ιδιο αλλα σε generic και θα το βρεις εδω

http://leoforeia.gr/thomson/Thomson_Firmware_Compilation/Firmwares/TG585v8/R827/

θα σου δωσει και την δυνατοτητα να εχεις cli.Θα μπεις στον φακελο Generic.απλα πας εδω θα βρεις και τα wizards.

http://leoforeia.gr/thomson/Thomson_Firmware_Compilation/Upgrade_Wizards/Windows/

 

με καλωδιο ethernet Το update οχι Wireless.και κλειστα Firewall.δεν το brickareis Μην αγχωνεσαι και να κανεις κατι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...