Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η apple απλα εβαλε τα γυαλια στους ανταγωνιστες με τιμη, specs, hdmi output, μεγεθος-παχος και ποιοτητα κατασκευης.

Αν προσθεσεις και την απιστευτη υποστηριξη που εχει σε ipad specific εφαρμογες σε σχεση με τους ανταγωνιστες, καταλαβαινεις γιατι θα πανε απατοι οι υπολοιποι.

 

Απλα respect στην apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το καινούριο ipad...

 

Αυτή την εποχή το ios είναι πολύ μπροστά σε σχέση με το android, το hardware του βελτιώθηκε, το βάρος μειώθηκε (βασικό για μένα) η τιμές έμειναν ίδιες... και βγαίνει και σε άσπρο.

 

Παραμένει μία εντελώς περιττή συσκευή κατ εμέ (όπως όλα τα tablet) αλλά είναι αυτή τη στιγμή η πιο καλή περιττή συσκευή από όλες τις υπόλοιπες (κατ εμέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απτα apps που υστερει το android και εχει μεινει τοσο πισω?

 

στην ημερομηνία κυκλοφορίας που ακούμε τόσο καιρό για android tablet από όλες τις εταιρίες και ακόμα να φανούν, στο μη καθαρό λειτουργικό αφού κάθε εταιρία κάνει τα δικά της και δεν ξέρεις τι πορεία θα ακολουθήσει στο μέλλον (με update κτλ), στο android market που κατά προσωπική μου άποψη είναι χαώδες και μη λειτουργικό αλλά το βασικότερο δεν λειτουργεί ακόμα στην Ελλάδα με paid apps...

 

το ξέρω ότι για κάποιους δεν είναι σημαντικά αυτά, το έχουμε αναλύσει πολλές φορές σε συζητήσεις ios vs android αλλά για μένα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ημερομηνία κυκλοφορίας που ακούμε τόσο καιρό για android tablet από όλες τις εταιρίες και ακόμα να φανούν, στο μη καθαρό λειτουργικό αφού κάθε εταιρία κάνει τα δικά της και δεν ξέρεις τι πορεία θα ακολουθήσει στο μέλλον (με update κτλ), στο android market που κατά προσωπική μου άποψη είναι χαώδες και μη λειτουργικό αλλά το βασικότερο δεν λειτουργεί ακόμα στην Ελλάδα με paid apps...

 

το ξέρω ότι για κάποιους δεν είναι σημαντικά αυτά, το έχουμε αναλύσει πολλές φορές σε συζητήσεις ios vs android αλλά για μένα είναι

 

συνεχιζω εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple απλα εβαλε τα γυαλια στους ανταγωνιστες με τιμη, specs, hdmi output, μεγεθος-παχος και ποιοτητα κατασκευης.

Αν προσθεσεις και την απιστευτη υποστηριξη που εχει σε ipad specific εφαρμογες σε σχεση με τους ανταγωνιστες, καταλαβαινεις γιατι θα πανε απατοι οι υπολοιποι.

 

Απλα respect στην apple!

 

 

Οκ guys ...το μηχανημα ειναι πλεον και " haHa official aproved " :lol: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους παρει τα σωβρακα, γιατι ?

 

Γιατι εχει το καλυτερο προιον για τον καταναλωτη, απλα πραγματα...

 

Δεν θελω να ακουω για android εδω μεσα, γιατι το γυριζουμε σε ανεκδοτα για τον Τοτο.... :-D

 

Ευχαριστουμε την google που υπαρχει για να αγοραζουμε καλύτερα και πιο φθηνά προϊόντα απο την Apple...

 

Οπως εχω πει την λεζα αφήστε να την περναν οι αλλοι, για να τραβανε με 1080p και να χαιρονται..εμεις θέλουμε το απολυτο tablet και οχι μια απλά βιντεοκάμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή συσκευή, όμορφο design όσον αφορά και hardware και software.

Θέλω να πάρω ένα tablet αλλά είμαι έτσι και έτσι για το iPad.

 

Μου αρέσει σαν μηχάνημα από τη μία.

Σιχαίνομαι την περιοριστική πολιτική της απλ από την άλλη (νταβατζιλίκι το λένε άλλοι). Έχω και iphone και Mac και έχω προσωπική πείρα.

 

Επίσης δεν ξέρω αν είναι καλύτερα 7 ή 10 ίντσες. Σίγουρα bigger is better αλλά το 7ιντσο χωράει στην τσέπη της ποδιάς της δουλειάς ενώ το 10άρι όχι.

 

Και όσοι αποφάσισαν να πάρουν ipad να πάρουν το καινούριο μοντέλο. Να μην ακούνε τις βλακείες ότι το hardware δε μετράει. Κάποια στιγμή θα βγει αναβάθμιση του λειτουργικού που δε θα τρέχει στο παλιό, όπως και εφαρμογές που θα θέλουν το νέο λειτουργικό. Όπως στο iphone (είπαμε κάτοχος εδώ και τρία χρόνια, πριν γίνει μόδα και πολύ πριν έρθει στην Ελλάδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια άλλη εταιρεία το κάνει αυτο;;;; Μπράβο στην Apple!

 

 

Η microsoft μερικά χρόνια πριν όταν είχε κάνει price drop στο πρώτο xbox είχε δώσει σε όσους το είχαν πάρει πρόσφατα αν θυμάμαι καλά 2 παιχνίδια και ένα χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αλεξ θα το πάρεις?

εμενα με διαλίζει να δώσω το μακ. αλλα είχα και το ενα και δεν με ειχε βολέψει μια.. βέβαια την περισσοτερη ωρα το μακμπουκ καθεται και το σκευτομαι σοβαρά για καναπέ κρεβάτι το μπουρδελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...