Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το καλό είναι ότι έρχεται Ελλάδα στις 25 Μαρτίου οπότε κυρίες και κύριοι δεν θα χρειαστεί να ψάξω πολύ για το δώρο που θα μου κάνω (αυτηηη ειναι δικαιολογία χιχιχι)

 

Μα, πόσο σε καταλαβαίνω...;!

 

Πρέπει να βάλω αγγελία το πρώτο που ήδη έχω, όμως. Και δεν ξέρω τι θα παίξει με την τιμή... Σκ@τά.

 

Επίσης...

 

Ανέφεραν μόνο το bump στο chip. Άρα ίσως να μην έχει αλλάξει κάτι στη RAM. Ούτε στα specs λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλες οι βελτιώσεις ήταν αναμενόμενες αλλά εγώ θα σταθώ σε ένα σημείο που δεν το περίμενε κανείς και με ενθουσίασε.... Smart Cover!

Πολύ έξυπνο, πολύ απλό, πολύ Apple!

 

http://www.youtube.com/watch?v=pbl_6DmzO4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, πόσο σε καταλαβαίνω...;!

 

Πρέπει να βάλω αγγελία το πρώτο που ήδη έχω, όμως. Και δεν ξέρω τι θα παίξει με την τιμή... Σκ@τά.

 

Επίσης...

 

Ανέφεραν μόνο το bump στο chip. Άρα ίσως να μην έχει αλλάξει κάτι στη RAM. Ούτε στα specs λέει κάτι.

 

 

Δες ποια χρηση του κανεις και αν δεις οτι καπου σου χρειαζεται ο dualcore ή oί καμερες τοτε να μπεις στην διαδικασια να το αλλαξεις .

 

Διαφορετικα δεν βλεπω το λογο .

 

Εγω μαλλον θα το αλλαξω του χρονου , γιατι συμφωνα με την χρηση που του κανω δεν νομιζω να δω κατι το ιδιαιτερο , περαν μιας αυξησης στην απεικονιση του Safari οταν αλλαζω σελιδα ή κανω καποιο μεγαλο scroll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι βελτιώσεις ήταν αναμενόμενες αλλά εγώ θα σταθώ σε ένα σημείο που δεν το περίμενε κανείς και με ενθουσίασε.... Smart Cover!

Πολύ έξυπνο, πολύ απλό, πολύ Apple!

 

 

ναι καλα... οταν γεμισει η πισω πλευρα γρατζουνιες θα σου πω εγω! :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλα... οταν γεμισει η πισω πλευρα γρατζουνιες θα σου πω εγω! :ph34r:

 

Γιατί; Άσχημες είναι οι γρατζουνιές; Εμένα μου αρέσουν οι συσκευές μου να δείχνουν ότι τις έχω εξαντλήσει στη χρήση και όχι να φαίνονται σαν ''παρθένες''!!!!! B) :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Όχι, δε μου χρειάζεται και όχι δε θα το πάρω προς το παρόν. Αλλά είναι γαμάτο και αν υπάρχει κάτι καλύτερο, εγώ δεν το ξέρω, που σημαίνει ότι οι ανταγωνιστές δεν κάνουν καλό μάρκετινγκ.

Πραγματικά όμως, αν ήμουν φοιτητής σε τίποτα τεχνολογικο-θετικό-ιατρικά ή σε κάτι που θα το χρειαζόμουν, θα τα έπαιρνα σίγουρα. Πολύ καλό, πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, νομίζω ότι δεν είναι η συσκευή που "χρειάζεσαι". Απλά τη θέλεις. Είναι και λίγο υπερτιμημένη.

 

Απλά η φορητότητα και η προσιτότητα βοηθάει στις πωλήσεις. Π.χ. εγώ θα προτιμούσα να έχω ένα MacBook Air 11", αλλά με πολύ λιγότερα μπορώ να κάνω και με ένα iPad, όπως και συμβαίνει.

 

Είμαι φοιτητής σε Πληροφορική. Κρατάω σημειώσεις στο iPad, ηχογραφώ τις διαλέξεις, και μιλάω ασταμάτητα σε Skype, Facebook, MSN ΚΑΙ μέσω του 3G όπου δεν υπάρχει Wifi στη σχολή.

 

Speed bumps όπως στο εν λόγω iPad, είναι πάντα ευπρόσδεκτα, έτσι; Τώρα όταν μου κοτσάρεις και όχι μια, αλλά ΔΥΟ καλές καμερούλες, με δελεάζεις περισσότερο. Είμαι φανατικός Skype-user. Δώσε μου και 1080 video-out, και με έφτιαξες και για τις παρουσιάσεις που θα χρειαστεί να κάνω στη σχολή.

 

Λείπει κάτι άλλο; Μπα. Οπότε, βουρ στον πατσά [μπλιαχ].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WTF?! :eek:

 

ACG Deree Κολλέγιο. Κάθομαι σε αναπαυτικά βελούδινα μπορντώ μαξιλαράκια. Μέσα σε αίθουσες από τιτάνιο, όπου το WiFi απλά δεν φτάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είναι και Παρασκευή. Οπότε "καλό Απρίλη iPad 2". Αν είμαστε αρκετά Ευρωπαίοι, και όχι ευρωπέη όπως με το πρώτο iPad που μας πήρε κάτι μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είμαστε αρκετά Ευρωπαίοι, και όχι ευρωπέη όπως με το πρώτο iPad που μας πήρε κάτι μήνες.

στο πρωτο ipad δεν ειχε ανακοινωσει η apple διαθεση στην Ελλαδα μαζι με το group 1 χωρων , οπως τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I know. Αλλά εμείς δεν παύουμε να είμαστε Ελλάδα. Κάτι θα προκύψει. [έρχονται και απεργίες, μην ξεχνιόμαστε.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε καλύτερη ανάληση θα το επερνα (σε άσπρο). Αλλα αν εχει κάποιος το "παλιο" τι να το κανει το καινούριο με την ίδια ανάληση; Δεν θα δει διαφορά....μιά χαρά είναι το 1G όσοι το έχετε μην τρεξετε να πάρετε το 2......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...